To, ze cachujeme pro zabavu a ne pro cisla tu bude tvrdit asi kazdy - to je jasne
ale i tak se mi zda, ze hodne cacheru sleduje i ostatni viz klub 100 a dalsi moje soukrome postrehy.. Jaky na to mate nazor Vy, byla by ceska statistika k necemu a nebo k nicemu? Treba takova rakouska se mi zda hodne povedena se spoustou zajimavych udaju.
Jsem pro statistiku rakouskeho typu - ukazuje pocet nalezenych rakouskych cachi, coz je cislo, ktere se z profilu na gc.com neda jednoduse vycist. To by dobre korigovalo nafoukle statistiky cacheru pristehovavsich se z oblasti s velkou hustotou cachi ![]()
Jeste mi tam chybi statistika FTF, to je asi nejsoutezivejsi disciplina v ramci geocachingu, ale to se moc dobre automaticky udrzovat neda: logy ze stejneho dne jsou videt v poradi jak byly postnuty.
Samozrejme, ze “it’s not about numbers”, ale oslavy jubilejnich nalezu a planovani si zvlast peknych cachi na #100, #200… #1000 je pekne.
Mozna by bylo dobre sledovat nejenom klub stovkaru (ve smyslu nalezenych), ale taky ty, kteri poklady vytvari a jejich statistiky. Mozna ze ani nedosahuji tech stovek nalezenych, ale bez nich by to proste nefungovalo. Takova statistika by se mi libila.
Stejne tak mozna statistika nejnavstevovanejsich (mozna i nejmene navstevovanych) pokladu, rychly prehled pokladu s TB apod.
Chapu a nesouhlasim ![]()
Pokud se vypravim na dovolenou do Rakouska a s batohem na zadech ziskam nekolik zarezu na pazbe, urcite se s tim budu chtit pochlubit. (Mozna by stacilo orezat jenom americke…) At se zobrazuji vsechny, vzdyt i u nas je pocet vyssi nez 200 - aspon mam nejakou motivaci vyrazit do prirody a hledat. Vubec bych neresil motivaci - to si musi kazdy prebrat sam v sobe.
Pokud se vydas na dovolenou do Rakouska tak uvidis zarezy na pazbe v rakouske statistice, kdyz se vydas do Ceska, tak bys je videl v ceske statistice - prijde mi to logicke. To, ze by se odfiltrovaly zahranicni cache vcetne locationless, vidim jako prinosne v tom smyslu, ze by cisla nebyla zkreslena. Ta rakouska statistika se mi zamlouva prave proto, ze v ni neni pouze seznam hledacu serazeny podle poctu nalezu… a verim, ze by si v takove statistice vetsina nasla svou oblibenou stranku
(at uz by byla motivacni a nebo ne)
Napr. muz (team?) vedouci rakouskou statistiku nalezenych ma ulozeny jen 3 cache. To me teda prekvapilo.
ma ich 5, 4 multi a jednu tradicnu. Mozeme sa bavit o statistike, ale asi to treba naprogramovat, nie? A tot otazka, kto to vie a ujme sa toho…
Je to jak rikas, diky za opravu, nejak jsem se musel uklepnout. Ale muj udiv se nezmensil.
v číslech je tady…
Diky diky diky, ted se i v Cesku muzme kochat “zerezy na pazbe” ![]()
Sel by zebricek uzivatelu podle poctu ulozenych pokladu?
Ta statistika je fajn, len FTF sa velmi vyhodnotit neda. Ja som sa tesil ako mam jedno FTF v muzeu na Bertramce a Toniczech prisiel par hodin po mne, ale toto asi osetrin nepojde. System to rata jemu. Aj tak ci je FTF bilancia Toniczech ja 54:1 ci 55:0 je to asi jedno ;))) No moNo Toni “okradol” o FTF aj viacerych :)))) . Ozaj, nenaprogramujete mi to niekto aj na slovenske cache ? Ved to musi byt zmena len v jednom parametrem ci v zdrojovych datach. Dik. Igi.
Asi moc hloupá otázka, ale co znamenají všechny ty zkratky?
FTF - First to find
TNLN took nothing left nothing
ataktadel ![]()
FTF = First To Find = prvonalezce
DNF = Did Not Find = nenalezeno (nastesti je to statistika cachi, ne cacheru)
vic zkratek jsem si nevsiml.
našel jsem jich ještě pár:
FTF - First To Find - otevřel cache jako první!
DNF - Did Not Find - cacher cache nenašel.
STF - skoro jako FTF, ale už v pořadí!
F-FTF - First FTF - první FTF.
TB - Travel Bug - zkratka pro Travel Bug.
T4TC - Thanks For This Cache - díky za cache.
TNLC - Took Nothing, Left Card - nevzal nic, nechal kartu (telefonní) vizitku
TNLN - Took Nothing, Left Nothing - to samé jako předtím, ale nenechal nic. cache zalogovaná, ale nevybraná.
TNLNSL - to samé, ale SL jako Signed Log mluví za všechno…
L - Left - věc uložená do cache.
GPS - Global Positioning System - pracuje to se satelitem!
CITO - Cache In Trash Out - Sbírání špíny a odpadků při cachování.
Calling Card je vizitka, jako treba takovahle.
ta je hezká ![]()
vsimol som si, ze statistika nezvlada webcam caches. Tam to neodpoveda pri najdenych realite…
hlavne twin towers vzadu ![]()
proc to neodpovida? lidi tam nepisou
/
?
tohle jsem mozna pred chvili posunul nekam, kam to presne nepatrilo, promin…