Sternberk- Tankodrom. Zavody Offroadu

Minuly tyden se v blizkosti Sternberka objevila nova kes: tankodrom. Dnes jsem v radiu zaslechl o zavodech offroadu co tam budou dnes (patek 22.3) a zitra. Mozna by stalo za to se na to mrknout a spojit to s odlovem kese;)

 

Offroady: boj s bahnem

Vydáno dne 22. 03. 2007 (54 přečtení)

ŠTERNBERK - Seriál offroad maratonů startuje
zítra na šternberském tankodromu. První závod sezony slibuje nabitou
konkurenci a dramatickou podívanou. Olomoucký deník - 22.3.2007

Předpověď počasí totiž avizuje přeháňky. Terénní vozy tak nebudou bojovat jen mezi sebou, ale i s nástrahami blátivé trati.


“Závody na suchu jsou rychlejší, ale na trati se zase práší. Pravý
offroad se však jezdí v blátě,” upozornil Ondřej Nachtigall, pořadatel
šampionátu. Program offroadmaratonu odstartuje již zítra večer. Od 20
hodin budou produkční vozy soupeřit v jízdě pravidelnosti, v níž se
budou porovnávat časy dvou jízd. Ve 21 hodin je pak na programu
vyřazovací závod speciálů. “Bude se startovat po dvojicích a vítěz
postoupí dál. Zajímavé bude, jak se závodníci vypořádají s tmou na
trati,” řekl šéf seriálu.


Hlavní bod však přijde na řadu v sobotu. Od 9 hodin se na zrádnou trať
ke dvouhodinovému závodu vydají motorky a čtyřkolky. V pravé poledne
pak čeká pětihodinový závod automobily. “Startovní listina vypadá dost
nabitě. Diváky bych nalákal hlavně na domácí jezdce,” dodal Nachtigall.

 

Chtěli jsme se tam jít dneska večer podívat, ale vzhledem k "hnusnosti" počasí to necháme plavat...

Navíc po tmě tam toho moc vidět nebude :-) a to bahníčko - to bude stát za to :-D