Minuly tyden se v blizkosti Sternberka objevila nova kes: tankodrom. Dnes jsem v radiu zaslechl o zavodech offroadu co tam budou dnes (patek 22.3) a zitra. Mozna by stalo za to se na to mrknout a spojit to s odlovem kese;)
Offroady: boj s bahnem
Vydáno dne 22. 03. 2007 (54 přečtení)
ŠTERNBERK - Seriál offroad maratonů startuje
zítra na šternberském tankodromu. První závod sezony slibuje nabitou
konkurenci a dramatickou podívanou. Olomoucký deník - 22.3.2007
Předpověď počasí totiž avizuje přeháňky. Terénní vozy tak nebudou bojovat jen mezi sebou, ale i s nástrahami blátivé trati.
“Závody na suchu jsou rychlejší, ale na trati se zase práší. Pravý
offroad se však jezdí v blátě,” upozornil Ondřej Nachtigall, pořadatel
šampionátu. Program offroadmaratonu odstartuje již zítra večer. Od 20
hodin budou produkční vozy soupeřit v jízdě pravidelnosti, v níž se
budou porovnávat časy dvou jízd. Ve 21 hodin je pak na programu
vyřazovací závod speciálů. “Bude se startovat po dvojicích a vítěz
postoupí dál. Zajímavé bude, jak se závodníci vypořádají s tmou na
trati,” řekl šéf seriálu.
Hlavní bod však přijde na řadu v sobotu. Od 9 hodin se na zrádnou trať
ke dvouhodinovému závodu vydají motorky a čtyřkolky. V pravé poledne
pak čeká pětihodinový závod automobily. “Startovní listina vypadá dost
nabitě. Diváky bych nalákal hlavně na domácí jezdce,” dodal Nachtigall.