Šumava - dovolená

Mám v úmyslu jet v létě na dovolenou na Šumavu. Pojedeme celá rodina. Asi povezmeme i kola. Nemáte někdo nějaké tipy na pěkné kešky, cyklotrasy..? Vůbec to tam neznám a potřeboval bych si sehnat ubytování, tak abych věděl kde. Díky za každou radu

Co se tyce cyklotras, tak pouzivam program Cyklotrasy stazitelny z cyklotrasy.info

Oblast sumavy tam je moc pekne zpracovana, vcetne doporucenych tras. Dokonce v mirne omezene forme ma podporu geocachingu /nahrajes gpx a zobrazi se ti kesky na mape a muzes podle toho delat odbocky/

Kdyz jedu nekde, kde to neznam - tak cyklotrasy pro planovani pouzivam. Jinak bohuzel mistni nejsem - kdybys jel do Javorniku, tak ti rad pomuzu podrobneji :wink:

Jo, my máme v úmyslu zhruba totéž, vhodný kemp pro velký stan a výlety do okolí.

Byli jsme tam tohle léto bydleli jsme v Pension EFEKT N°2, Srní. Ubytování v pohodě. Pěkný a celkem prostorný pokoje. Žádnej problém s parkováním vozu. Trošku byl problém se snídaní, paní domácí měla veliké zásoby uzenin a po dovolený jsem tedy salám nemohl vidět 3týdny. Jinak to lze doporučit.

Na večeře jsme obvykle chodili do Hotel Vydra***, Srní, je to pěkné nové a mají výtečnou kuchyni. Ceny za ubytování byly přes náš limit.

Ubytování někde v centrální části můžu jen doporučit, člověk pak může nechat auto několik dní stát. Jen se to trochu obtížně hledá. Penzion jsou 4 z 5 domů, jen mají málo informací na Internetu.

A kešky ty jsou tam všude. :wink: A pěšáci jsou tam za exoty. :frowning:

Pokud se budete pohybovat nekde kolem Zelezne rudy tak doporucuji trasu Certovo jezero, Cerne jezero a pak pokud se pokracuje po te ztezce dal tak jsou tam jeste pekne vodopady, ale zapomel jsem jak se jmenujou.Je to opravdu krasna stezka (ja to sel pesky, ale k cernemu jezeru vede urcite cyklostezka ) opravdu se nam tam strasne libilo, pekna priroda, kristalove cista voda. No a pak jeste samozrejme Pancir kde je rozhledna a kam vede i sedackova lanovka.Byl jsem tam jeste v dobe kdy jsem nekesoval, ale pokud to bude mozne, tak bych se tam rad na ty kesky vratil.
Tady jsem neco nasel: [cache]GC12RDN[/cache], [cache]GC12RC1[/cache]

Co se kola týče můžu doporučit jako domací bod například Borovou Ladu či blízkou Kvildu. Okolí krásné, kešky také jsou.

Jezdím nejčastěji s cyklistama do Železné rudy, kde spím buď na Špičáku "U Barabů" nebo v Rudě na penzionu ČSAD. Obě zařízení jsou bez restaurace, vaření ve společné kuchyňce, soc. zařízení U barabů na chodbě, na ČSAD na pokoji. Na kola je to náročná oblast, z Rudy je to všude do kopce. Na pěší výlety zase daleko. Gr.Osser, hřebenovka Pancíř - Prenet, jezera Černé, Čertovo, Laka, Falkenstein, Gr.Arber - všude jsou keše. Na kole tady jezdím dlouhé štreky - Ž.Ruda, Ferdinandovo údolí, odbočka pod Falkensteinem, Gsenget, Prášily, Vysoké lávky, Hůrka, Gerlovka, Ž.Ruda. Nebo Ž.Ruda, Hofmanky. Pancíř, Můstek, Prenet , Zelená, Hojsovka, Ž.Ruda. To jsou ale dost těžké okruhy. Pěší výlet je ideální na jezera přes Rozvodí - cca. 12km nebo na vodopád v Bílé strži. Je třeba si uvědomit, že v Rudě není "normální hospoda". Na pivo a večeři tam nikde nechodím. Pokud tam, tak doporučuji keše GC16BKK, GCH84X, GCP6JF a samozřejmě něco ze serie GCQ9K0. A také moje;)
S rodinou spíš volím oblast střední Šumavy - Modrava, Kvilda. Na kola ideální terén, téměř rovina. S dětmi jezdím z Rokyty přes Tříjezerní slať na Javoří pilu, pak na Modravu a zpět podle umělého kanálu na Modravu. Tuto trasu je možno prodloužit na Březník a při zpáteční cestě odbočit na křižovatce "Na ztraceném" na Ptačí nádrž, zajet na oběd na Filipovu Huť a zpátky přes Modravu na Rokytu. Zdatnější cyklisté mohou vyšlápnout přes Černou horu na Prameny Vltavy a vrátit se z Kvildy. Pěkný okruh je z Kvildy po silnici, před Borovou Ladou odbočit na Chalupskou slať, dál na Churáňov, přes Zlatou studnu na Horskou Kvildu a po silnici zpátky na Kvildu. Oblíbený je také z Kvildy po silnici přes Borovou Ladu do Strážného a zpět po zelené TZ přes Žďárské jezírko na Bučinu a zpátky z kopce na Kvildu. Na pěší tůry také ideální oblast, doporučuji si koupit průvodce a zajít do zakázaných oblastí - to je ale nutno včas rezervovat. Tady jsme hodně dlouho využívali ubytovnu Rokyta - Srní u Vchynicko-tetovského kanálu. Chata je daleko od silnice. Vaření ve společné kuchynce, záchody a sprchy dole v přízemí. Na pivo(Gambrinus) se dá jít do kempu nebo do hotelu na Antýgl. Je tam klid a pohoda, ale je bohužel také hodně dlouho dopředu obsazená. Občas jezdím na Kvildu do penzionu "U Šulků". Nová budova, dole s restaurací, kde točí Budvar. Kdo chce trochu komfort a chce si připlatit, tak sem. Je to dál od centra Kvildy, při cestě na Bučinu. Dobré keše jsou tady asi všechny : GCWK7F, GCK05T, GCKHXP, GC12J1N atd.
Pokud jedete až dolů k Lipnu, tak tam to neznám.

na podzim jsme byli tady:
http://www.sps-caslav.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=76
a spokojenost. Ceny nízký, jídlo žádný zázrak ale šlo to /taky za ty prachy,že/ - navíc je tam nouzová kuchyňka /lednice vařič konvice/
Kešek okolo dost, i když ne všude se dá dostat na kole /a i kdyby to bylo možný, tak bych to nedal/ :o

Jo, jo, České Žleby doporučuju také…Opravdu žádný zázrak, ale lacino a s kolem dosažitelné všechno od Soumarského mostu, Stožecké kaple až po Lipno na východ, tak i Strážný, Borová Lada, prameny Vltavy, možná i Poledník na západ. Jediný problém, že je to na kopci a bez kola ani ránu.

Je to vlastně bývalá rota PS.
.

Nazdar, Šumavu mám rád a jsem tam několikrát do roka. Můžu doporučit pár vejletů, tracklogy mám na Wikiloc.
http://www.wikiloc.com/wikiloc/user.do?name=Sibstr

Ja bych zase doporucil ubytovani v Pensionu BORUVKA v Borove Lade. Pani Kidonova je v pohode, ceny bombasticky, parking pred barakem a uzasnej klidek. http://www.sumavanet.cz/boruvka/

Mco rad se vracim na Hurku do Bike pensionu k Jarouskovi Tolarovi. Ten pension nema chybu, rodinna atmosfera, vyborna domaci kuchyne a super pratelska atmosfera. BIKE PENZION & APARTMÁNY -

A to jste tam fakt nikdo nikdy nestanoval ??
To jsou samé pensiony …

Ja vim pouze o tomto kempu : Kemp ANTÝGL Telefon: 376 993 31 Adresa: Srní, PSČ 341 94 Provoz: 10.5. - 10.10. Stany, chatky, karavany, bufet, prodejna, el.proud, kuchyňka. Při řece Vydře.
Jinak jsou na Sumave nouzova nocoviste,ale to je spis pro prechod Sumavy,ne pro stavbu rodineho stanu.http://www.npsumava.cz/stranky.php?idc=1525

to vis, my kombajneri potrebujeme pohodlne zazemi, sprchu, virivku, maserku, postel … abysme mohli regenerovat a do dalsiho dne cerstvi a maximalne pripraveni vyrazili na dalsich 240 kousku. ta nepredstavitelna hruza, kdyby nas treba chytla krec a museli jsme zpomalit. nebo si vezmu tu prisernou ztratu casu, nez postavis stan. a nez ho pak strhnes a zabalis … :smiley:

tam je pekne vsude :wink:

Ale jistě že ano - o přejezd Šumavy s plnou polní - se stanem, vařičem atd. z Nýrska přes Železnou Rudu (včetně jezer), poledník až po Lipno jsme se pokusili 2x (2002 a 2003). Poprvé jsme se místo přejezdu Šumavou museli vrátit po vlastní ose, protože jsem vyrazili v době, kdy začaly ty šílený povodně - zatopenej kemp v Nýrsku, evakuace atd. Podruhé již to vyšlo a přejeli jsme v pohodě i když ve dvou případech jsme taky vyměnili stan za pension - jednou kvůli dešti a podruhé cíleně a taky jsem si udělali okruh na jezera do Německa z Rudy, takže jsme tam strávili 2 noci v jednom kempu (což moc často neděláme).
Vše u nás na webu http://www.wagnerovi.cz

Kromě Antýglu, je ještě kemp u Borové Lady - Zahrádky, potom je ještě kemp v Horní Vltavici a v Lenoře.

A taky Rejštejn a Annín na Otavě.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/208411000100801-udalosti/obsah/47160-taboreni-na-sumave/

Tak, tak. Šumava je poslední dobou totálně přelidněná, takže jsme tam přestali jezdit a hledáme jiné lokality :(. Všechny trasy zde byly prakticky vyjmenovány, takže bych snad zmínil jen Knížecí pláně, kde je také nádherně. Campovali jsme na Antýglu, ale nejlépe bylo na Turnerovce, když tam ještě vládl Jarda Peer, nebyla tam ještě sice vydra, ale každý večer tam přijela prima parta a hrálo se až do rána :D:D:D. Dodnes se tam dá přespat za hubičku na půdě nebo na terase chaty (snad to ještě platí). Bohužel cesta z Čeňkovy pily na Antýgl, stejně tak jako trasy na Modravě a pod Poledníkem jsou pro cyklisty uzavřeny, ale, až na ty davy turistů jsou to nádherná místa. Máme tam najeto snad tisíce kilometrů :D.