Summit caching aneb soutěž nejen pro cachery radioamatéry. Návrh k projednání...

Zdravím, dnešním dnem se naše země stala členem programu SOTA (Summits On The Air) neboli Vrcholy v éteru.

Myšlenka tohoto programu (návštěvy kopců a hor) mě zaujala a myslím,
že by mohla zaujmout i (neradioamatérskou) geocacherskou veřejnost.

Proto bych si dovolil propágnout zde Summit caching aktivitu. Cacheři radioamatéři mohou tímto získat kromě bodu za aktivaci neboli vysílání z vrcholu i odměnu v podobě geocache a myslím že by se mohli zapojit i ti geocacheri, kteří rádi chodí na kopce a dokážou si vychutnat výhledy či pocit pokořeni vrcholu.

Podobně jako soutěží radioamatéři, mohli bychom spolu soutěžit i my.

Zatím mám návrh pravidel k projednání:

  • Soutěž by probílala podobně jako SOTA tzn. vždy jeden rok

  • Do soutěže by se uznávaly logy found it, či opakované nálezy zapsané
    jako write note  tento rok od 1.5.2007 do 31.12. 2007

  • Seznam navštívených kesek na oficiálních SOTA-OK vrcholech v
    elektronické podobě by každý soutěžící 
    posílal na adresu Ponik teamu po skončení hodnotícího roku (po 31.12.2007),
    který by provedl vyhodnocení a vyhlášení vítězů pro daný rok.

  • Logy do soutěže by byly platné pouze tehdy pokud by bylo dodrženo základní
    pravidlo SOTA:

  • Není povoleno  drive in neboli zdolání vrcholu pomocí auta, všechny způsoby
    dosažení vrcholu musí být “poháněny človekem”,
    například pěší
    turistika, cykloturistika. Tzn. automobil, motorku, koně atd. je nutno zanechat
    pod vrcholem.

  • Cache musí být umístěna 200 metrů horizontálně nebo 25 metrů vertikálně
    od vrcholu (kóty) pokud tak není je nutno k uznání logu do soutěže přiložit
    fotografii z vrcholu.

  • Aktivátorem vrcholu se v našem případě stává majitel cache (ať již stávající
    nebo nově založené cache) na oficiálním SOTA-OK vrcholu.

  • návštěvy kopců se budou bodově hodnotit stejně jako v případě SOTA a
    to jak pro aktivátory tak pro návštěvníky

1 bod  - méně než 500 m nm

2 body >= 500 < 600 m nm

4 body >= 600 < 700 m nm

6 body >= 700 < 800 m nm

8 bodů >= 900 < 1000 m nm

10 bodů >= 1000 m nm 

Začátkem roku bude vyhlášen a oceněn vítěz v kategorii Aktivátor a Návštěvník 

Dále bych navrhl diplomový program pro 

pro aktivátory, s body získanými  za zakládání kešek
(aktivaci) na SOTA-OK vrcholech

a samozřejmě pro jejich návštěvníky (lovce)

  

Diplom pro aktivátory (ownery) se vydává za získání 50 bodů a jejich násobků
(100, 150, 200 atd.) na základě seznamu založených keší s prohlášením
pravosti zaslaném  emailem.

Diplom pro návštěvníky (lovce) , s body získanými za návštěvy keší na
SOTA-OK vrcholech Diplom se vydává za získání 100 bodů a jejich násobků
(200, 300, 400 atd.) na základě seznamu navštívených keší s prohlášením pravosti
zaslaném  emailem.

Zajímalo by mě zda by vás tato aktivita zaujala a také kdy by mi s ní byl ochoten pomoci ....je to výzva i na majtele keší na vrcholech a všechny co by bylo ochotni nějakou cache na SOTA-OK vrcholech založit

Náhled na mapu ČR s rozložením SOTA-OK vrcholů

Seznam SOTA-OK vrcholů [GPX 112
kB]
vhodný pro nahrání do vašeho GPS přístroje.

UK flag
Association Reference Manual (ARM) [PDF 0,8 MB]

Seznam kvalifikovaných kót pro SOTA-OK.

Vzorová
SOTA cache

Vzorový bookmark - potřebuji pomoci s info o vhodných SOTA keškách
majitelé ozvěte se prosím

Logo Summit cachingu

Okaz na oficiální radioamatérské strány

SOTA-OK


Ahoj! Nápad více než dobrý. Ještě že obě má výskytiště se nacházejí v hornatých krajích.

Takže jsetli jsem to po telefonickém rozhovoru s Ponikem pochopil správně:

1 - jako [b]owner[/b] vhodné cache na kopci podle seznamu přidám do listingu ikonku a základní info o tom, že cache je součástí SOTA-OK (můžu přidat do názvu, ale nemusím, stačí v listingu) a získám příslušný počet bodů.

2 - jako [b]návštěvník[/b] takto ozačené cache normálně zaloguji plus pošlu mail organizátorovi (Poníkovi) a dostanu bodíky.

2a - co v případě, že cache smotná není označena jako SOTA-OK, ale je na takovém kopci?

3 - nemusím navazovat žádné spojení, jestliže nejsem radioamatér, nemám vysílačku - jde o založení nebo návštěvu takovéhle keše. A že pro radisty cachery je to příležitost spojit koníčky oba.

Každopádně vypadá to zajímavě, přidat odkaz do listingu není problém, a na kopce lezu rád, takže proč ne :)  

OK/ZL-003 = GCK98W = Gondor by arwen (Cache je ale oficiálně na Slovensku)

OK/ZL-006 = GCQT71 = Lopenik by AGP Team

OK/ZL-026 = GCPQER = Brdo by miculas

OK/JM-011 = GCJPK5 = Babí Lom 1 by KLicnik Team 

OK/JM-045 = GCYDQC = Naklo by trangula

Jako obyvatel Uherského Hradiště si můžu o dosažení i "nejlevnějších" diplomů nechat leda tak zdát, ale pokusím se ty blízké kopečky nějakýma keškama během léta osázet.

P.S.: Možná by bylo do bookmark listu vhodné uvést nadmořskou výšku/bodové ohodnocení nálezu.

OK/PL-011 = GCWK7F = Oblík by Brouk & spol.

OK/PL-007 = GCKHXP = The Meridian by Brabenecz

OK/PL-071 = GC101ZN = Nedelni vylet do lesa/A Sunday Trip to the Forest by junior69

OK/US-056 = GCQA43 = Alta Vista VIII [Rana] by Dorcadion Team

OK/US-049  = GCQA34 = Alta Vista VII [Oblík] by Dorcadion Team

OK/US-047 = GCQF3X = Mila by mikee_cz

MO-019 = GCR7E0

MO-008 = GCKD3N

MO-005 = GCWV3Q

MO-003 = GCQT1P

MO-002 = GCQKPX

MO-017 = GCQKPJ

MO-007 = GCRAEE

MO-011 = GCWGW6

MO-010 = GCXDER

MO-013 = GCXD2Z

MO-012 = GCWNEQ

OL-019 = GCXHT6

OL-042 = GCX8N7

Zapracováno do SOTA bookmarku "po novu" tak na to jukni zda by to takhle mohlo být.....

jo a jinak jsem přidal bodový bonus pro zimní období pro všechny keše na kopcích vyšších než 700 metrů, přece jen ve sněhu je to jiné......  

Jo super nápad, hned to jdu upravit..... 

2. body si přičteš do svého (elektronického) SOTA deníčku ....waypoint / název / datum  nálezu(návštěvy) / body podle bookmarku    

    po skončení tohoto SOTA období tzn. po 31.12. 2007 body sečteš a celé to pošleš na vyhodnocení…samo bychom mohli podle bodů

    dělat nějaké průběžné pořadí v tom případě se nebráním zasílat jen info o počtu bodů i během roku, jinak až na konci.

2a - cache nemusí být označená....stačí když je na SOTA kopci....dostane SOTA bookmark, stačí mě na ní jen upozornit, samo by bylo hezké kdyby majitelé kopcových kešek např. přidali logo Summit cachingu nebo tak, ale nikoho nemůžeme nutit, SOTA bookmark pro naše soutěžení stačí

  

Jinak ZDE je mapa SOTA-OK  vrcholů  včetně jejich bodového hodnocení

Geniální, jdu do toho! Osadím následovné vrchy:

ST-059 Tuchonín

ST-065 Žilinský vrch

Doporučuju do seznamu přidat existující vrcholy a cache:

GCZRG5 Kožova Hora

GCKDD7 Vraní Skála

GCQXY7 Hudlická skála

GCM35D Velíz

GC9810  Děd u Berouna

GCPBTD Kotýz

GCP3VN Damil

GCHB2Z Vysoký vrch

GCE832  Slánská hora

Jo a ještě mě tak napadlo, s Ládou OK1FRT jsme už uvažovali o tom, že z Tuchonína letos pojedeme Polní den na 2m… [8-|]

Ahoj, měl bych taky jednu, sice ne nejvyšší - Helišova skála (GC12D38) - 613 m.n.m. (cache je cca 40m od "vrcholu"). Koukni se na ni a případně se ozvi.

Poblíž mám pak např.:

Intervalova (GC117KV) by Harwey

Čertova cache (GCY7NV) by dapeteam

Další serie je pak v Kuřimi a okolí:

Babi lom (GCJPK5) by Klicnik team 

Záruba (GCZ1T5), Horka (GCZ1T8), Cimperk vrchol (GCYXYZ), Kurimska hora (GCZ4F1) - vše by hynna

Velka baba (GCTA9N) by 2opice

A z Brna znám třeba:

Medlánecké kopce (GCQ6GB) by Brouk & spol

Palackého vrch (GCZ5JY) by lenicka.second

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /> 

Přidávám tři kopce:

GCX4FM PALICE, 613 m n. m.

GCYPXX LAZEK 714 m n. m.

GCX6ME KOZLOVSKY KOPEC 601 m n.m.

Honza.cz 

Nene, sberac Ivo to sice myslí dobře, ale tyto kopce nejsou v oficiálním seznamu SOTA, kromě už mnou uvedeného Babího Lomu. Ono už tak bude docela fuška přidat tomu osmisettřináctibodovému seznamu jejich kešky, takže si myslím, že je dobře že tam není každý vrchol/kopeček, ale jen pár vybraných a buďme rádi, že ten výběr už někdo provedl za nás.

Sám jsem zapomněl ještě na jednu, kterou už jsem kdysi dávno navštívil a to je:

OK/JM-008 = GCPTGG

P.S.:Poníku, nechceš vést kromě bookmarku i paralelní veřejný seznam (gpx nebo loc) vrcholů, ke kterým ještě není žádná cache přiřazená, ať se ví co obsazovat nebo jen zkontrolovat. Není to skoro žádná práce - prostě jen ze seznamu smaž vrchol, který přidáváš do bookmarku

Pokud chcete přidávat waypointy k vrcholům, můžete kromě waypointů uvádět i jejich ekvivalent v SOTA seznamu (OK/xx-xxx) ? (Poníkovi to určitě o něco ulehčí práci)

Sorry, nedočetl jsem - ono je to obráceně - nejdřív SOTA, až pak cache! Dík.

OK/JM-043 = GC116VM

OK/VY-055 = GC114VJ

OK/JC-059 = GCWRBF

OK/JC-029 = GCPZWG

OK/JC-020 = GCPMM2

OK/JC-043 = GCVFZ9

Také přidám pár okolních existujících keší na SOTA vrcholech.

US-016 =  Komari vizka by ivosak (GCZ6XV)

US-014 =  Thunder Mountain by Toniczech (GCJ6RD)

US-026 =   Kletecna by bodlak (GC11MX3)

US-019 = Hradistany - Ostry by Kpypl (GCWP5J)

US-027 = Naklerov by ivosak (GC1081H)

US-045 = Zlatnik by Radius_CZ (GCVY7E)

US-023 =  Asfaltova jizva / Asphalt scar by bodlak (GCY7AY)

US-030 = Solanska hora by Cmuchal (GC127AV)

US-040 = Lovos hill by Toniczech (GCG360)

btw: chtělo by to databázi SOTA vrcholů, a do ní doplňovat kešky? tady ve fóru už je v tom docela zmatek

Lidičky prosím posílejte mi prosím návrhy tak jako Mitak.... tzn. označení kopce v SOTA-OK seznamu a waypoint....jinak to musím vše znovu dohledávat a ověřovat souřadnice (např. Chlumů je několik),  každý kopeček není totiž SOTA,  jsou tam jistá pravidla (např. vrchol min. 200metrů nad okolním terénem atd.)  Moc a moc děkuji

JC-020 = GCPMM2 Kamenec
JC-029 = GCPZWG Vysoka
JC-043 = GCVFZ9 Kohout
JC-018 = GCK1TK Klet - dape
JC-058 = GCQ0NK Kluk
JC-112 = GCWEY1 Dunajovicka hora
US-045 = GCVY7E Zlatnik