TB bez "psí známky"

Rád bych se zeptal zkušenějších a znalejších kačerů, zda je možné vypustit trackovatelný předmět, jehož tracking number a označení "travel bug" by nebyly uvedeny na kovové známce, nýbrž na samotném předmětu? Není to v rozporu s nějakými pravidly groundspeaku?

Uvažuji o vypuštění předmětu, u něhož by kovový přívěšek poněkud kazil estetický dojem (známka s přiděleným číslem by tak zůstala navždy v šuplíku). Navíc v případě ztráty by takový předmět byl snáze nahraditelný.

Asi to není nic proti ničemu, pokud nevypustíš těch předmětů víc. Ale možná ne každý pochopí, že jde o trackovatelný předmět, takže jeho ztráta může být pravděpodobnější.

Tak se mi stala taková prapodivná věc:

  1. Našel jsem TB, bez psí známky - tedy až doma jsem zjistil náhodou, že je to TB, ale známka v cachi nebyla a zatím nevím, kde je. Zkuste mi poradit, jak se v takovém případě zachovat ? Zatím jsem napsal všem co TB viděli, tak čekám odpovědi.

  2. no a taky se mi stalo, že jsem našel psí známku bez TB :slight_smile: - ale to se naštěstí vysvětlilo = začátečník poslal do světa jenom známku :slight_smile:

Takže mám doma trochu paradox:

:o TB bez známky a hned vedle leží známka bez TB :o

ale bohužel k sobě nejdou…

No, ono poslat do světa jen psí známky… To už se stalo mnoho krát a i s cílem. I já sám mám takovou myšlenku s úkolem, jen si myslím, že ne každý by mi ho splnil… :frowning:

Já našla TB[tb]TBK71R[/tb], u kterého byla jen zalaminovaná kopie štítku. Nevím, za jakých okolností k němu přišel, ale spíš ztratil ten původní, než že by si ho majitel vystavil na poličce, jak to bývá někdy u GC. Takže bych v tom neviděla takový problém, kontaktovala majitele a pokud se známka nenajde, tak se jí nějak nahradit.

PS: Nebyl to tenhle TB[tb]TB21H4X[/tb]? Ten totiž známku nemá.

Rad bych se zeptal na muj momentalni problem: nejde mi aktivovat novy TB,odpoved je,ze neni v systemu,co s tim? Asi hodit do kose:(( Muzete mi nekdo poradit? Co se tyka reklamaci,moje anglictina je chaba. Diky za rady.

do koše ne :slight_smile: Pokud ti nefunguje kombinace tracking number a aktivačního čísla, tak ho normálně vyreklamuj, resp. se nejprve s dotazem obrať na prodejce

U TB je to dost podivné, neboť aktivační kód je přímo na sáčku s TBčkem a není tedy nutné teprve hledat aktivační kód na příslušné stránce.
Nejdříve bych se ujistil, zda nedošlo k záměně některého z údajů (O/0, I/1, C/G/6, …) při aktivaci.

Nevím kde jsi kupoval TB, ale pošli mi číslo TB (přes SZ) a já ti pošlu aktivační kód (snad ;), zatím nebyl problém s dohledáním)

Dekuji za rady a ochotu vse se podarilo pohral jsem si se znaky, ktere jdou zamenit. Diky vsem chybama se clovek uci.