TB nebo GC v již nalezené keši

Mám dotaz, jak to vidíte s vyjmutím TB nebo GC v již nalezené keši. Zatím jsem v diskusi na toto téma nenarazil a proto se chci zeptat zda je toto dle nějakých pravidel možno či nemožno. Díky za vaše názory. Zdar

Já myslím, že to není problém. Jen do logu keše napíšeš poznámku (Note), že jsi TB / GC vložil nebo vyjmul.

Já jen považuji za slušnost počkat pár dní, jestli tam neběží někdo, kdo tu kešku teprve hledá.

A třeba u coinu si klidně dojdu pro “discovered it” a nikam ho nenosím.

vziat TB alebo geocoin z cache ktoru si uz nasiel je v pohode, tb a geocoiny maju co najviac cestovat, ich majitel Ti bude len vdacny (samozrejme si predtym precitaj ich ciel)

Pravidla to nezakazuji, ale pouzival bych selsky rozum. Coiny patri do hezkych a bezpecnych kesi. Nikdy bych nevzal geocoin z jiz nalezene kese, pokud by to nebylo “v jeho vlastnim zajmu”, tj. napr. vysvobodit po nekolika tydnech cekani na noveho nalezce nebo zachranit z blbe umistene a tim padem i vecne vykradane kesky. Touzim-li po ikonce, pak “discovered” musi postacit. Za mimoradne brutalni povazuju sebrani coinu z nejblizsi cizi skryse (ktera neni TB hotelem) a jeho premisteni do sve, byt nove zalozene kesky.

Jako majitel několika mincí musím říct, že je mi jedno jestli někdo přišel pro GC nebo TB ke keši, kde už byl třeba 100x důležité je pro mne aby cestovaly. Stejně ze skušenosti vím, že často když se vypravím ke keši, kde má být TB nebo GC tak na místě zjistím, že mně někdo předběhl. Jindy zase najdu TB v keši, kde ho někdo vložil chvíli před mou návštěvou a ještě ho nestihl zalogovat. Hlavně se snažím držet pravidla nemít TB nebo GC dlouho doma.

Hm, a komu nebo cemu to ublizi? Coin cestuje, coz je jeho ucelem. Z pozice majitele by mi to nevadilo, proc take, u nove zalozene cache je velka pravdepodobnost, ze behem nekolika dni k ni nekdo dorazi (kdyz se ceka na FTF, je ta motivace hledacu vetsi, ze ano) a ze sameho dojeti nad FTF ji vezme ssebou, takze bude brzy cestovat dal… proc ne?

Hmm… asi jsem staromodni. Coin a TB by dle meho mely cestovat od kese ke kesi prirozenou cestou, tj. od noveho nalezce, ktery si ho “zaslouzil”, k dalsimu novemu nalezci. Sebrat je z jiz odlovene kesky jako lakadlo pro svou nove zalozenou mi prijde jako nedostatek iniciativy a invence. Uznavam, ze majitele coinu ci TB to moc nezajima. Taky mi u jednoho kacera visi coin (zatim to neni neunosne dlouho), ale verim, ze je to jen proto, ze dosud nenasel peknou a bezpecnou cache, kam by ho placnul.