Tak nevim, co si o tom mam myslet, v sobotu jsem dal do kese Mikulka GCQK5T Mikulka (Traditional Cache) in Plzeňský kraj, Czechia created by PetrP2B TB The British Columbia Geocache Inspector, ale dost jsem byl prekvapen, kdyz koukam, ze zadnej novej log v kesi, ale TB zmizel. Pri pohledu na profil kacera, ktery TB vyzvedl mne trosku zamrazilo, nebot nema nalezenou ani jednu kes, natoz cokoliv jineho. Jaky je Vas nazor na tuto vec? Mozna jen vse vidim cerne… Diky Petr
Myslim ze to snad bude OK. Protoze pokud by jej chtel ukrast, nebude prece vubec logovat vyzvednuti.
Tak to máš těžký, geocoiny se ztrácej ukrutnym způsobem. Já vždycky ke geocoinu dám popisek a upozornění, že to nejni normální předmět. Problém je v tom, že to najde nějaký dítě a zalíbí se mu mince bye a už ji neuvidíš. Jako u mého “Davelského stříbrňáku” http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=e8c1cf16-80e5-46be-a97b-85c75339669f je to na frekventovanem miste a očividně se někomu líbil. Mě to štve, člověk za to dá 300kč a pak se těší na to jak bude cestovat po celym světě. Kdepak po 2tejdnech ho někdo čorne :-/. Ale tomu nezabráníš
Blbý je, že ti lidi vůbec neví, o co jde… PMO rulez!
Je to divne, ze nenapsal ani nalez kese, kdyz uz si tam pro toho TB byl. Uvidime, ja sve splnil, dalsi osud je holt v rukou noveho clena…
(ac to zni blbe a stve mne to samotneho). Petr
Nejseš sám mě to štve taky, protože jsme tady TB vypustili a majitelé se moc tešili jak tu bude cestovat a kontrolovat české kešky. Samotné zalogování nic neznamená, viz. Horse TB … Doufám, že tady to bude v pohodě…zkoušel si mu psát?
Myslím že , PM nic moc nevyřeší …spíš by to chtělo osvětu a vysvětlování. Zrovna uvažuju, že na náš web dám český manuál k GC. stránkám. + rady co dělat když naleznu TB, Geocoin atd… i když se to dá dohledat třeba i tady, tak si myslím, že to nikdy nezaškodí.
Možná by stálo vložit do popisu každé cache návod, co dělat když se v ní objeví gc nebo tb. A pěkně tučně a červeně ![]()
Asi by bylo rozumny delat co nejvetsi osvetu a tady na gc.cz bych kvuli tomu zridil sekci napoveda kde by bylo vse od FAQ pres vysvetleni pojmu ( napr. sam nevim co znamena zkratka TNLN a FTF jsem si musel domyslet). Tento navrh jsem tu ale uz zkousel ale neproslo to s tim ze neco takove je jiz na gc.com a kdo neumi anglicky (jako ja) si to muze vyhledat na webu na kterej tu odkaz nekde byl. Coz se mi zda nedostatecny, no ale vse je v rukou nekoho jineho. sam jsem novacek diky Bedovi ale chovani ostatnich novacku co spatne loguji TB a GC me uprimne stve. Sam jsem prvni dotaz do fora vznesl co delat kdyz nahodou najdu TB nebo GC a to sem jeste zadny nenasel ale uz vim co a jak…
Uvidime, pockam par dni a pokud nenastane zmena, tak zkusim “hrisnika” kontaktovat. Ja sam jsem mel tohoto TB tyden, nez jsem se opet dostal do prirody, jeste k tomu jsem mel plan jiny, ale osud ho obcas zmeni, tak skoncil jen v me kesi. Petr
Ani taková cedule s tučným nápisem nepomáhá …včera jsem se o tom bohužel přesvědčil … sice se to netýkalo TB, ale věci co měla zůstat v cache a nebýt součástí trade. Ta cedulka by musela ještě mlátit nálezce do hlavy.
Tady se nam stretavaji dva castecne protichudne pozadavky - elegance a vydrz. Chceme-li poustet do sveta hezke a zajimave cestovatele (jako ze asi ano), pak celime zvysenemu riziku, ze si je nekdo privlastni naporad. Pro ty, co chteji predevsim honit kilometry a navstivena mista, muze snad trochu pomoci pouziti co nejmene atraktivniho predmetu. Psi znamku zkroutit, olamat a povesit na ni rezavou matici. Ale coin vzhledove degradovat tezko. ![]()
Nechci být pesimista, ale nějaké cedule a dvacetimilimetrové červené nápisy nepomohou. Kdo chce, tak již teď najde dostatek informací jak na GC.CZ tak i GC.COM a když si pečlivě prohlédne obsak kešky tak i v ní. A nebo se zeptá. Já jsem také týden trávil informace z netu než jsem se vydal pro první keš. Prvního buga jsem viděl ve své 4. kešce, ale protože jsem ještě netušil co to vlastně znamená, tak jsem ho tam prostě nechal. Je to asi jen v lidech. Nedávno jsem jel vlakem a na dveřích byla vývěska s velkými písmeny na žlutém papíru “Dveře mimo provoz, použijte prosím jiné” a ve stanici s tím stejně lidé lomcovali jak o život.
Ale urcite sa da degradovat aj coin. Nedavno sa mi dostal do ruky 50-haliernik, no skoro som nespoznal co je to za mincu, ale netusim, co s nim kto vyvadzal. Ak nezabudnem, donesiem na event ;]
K teto hre se chce chovat hlavne zodpovedne, to nekteri zkratka nedelaji:/ Ja jsem v tomto hledani zacatecnik a mam velikou radost kdyz se nam podari neco najit:)… -zatim spis do schranky neco dam, nez si vezmu protoze teprve zacinam objevovat ze jsou v teto hre veci typu minci a pod. -tedy nerad bych neco vzal co nevim k cemu presne je…
Ach jo, kdyby tak Pánbuh dal a nadělil nám více takových nováčků, jako jsi Ty!!!