Tmave diry

Snad kazdy cacher miluje tmave diry, at uz ve skalach, stromech, parezech, jen tak primo do zeme (ty mam asi nejradsi), ve zdech nebo kde vsude jeste byvaji. Muze v nich prece byt schovana cache!

Snad kazdy take miluje to napeti, kdyz tam strka ruku a rika si, jestli ho za ni neco nechytne, nebo na co neprijemneho tam narazi. Mnozi se ale o tuto slast nepochopitelne pripravuji a zkoumaji diry s vyuzitim mene ci vice sofistikovanych pomucek a technik (klacek, zrcatko, baterka… nakukovani fotakem, periskopem; dalkove ovladany robutek, ultrazvukovy scanner ap.)

Nevim uz proc a v jake souvislosti, ale tak me dnes na prochazce napadla otazka. Nakolik je pravdepodobne, ze kdyz cacher nekam moc strka nos, pripadne ruce, ze ho za ten nos ci ruku neco lapi? Nakolik je to jen nase predstava ci na predpokladech zalozena fobie? Stava se to? Jak moc musi byt clovek neopatrny?

Mate osobni zkusenost? Rafla vas nekdy do prstu nepricetna kamikadze mys? Jezevec? Sysel, svist, had? Parezovy skritek? GeoJesterka? Pochlubte se. Prisel cas dlouhych zimnich veceru a dobrodruznych historek ke krbu :].

Jedinej muj kontakt s zivou hmotou v geodire byl, kdyz jsem opravoval druhou stage cache Up&Down the Prachov Rocks, kdyz jsem z te diry vytahnul za nohu pekne tlustou zabu :o))
Kdyz jsem kesoval na Kypru, tam jsem vzdy pripadnou potencialni geoskrys nejdriv prosmatral klackem nebo necim vhodnym, zda tam neciha levanska zmije :o)), ale to “stesti” jsem nemel.
Svuj “ulovek” tu urcite popise i kolega mafi5bj ?? :o)))

Jo uz se mi to stalo, ne ze by mne neco kouslo ale misto cache jsem drzel v ruce pekne vypasenou ropuchu, ktera sedela ne cache. Brrr. Stalo se mi to na cache “Huqaldy”, nejak jsem ji prehlidl. Tak od te doby, pokud to jde, tak si kazdou cache radsi prohlednu nez na ni sahnu. Slimaky nejak radsi nepocitam, ti jsou jen odporni a neni pred nimi uniku.

Jooo, slimaka streziciho mikro na Bechovickem behu jsem zapomnel zminit :o))

No já jsem ve Stromovce pri geocachingu vytáhnu ze stromu obouvskou žábu / ropuchu či co to bylo. Strašně jsem se leknul, narazil jsem si loket a pěkně jsem si odřel ruku. Fakt děsnej zážitek…

Já málem dvakrát šláp na hada.
Poprvé jsem ho vyfotil.
u
téhle keše

Já zmiji málem vytáhl “za kšandy” při dohledávání keše Volary :slight_smile: Naštěstí s sebou včas hnula a ten šustot mne varoval, pak už jsem vždy nejdřív šťoural klackem, než jsem někam sáhl…

Ja sahla do srsního hnizda v dutine stromu, ale nastesti byly nejake ospale, takze jsem vyvazla bez újmy, ale prijemne na tele mi moc nebylo. Tady by ani klacik nepomohl :slight_smile:

Cože, ten had co jsem ho vyfotil je zmije?

Nic takového jsem přece neřekl a ani nenaznačil

Taky to mohla bejt anakonda focená z letadla :smiley:
No jako ta fotka je nic moc, ale řek bych, že to zmije klidně mohla bejt. Barva by souhlasila a navíc zmije nemusí mít nutně na hřbetě klikatou čáru. Na chatě jsme měli hodně zmijí a žádná neměla jasně klikatou čáru…

Uf, o zmijich mi tu a ni nemluvte. Pri turistickem vyslapu s dalsimi studenty FELu tento srpen v Nizkych Tatrach na Kralovu Holu (spojeno jak jinak nez s odlovem mistni vrcholove cache) vse v pohode, nicmene pri sestupu druhou stranou kolem poledne pekne vysvitlo slunicko a ja, jelikoz jsem sel jako prvni, jsem delal “odhanece” zmiji-potkali jsme jich takovych snad 10, a to nepocitam ty kousky, co z cesty zdrhly driv, nez jsem je stacil spatrit (slysel jsem jen klasicke zasusteni-plazeni pryc). Takze nejen primo u cache muze cihat prekvapeni, ani po odlovu a navratu neni vyhrano :frowning:

Neni to zmije, je to uplne obycejna uzovka obecna, maj na hrbete taky kresbu ktera se snadno splete s klikatou carou zmije, stalo to nejednu uzovku zivot, spousta babicek ji pro jistotu umlati lopatou, co kdyby to byla zmije a ta me prece chce sezrat!

Zmije by byla daleko zavalitejsi, proste na prvni pohled je zmije tlusta :smiley:

Pokud je dospela

Vyfotil jsem ho asi desetkrát, tohle byla nejlepší z fotek, nějak jsem se nechtěl víc přiblížit ani hada vyndat z trávy:-)
Jestli je zmije tlustá, tak mě vyděsila na Matrixu, než jsem připravil foťák, byla pryč.

Jo jo, ten ježek v Kopidlně mě dostal, od tý doby hrabu v listí jen klackem. Ruka mi tenkrát vylítla hoodně vysoko. :-)))

Je to klasická zmije obecná, tmavá forma. Každopádně byla nějaká apatická když ti tak dlouho pózovala :))

Dovolil bych si oponovat :), podle poměru délky a šířky těla a barevného vzoru jde zcela jistě o tmavší, ale ne černou (melanickou) užovku obojkovou (Natrix natrix), byť není bohužel vidět hlava (tam je rozdíl tak markantní, ze to pozná i slepý :slight_smile: ). Melanická forma zmije obecné je skutečně černá, téměř bez znatelného vzorování, které je i u tmavších užovek viditelné (viz foto). Ale i tak je naše zmije velmi mírný had, kterého se nemuíte příliš obávat… Takhle hledat krabičky v horách východního Turecka a šáhnout si do díry na nasranou zmiji levantskou, to by bylo jiné kafe… :slight_smile:

M.

Myslim, ze to, co jsem vystoural ve Volarech, byla zmije cerna - aspon dle meho usudku. Na uzovku to totiz opravdu nevypadalo a zadny jiny had mne v nasich koncinach uz nenapadl :o)

…jo, to je skutečně pěkná zmijka!

M.