Zdravim, pouzivate nekdo TrekBuddy v telelefonu s nejakym GPS modulem.
Zajimalo by me jestli je mozne nejak dostat mapu z mapy.cz do TB.
Problem je podle me kalibrace, netusim v jakem datumu (geonoidu)
tyto mapy jsou je to trbea S-JTSK nebo S42 nebo snad neco jineho ? Da se to vubec v TB pouzit ?
Problem neni treba z mapama z googlemaps, ty jsou rovnou ve WGS 84
navic existuje spousta programku treba gMapMaker ktery vam stahne pozadovany vyrez spoji do jednoho obrazku a udela i kalibracni soubor.
Tak velký výběr map je zde http://www.gpsmaps.ic.cz/_private/mapy.htm. A hned ta první Turistická (r. 2007) je přesně ta samá turistická co je na mapy.cz, já ji používám a je přesná a perfektní pro turistiku i geocaching, jen je problém, že je to celá ČR rozkouskovaná na 12 dílu a každý má cca 70 MB. Jelikož však mám velkou paměťovou kartu není problém to do telefonu nahrát.
Jo to znam, mam ji stazenou, ale me slo o vytvareni si podrobnejsi
vlastni mapy treba jen maleho uzemi vcetne polnich cest nebo treba ulic ve
mestech. Popripade vyvoreni casti mapy Slovenska ktera tam neni k dispozici.
Ono je celkem jedno na jakém geoidu a v jakém souřadném systému jsou mapy na webu, podstatné je, jak je pak zkalibruješ pro TrekBuddy, OZIho, cokoliv. S tlačítkem na odečítání WGS84 souřadnic by s tím při manuální kalibraci neměl být problém.
Pokud to chceš dělat nějak automaticky podle souřadnic v URL, tak už ten přepočet ale nějak vyřešit musíš. V čem to na mapy.cz udávaj bohužel netušim. Neni to S-JTSK ani UTM, S42 přesně taky ne, leda, kdyby tam byla přidaná 13ka a zbytek byl trošku posunutý, ale fakt nevim a nemám čas to zkoumat.
Třeba amapy maj normálně S42 a pro větší zvětšení S-JTSK.
Zdravim, moc se v tom nevyznam, ale tedy pokud si stahnu z mapy.cz
nejaky vyrez a napriklad v Ozi Exploreru udelam kalibraci s tim ze si primo na mapy.cz zjistim souradnice mela by takova mapa fungovat ?
Záleží jak velký výřez zvolíš. TB provádí pouze afinní transformaci, takže u velkých celků (např. celá čr) bude zkreslení velké. Ale při přiblížení to bude fungovat velmi dobře