V logu jednoho cachera u mé kešky se objevila tato poznámka: "Tato GeoCach neobsahuje zadne Turisticke znamky (drevena kolecka). Prosim, nenechavejte je v teto GeoCachi. Dik"
Protože jsem tak trochu nechápal, podíval jsem se autorovi na profil a přečetl si toto:
[b]"Profile Information:
Hlavnim predmetem zajmu jsou Turisticka mista - mista, kde se prodavaji za "odmenu" drevena kolecka = Turisticke znamky. Tyto kolecka musi byt podle meho nazoru "zaslouzena", proto moje GeoCash mise spociva v nasledujicim -
vybrat vsechny TZ z GeoCash a nahradit je jinym predmetem
pokusit se instruovat navstevniky jiz "vycistenych" GeoCashi, aby TZ jiz na tomto miste nenechavali"[/b]
Tak jsem napsal tomuto cacherovi mail, kde jsem žádal vysvětlení, neboť se domnívám, že někomu za "odměnu" prodaná dřevěná kolečka se stávají majetkem "kupujícího" a je jen na něm co s nimi udělá.
Před tím, než tuto doušku v logu tohoto kolegy smažu, zajímal by mě Váš názor, případně zda jste se s tím už taky setkali a jak jste reagovali?
Díky
To je teda krávovina. Zrovna já si nemyslím, že by měly být "zasloužená" a rád TZ traduji - nesbírám je kvůli… hmm, kvůli vlastně čemu?.. ale kvůli tomu, že se mi prostě líbí.
A principielně je to taky nesmysl. Věci, které se nesmí tradovat jsou dány pravidly a to většinou z praktických důvodů. Vše ostatní se tradovt smí a nikdo to nemůže nikomu zakazovat.
Tak já to chápu, turistické známky sám kupuji jen z míst, kde opravdu jsem. Ale proč to dělat takhle násilně moc nechápu. Ať si každý vyměňuje, co uzná za vhodné.
Takže na druhou stranu mi není proti srsti ani mise spočívající ve vyměňování všech turistických známek v keších. Jen mě svrbí mé poťouchlé já, že bych je teď naopak mohl do kešek sám dávat
Já teda TZ nesbírám, ale "zaslouženě" je kupuju a v keších je nabízím dalším a je jen na nálezcích, jestli je chtějí jen posunout dál nebo je "nezaslouženě" sbírat.
Musí to být trochu zvláštní nátura (ale kdo není ;)), když chce prosadit svůj pohled na správné chování v tak důležité oblasti jako je sbírání TZ.
Jen by mě zajímalo, co s nimi potom dělá? Ničí je, dělá si paralelní sbírku "nezasloužených" nebo je vyměňuje?
no a ja bych chtel zase vedet, co vlastne s tema TZ dela? je to "takovy nejaky divny"
necha si je: ale to muze udelat jen s TZ, kde uz byl, kterou tim padem musi mit (pokud si ji na miste sam nesezene, tak je to nezaslouzene) a tak to se mu hromadi TZ.
ale ted nastava chvile pro tu nejdulezitejsi otazku: co vlastne dela, kdyz najde TZ, kde jeste nebyl? to pak nastava rozdvojeni osobnosti, schyza atp. preci si je nemuze nechat, kdyz si je nezaslouzil. takze je cestou domu zahodi a vzapeti sebere, aby je nenasel nedejboze nekdo nezaslouzene pak je zahodi, sebere :o B)
jo, pak je muze taky nekomu dat, ale dle svych zasad jen tomu, kdo tam uz byl a tim padem TZ ma (pokud si ji na miste sam nesezene, tak je to nezaslouzene) a tak se dotycnym kolem hromadi TZ, ktere uz maji.
TAKZE VLASTNE KAM MIZI TZ Z MIST, KDE DOTYCNY JESTE NEBYL???
Hm, to je tedy borec.
Mám taky jednu kešku, kterou jsem naplnil nezanedbatelným počtem TZ a když vezmu, že tam přijde takovýhle purista a nahradí je běžným keškovým šuntem, tak mu asi rozšlapu GPS.
Jaký je nick toho génia?
Že bych mu poslal varování, ať to na mojich keších nezkouší …
Jeho nick je spagr
Díky za názory. I na jejich základě mažu jeho info z logu a jeho nick poskytuju veřejně a bez skrupulí. Mě taky totiž připadají TZ v keškách podstatně příjemnější než leckteré "odpadky"…
psmolda:
tak jsem nakouk na dva jeho logy a koukám, že jeho oblíbeným artiklem jsou Kinder šroty :o
To musí opravdu každého potěšit, když mu vybere TZ a nasype tam pár těchto "oblíbených" věciček!
Škoda že ho nenapadlo ty Kinder odstraňovat a nahrazovat je TZ - to by sice bylo taky špatně, ale docela bych ho chápal.
/z dovolený jsme kolegyni vezli pár "nezasloužených" známek - sice mi to přijde divný, ale to neznamená, že si její sbírku půjčim a rozšlapu :)/
Můžu se zeptat, za co ty TZ vyměnil? Co jsem se podíval na pár jeho náhodně vybraných logů, tak jeho výměny nevybočují z průměru. Takže nechápu, v čem je problém.
Problém je v tomto: "Tato GeoCach neobsahuje zadne Turisticke znamky (drevena kolecka). Prosim, nenechavejte je v teto GeoCachi. Dik".
A to píše ne k vlastním, ale k cizím keším.
Problém je v tom že bere ty TZ z jistého dost divného důvodu. Tedy proto aby je "zničil"..a nemohl je mít někdo kdo si ji "nezaslouží". No onehdá jsem zakládal keš a dal jsem do ní TZ která ještě ani nebyla v prodeji ale kdo má známé tak si dokáže pomoct.(Byla to myslím druhá prodaná), přijít mě to vyloupit takovejhle šotek tak se z toho asi…
No mně se nejvíc líbí v profilu ty jeho GeoCashe. Hm…asi by si měl pořídit minohledačku místo GPS
PS: Teď mně napadlo, co na to zakladatelé těch pixliček? A co na to Jan Tleskač? Mám takové cukání poslat tomuto hledači e-mail s prosbou, ať cache, založené naším týmem, ze své bohulibé mise vynechá.
Napadlo mne totéž, ať si jde hrát nějakou jinou hru.
TZ pravidlům neodporuje, na jejich webu http://www.turisticke-znamky.cz/main.php
se o povinnosti získat známku povinnou osobní návštěvou místa nehovoří.
Podle mého je minimální náhrada za odebranou TZ 25 Kč + dopravní a další náklady, rozhodně ne hračka z kindr, to stojí o dost méně a mají to v každé samoobsluze.
Rozčilovat se nad tím co píše asi možná budete oprávněně, ale pokud mění TZ v rámci pravidel (i kdyby to bylo za "šrot" jako to dělá 50% ostatních), tak na to má právo. A řešit jestli jsou kindervajce vhodný nebo ne je zbytečný, už se to několikrát řešilo a každý má jiný názor.
Ale nebude psát u mé kešky do logu Tato GeoCach neobsahuje zadne Turisticke znamky (drevena kolecka). Prosim, nenechavejte je v teto GeoCachi. Dik
Jinak máš samozřejmě pravdu