Ahoj, dostal jsem nápad, že bych udělal putovní keš. Kešer který by totu keš našel by jí měl za úkol přenést na jiné místo a zapsat nové souřadnice do logo této keše. Chtěl bych se zeptat co by jste tomu řikali. Díky za názory.[color=black][/color]
Zkus pohledat nekde se to tady probiralo, funguje to nekde na slovensku v nejakem parku.
Je to v Bratislavě, ale jméno nevím. Každopádně putuje jen po tom parku.
hm to je fajn…
takže když někdo loguje po pul roce jako někdo tady tak se máme na co těšit..ale myšlenka je to dobrá…
jen by tamměla být podmínka že to musí zalogovat ihned ten den
pak by se zavedl termín "FTFT" (First To Find Today), a zároveň i poslední ![]()
jo to by se ještě všechno domyslelo a zapsali by se podmínky
Jedna putovni kes uz putuje i po cesku… Putovni kes / Moving cache
GC1JH0M http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=90bb8c57-de66-48a3-b6a8-d6f62e1bc574
zajímavé, ale tato keš funguje na formě TB. Ta moje by byla jenom keš
Mam prave pocit, ze je to proti pravidlum (ne ze bych s tim souhlasil) .
no to právě nevím, proto jsem to dal na fórum
Podmínek tam může být třeba milion, ale pokus se kouknete do sousedního vlákna o nových pravidlech, tak se dočtete, že tu podmínku nemusí nikdo dodržovat ![]()
Takovou keš nelze založit. Umíš si představit co by to znamenalo? Kolik jsi založil keší?
Keš musí mít fyzickou krabičku (jakou by jsi zvolil velikost aby byla univerzální?). Musí mít zaměřené souřadnice, které nesmí být v kolizi s okolníma krabičkama. Takže po každém nálezu dát keš disabled, pak move coordinates, čekat na schválení… A hlavně, čemu by byla ta keš věnovaná…
Lze, nelze, každopádně se to stalo ![]()
Ta normálně funguje, je to smallka (komu by se hodila mikro, má prostě smůlu a musí vymyslet skrýš pro smallku), má jasně daná pravidla a možnosti pohybu ve vymezeném území (kde kromě ní žádná keš není, takže kolize nehrozí) a věnovaná je právě tomu místu + zajímavý nápad navíc. Samozřejmě je každý nález takové malé FTF a kdo s danými informacemi přijde jako druhý, má smůlu, musí znovu k netu atd., čili tady v Praze bychom se z toho asi po… ; taky podmínka 6 a 7 není úplně vhodná pro přespolní a je v rozporu s pravidlem, že owner keše za ni zodpovídá.
Nicméně zrovna tahle keš je podle mě ukázkou toho, že "pravidla" lze brát i dost volně (či přímo porušovat, jestli chcete) a všichni jsou spokojeni. Jestli máš zájem, můžeš se tu inspirovat v řešení detailů (to by asi chtělo kontaktovat jejího ownera, jestli nemá nic proti) a zkusit takovou keš předložit reviewerům. Možná ji pustí, možná se ukáže, že dnes už je proti pravidlům - jak zpívá Bob Dylan, "časy, ty se a-mění"![]()
Jedna putovni kes ted minuly tyden prosla moji normalni keskou… (mam jednu jedinou, lze snadno dohledat pres profil).
Sice absolutne nechapu k cemu je to dobry, ale proti gustu…
Změnu souřadnic keše musí schválit reviewer, takže taková keš porušuje pravidla GS. Pokud bych chtěl v blízkosti zakládat svoji vlastní keš, tak z takovéto bych opravdu neměl radost.
A jak se tak dívám do logu té propagované, chtěl bych vidět, jak do small krabičky uložím 2kg závaží :o
Tvojí keškou prošel TB tvářící se jako keš.. jinak by to byla jasná kolize final souřadnic, což je nesmysl.
Tady v ČR by to nešlo.
FTF by měl svůj bod. STF team by založil novou krabici na souřadnicích, místo očividné, hint odpovídá.
Zárověň by proběhla note-flamewar a několik Need Archived logů. Iniciativnejsi jedinci by presunuli diskuzi na gc.cz fora, postupne by se zvrhla na kritiku zmen v pravidlech.
Kes by byla archivovana, ale presto dal lovena. B)
NA podobný dotaz jsem dostal jednoznačnou odpověď, že to nejde. udělal jsem tedy náhradní řešení [cache]GC1GD1W[/cache], a po počátečních problémech to docela funguje.
Vidim, ze podobnych napadu funguje vice, zajimave. Ad putovni kes GC1JH0M. Samozrejme kes ma i fyzicke zamereni a kdo chtel, mohl si vyzvednout i fyzicky tuto krabku. Pokud je keska na uzemi Ostravy, je tato moznost i uvedena v listingu.
Varianta se zmenou souradnic je super, ale nevim, jak dlouho by to reviewer vydrzel porad menit souradnice.
Driv to slo .. jako napr tato co jsme mely stesti a odlovily … [cache]GC3200[/cache] .. ale stejne jako webcam .. virtual .. uz jsou to dosluhujici Grandfathered Cache … nove by ti pravdepodobne nemel nikdo povolit zalozit …