týpek pro Czech Topo v2

Zdar,

koho taky prudí originální TYP dodávaný k nové mapě a se slzou v oku vzpomíná na Nilgiriho úpravy předchozích verzí, nechť vyzkouší zde nalinkované:

Czech Topo v2 TYP

Pak může mapa vypadat třeba takto:

TYP byl optimalizován a odzkoušen pro 60CSx. Jinak vypadají železnice, dráty VVN, zesvětlil jsem městské plochy, protože kvůli jejich růžovosti nebyla vidět routovaná trasa, změnil jsem turistické stezky a cyklotrasy. Náměty pro další úpravy a stížnosti prosím sem.

Není třeba úprav v registrech. Stačí pouze zazálohovat si původní TYP a následně přepsat soubor I000056E.TYP jeho staženou alternativní verzí. Potom restartovat MapSource. Upozorňuji, že tento TYP je pouze pro vé dvojku 2 a že neručím za škody způsobené neodbornou manipulací :stuck_out_tongue:

V čem jsi to upravoval? Mně celkem originál vyhovuje, ale chtěl jsem v něm udělat pro sebe několik drobných změn.

Co tohle?

Je to tak. Jediné, co se mi nepodařilo změnit, jsou ikony mapových POI (ty šílený červený H-čka místo malé ikonky hotelu ap.) Tam buď dělám něco špatně, nebo na serveru cosi nefunguje :frowning:

uploadnout novou ikonu problem nemam - stahnu puvodni, zmenim, upload ok - to mi facha. zatim ale bojuju s pruhlednosti.

tak jsem si konecne dokazal v paintshop poradit s pruhlednosti a vsechno funguje - upload, pruhlednost.

edit: tak ackoliv v editoru nahled vypada ok, v mapsource pruhlednost jaksi nefunguje :@

Vydržte :). Byl jsem teď týden na dovolené, ale zítra se mrknu jestli v editoru vážně vzniká problém s průhledností, a jestli jo tak to dám do pořádku.

Průhlednost nefunguje u PNGček nebo u GIFů? Z každého těchto formátů totiž vznikají ikonky různého typu, a GPS i MapSource s nimi pracují různě. z GIFu vznikne ikonka s průhledností "buď a nebo", zatímco z PNG se do TYPu generuje ikonka s plnohodnotným alfakanálem.

Chci mít cyklostezku jako kolečka, jak toho docílím? Tak už jsem to našel, dobrý program.B)

nefunguje mi u gifu. png mi nenapadly vyzkouset - zkusim vecer. normalne v psp vytvorena ikonka, pruhledne pozadi, v editoru vse ok, az pak na mape v mapsource dela, ze pruhlednost nezna :slight_smile:

K průhlednosti: když se dělá průhledná ikonka pro POI loader, uloží se ve formátu BMP. Místa, která mají být průhledná, se nakreslí růžovou barvou 255/0/255.

jj, to jsem taky vyzkousel - ruzova svitila z mapsource do daleka :slight_smile:

Tak zkus ikonky uložit v barevné hloubce 256 barev - taky mně RGB nefungovalo a tímhle jsem to vyřešil (GPSMAP 60 CSx + nejnovější firmware)

Ten on-line editor TYPu konvertuje obrazky tak jak jsou. Tzn. pruhledna ikonka se dela z pruhledneho GIFu nebo PNG, zadna finta s ruzovou barvou se tam nepouziva. Tzn. je divne ze to nefunguje.

Muzes mi prosim pripadne na mail ([email protected]) poslat ten TYP pro Topo Czech v2, u ktereho v editoru vypadaji ikonky normalne ale v MapSource jsou nepruhledne? Z nej bych zjistil v cem je problem. Dikec.

snad se navecer doma probojuju k pocitaci :slight_smile:

mimon team: takze kdyz vytvorim ikonu .png, tak je vsechno ok a pruhlednost funguje i v mapsource.

email s typkem s ikonami gif - ktere v editoru jsou ok, ale v mape uz ne-, odeslan

Dík za zprávu. V editoru je to teď opravené, a generuje ikonky kterým rozumí i MapSource. BTW: v GPSce se ty ikonky zobrazovaly správně, jen MapSource nějak nechtěl chápat že "úplně průhledná modrá" je prostě průhledná a ničím se nemá lišit od "úplně průhledné černé" :-).

Mimochodem… Díky Mimoňům za moc fajnovej nástroj. Hraju si s tím už pár hodin a je to lepší než Manic Miner :smiley:

Možná to sem úplně nepatří ale měl bych jeden malý dotaz. Na Garminu eTrex Legend jsem používal mapu TOPO 1.20. Teď jsem zakoupil TOPO 50 v4. U mapy 1.2O se mi v Legendovi zobrazoval lesní porost jako plocha vyplněná jakoby kolečky a na to jsem si velice zvykl. Oproti TOPO v3.1 (potažmo TOPO v4) kde se les zobrazuje jako souvislá plocha je toto zobrazení mnohem přehlednější.

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo netušíte, jak (že by pomoci TYP ??) docílím toho, aby zobrazení lesního porostu v Legendovi s mapou TOPO v4 bylo stejné jako s mapou TOPO 1.2.

Příznám se že netuším jestli Legend (to je černobílá GPS, ne?) podporuje úpravu vzhledu map pomocí TYPů. Spíš se obávám že ne, a že ten odlišný vzhled byl daný jen tím, že v mapě 1.2 se pro plochu lesů použily polygony jiného typu než v ostatních mapách. V tom případě by s tím nešlo nic nadělat.

Ale pokud se pletu a Legend zpracuje i .TYP soubory, tak je to úprava na 5 minut – stačí jen nakreslit pár koleček :slight_smile:

Stary Legend Typky opravdu neumi.