udělat cache v Anglii?

Vím, že dle pravidel nemám být dále než 100km od místa kde chci pokládat cache. Ale nedá mi to a musím se zeptat. Za 14 dní jedu na fotbal do Anglie a u památného a jedinečného stadionu Highbury není žádná cache v dosahu. Nejbližší cache je nějaký kilometr daleko.

Jelikož mám momentálně přítelkyni v Anglii na rok (bydlí kousek od Londýna), mohu položit cache v těchto končinách? Jako třeba památku na odehrané utkání mezi českým klubem a Arsenalem Londýn? Nebo prostě to mám mlčky přejít a smířit se s tím, že tam nebudu hledat?

Vidim jednoduche reseni: pritelkyne se zaregistruje a nastavi si sve londynske domovske souradnice. Kes zaloziz a reviewerovi napises poznamku, ze se o kes bude starat tva pritelkyne. Az se bude blizit cas jejiho odjezdu, tak kes nabidne k adopci nebo ji disabluje.

Ano, tak jak popisuje Hobler, by to mohlo fungovat. Jeste cituju mail, ktery z lokalni britske GC site automaticky posilaji kazdemu, kdo zaloguje prvni cache ve Spojenem Kralovstvi:

Hi,

Welcome to the mad, mad, mad world of geocaching!

You’ve found your first cache, congratulations (but beware rumour has it that if your find count gets as far as ten you are hooked for life!!)

I am sure you will soon want to place a cache or two. Great! But first may we suggest that you find a few so you know what makes a good cache (and a not so good cache!)

Then place your first cache…

The cache will be reviewed for publication by one of the UK reviewers, either Lactodorum or Deceangi

Before it is published the information on the cache page, the location of the cache and the proximity of the cache to others will be checked against gc.com guidelines (http://www.geocaching.com/about/guidelines.aspx)

In UK we like to think that cachers will also uphold the UK guidelines
(http://www.gagb.org.uk/guidelines/guidelines.php). Many of these are very similar in nature to the gc.com guidelines, however we would like to draw your attention to the following, nos: 1, 3, 8, 9, 14 and 15. The reviewers hope that you will note these and try to follow them when placing your caches.

Other helpful links are:

http://www.geocache.co.uk/ , for a plethora of useful resources and http://www.geocacheuk.com/ for, amongst other gems, Teasel’s amazing
searchable stats database…

..and, finally, don’t forget to visit the UK Forum!

http://forums.groundspeak.com/GC/index.php?showforum=35

for news, information, debate and scurrilous innuendo. :wink:

If you have anything you would like to ask us please get in touch.

Many Thanks and Cache Well,

Lactodorum & Deceangi

p.s. this message is automatically sent to cachers when they find their first UK cache. If you are an experienced cacher who’s just visiting the UK, or if we’ve just got it wrong (eg you logged a mobile cache which has just moved into the UK), then please accept our apologies for troubling you!

Hagu, nedalo by se nědo takového posílat i u nás? Takové první varování, ať cacher ve fázi kojence ještě nic nezakládá, by občas bylo užitečné. Viz pár pražských kešek v posledních dnech.

Úžasné, to chci i u nás :). Mě nikdo ve světě geocachingu nepřivítal…

ohhhh to jsem ani necekal… Od hoblera skvely napad… nevim tedy jestli to zrralizuji, ale dekuji.

A Hagovi (nevím jestli mohu tak osobne :stuck_out_tongue: ) dekuji za ten text… prelouskam a poucim se. Dekuji mnohokrat.

Jo, jo, to by bylo pěkné, … kdyby … byli lidé gramotní.

Ze zkušenosti mohu uvést, že tak dlouhý mail skoro nikdo nepřečte. Malý odhad, jak se lidi chovají, dostanou-li dlouhý mail:

       60% přečte první dvě věty. Když jim pak totéž říkám, alespoň poslouchají.

dalších 20% přečte asi čtyři věty, když pak s nimi mluvím, nevnímají nic.
dalších 10% si mail přečte.
dalších 10% obratem odpoví dotazem - chtějí se dovědět ty informace, které byly obsaženy v původním mailu.

          .... tak nevím:(.

Mělas smůlu, že sis nevybrala jako první naši keš :p. Nemáme standardní text, ale snažíme se poslat fšem našim prvňákům něco podobného:

Vitám Te mezi kacery.
první kesku sis tedy vybral dost odvázne. Jsem rád, ze si ji nasel a ze to byla naše kes.
Hodne úspechu a at Ti to vydrzí.
RaRoch

Moc, moc, moc bych se za to přimlouval. Nejde ani tak o varování, jako o uvedení možností a omezení. Mohlo by to být i kratší ;).