Update z topo 50 V2,3 na topo czech - datove nosice

narok asi mas.. nikoho nezajimalo co mam.. ja mam pocit ze na garmin.cz tim chtej rict (nekde to tam bylo .. nebo jsem to cetl nekde jinde?) ze pro majitele klasickych CB legendiku bude specialni verze upravena pro jejich displeje, kteruo dostanou za pakatel … ale pokud chces tuhletu verzi, tak ti ji zjevne vklidu prodaj

Ať už jdou u Picodasu do háje! Byl jsem tam asi před 3 týdny s Mountfielďáckou mapou TOPO50 v3 zaregistrovanou 10.7. a bylo mi řečeno, že na tu se upgrade zdarma ani za 690 Kč nevztahuje a že bych si ji musel koupit za plnou cenu. Doufal jsem že Picodas je seriózní firma ale raději se jí příště obloukem vyhnu když ani sami neví co nabízí.

Jen tak na okraj, Bedovi nasledovnici: do Mountfieldu se na nic kolem upgradu ptat nechodte, nechteji s tim nic mit a jen vas odkazou na Picodas…

Ano. A Picodas s tím taky nechce mít nic společnýho a odkáže vás na Mountfield (viz. moje návštěva dnes dopoledne v nákupním centru Spektrum v Průhonicích) Nejen, že jsem tam byl v 10,30 - mají mít otevřeno od 10:00 ale prodavač se ráčil dostavit až po jedenácté - ale pak mě odbyl ať jdu do Mountfieldu že on o tom nic neví. Hlavně že na webu mají doslova napsáno “Update z TOPO 50 v.3 zdarma”. Jenže lžou, protože TOPO 50 v.3 jsem jim předložil i s dokladem o koupi a stejně to bylo ho… platné… Tím se trojúhelník alias horký brambor PICODAS-EXT.PRODEJCE-MOUNTFIELD uzavřel. Kdybych koupil novou mapu hned a na nic se neptal, utratil bych ve finále méně než takhle za naftu. Ovšem asi počkám na nějakou konkurenci Picodasu, která si bude svých zákazníků trochu vážit a ne jim říkat pokaždé něco jiného a honit je od čerta k ďáblu! Chystám se napsat do Garminu jakou si to vybrali pro spolupráci firmu a jak se ke zdejším zákazníkům chová. Třeba se konečně ledy hnou, protože tohle už je opravdu trochu příliš.

A splnil jste podmínku, že mapa od Mountfieldu byla registrována na jiný přístroj než Garmin eTrex Legend? Nechce se mi věřit, že by vás Picodas jen tak odmítl.

nevymyslejte si … bez ohledu na to na jaky pristroj je mapa registrovana, dostane upgrade na mountfieldi V3 mapu za 690 Kc … (a pokud mate doklad ze byla koupena po 1.5 tak ji mate zdarma)

Az budes psat do toho Garminu, ozvi se mi, pripojim svuj vlastni dopis, kde Picodas vychvalim do nebe. Tak pozitivni zkusenost jsem dosud s zadnou firmou neudelal. To jen pro doplneni obrazu. Nejen ze pri mem vlastnim upgrade byli dost velkorysi (podotykam, ze neslo o akci Mountfield), uznali mi totiz mapu nainstalovanou v breznu jako koupenou v kvetnu, ale predevsim co se tyce servisu pristroje, nestacil jsem valit bulvy. Nahrani noveho firmware a zazalohovani dat bez reci okamzite a zdarma, na pouhou zadost (to napr. u mobilu nezazijete). Vymena subjektivne zlobici 60C za 60Cx (v muj prospech) se jeste da pochopit tim, ze se nechteli babrat s opravou neceho, co zazlobi jen nekdy, navic u pristroje, co se uz nevyrabi; ale treba fakt, ze mi novy pristroj poslali uz dve hodiny pote, co jim doslo zbozi z ciziny, a jen na zaklade mejlu, aniz by jim prisla ta moje GPS, to me teda dostalo… Nebo dalsi. Zlobici drzak stacilo odborne opravit, oni mi ho ale hned vymenili a ani doklad nechteli videt. K tem dokladum vubec pristupuji velmi duverive, zarucaky ani paragony pro ne neexistuji… Verim, ze toho zadny chytrak na zaklade tohoto prispevku nezneuzije, ale o dobrych vecech se musi vedet a dobreho jmena si nesmirne cenim. Takze tak.

Člověče, máte-li pocit, že nemám co jinýho na práci než psát do fóra výmysly, tak se dost pletete. Buď plácáte voloviny, nebo jsou v Picodasu nesvéprávní trotli, kteří části lidí mapu upgradujou a části ne, protože jiné vysvětlení nemám. Mám mapu Topo50 v.3 s paragonem a dodacím listem s datem 9.8.2006, aktivované ten samý den. Kolem 15.8. jsem byl v Picodasu (pod Nuselským mostem) a tam mě poslali do háje. Tak radíte chodit tam víckrát a v různých dobách aby bylo statisticky více pravděpodobné, že narazím pokaždé na jiného prodavače?

Mno .. radsi zkuste to jeste jednou .. ja kdyz jsem tam byl poprve tak mi tvrdili ze upgrade na bedu nebude mozny vubec… navic, za tech 14 dnu se to mohlo zmenit.. zkuste to znova, verim ze budete uspesny a za kilco budete mit update doma

Nemohl byste mi to upgrade někdo poslat? Buď mailem nebo poštou? Samozřejmě náklady uhradím. Nemám čas běhat do Picodasu každý den :frowning: Díky [email protected]

Hodinu stará zpráva… upgrade Mountfield TOPO Czech v3 (60CSx) na TOPO Czech v1 přímo v Picodasu mám za 690Kč.

Jestli to někdo koupíte za to kilčo tak vám budu velmi vděčnej když mi dáte vědět :o) Bylo mi totiž řečeno že tím byla myšlena verze která bude určená specielně na GPS prodávané v Mountfieldovi.

Dost dobře nechápu, proč jsi si v tento datum rovnou nekoupil V1? :-)))

Toz sem tam vcera napsal a dnes prisla nasledujici odpoved:

"Upgrade z TOPO v3 je mozny vyjma pristroju Legend, pro ktere se

vytvari nova verze mapy (bude zdarma ke stazeni). Vice informaci

zatim nevim, jelikoz kolegove z mapoveho oddeleni jsou na dovolene,

budou pristi tyden."

Takze radim nepanikarit a vyckat v predem pripravenych pozicich na povel k utoku.

Dobrá zpráva, která se dala očekávat. Přesto hlásím, že jsem připraven! :slight_smile: … Jo a už vidím, jak “kolegové z mapového oddělení” vytváří novou verzi mapy na lehátku u moře… ale snad se dobře zrekreují a pak to půjde rychle a bez chyb (alespoň tech závazných).

Jo TOPO 50 v3 je okleštěná verze TOPO 50 v2 na 46 MB aby rychle běhala na eTrex Legend a to ještě v uvozovkách pánové z GARMINu ještě nepoznali krásu vysoké integrace a grafických čipů. Kolik má asi tak rychlost procesor v LEGENDĚ. Můj typ cca. 8 MHz. Jinak mi volala žena z fy FONE že upgrade na TOPO CZECH v1 mi neprodají protože to momentálně v picodas.cz ™ osekávají (dlátem) a bude upgrade ZDARMA na stránkách PICODAS k stažení pro eTRex Legend v Mountfieldu koupeném. Zdar

Právě jsem obdržel tento émajl:

Vážený uživateli mapy TOPO 50, dovolujeme si Vás informovat, že vychází nová verze mapy TOPO 50 pro navigační přístroje GPS Garmin. Upgrade mapy TOPO 50 se vztahuje na zaregistrované uživatele mapy TOPO 50 ve verzi 1 a 2, případně na uživatele mapy TOPO 50 v3, kteří tuto mapu koupili v prodejní síti společnosti Mountfield a registrovali ji na jiný přístroj než Garmin eTrex Legend. Mapa se nově označuje jako TOPO Czech v1. Mapa i upgrade se dodává jednolicenčně, tzn. že lze na jedno zakoupené CD zaregistrovat pouze jeden GPS přístroj. Cena upgradu mapy činí 690 Kč. Upgrade mapy lze zakoupit přímo u nás na prodejně v Praze 2, Svatoplukova 15 nebo u našich prodejců, jejich seznam lze nalézt zde: Oficiální stránky Garmin | Česká republika. V případě, že nemáte možnost navštívit nás ani naše prodejce, můžete si vyplnit objednávkový formulář a nechat zaslat CD na dobírku. V ceně 690 Kč je již zahrnuto poštovné. Objednávkový formulář naleznete na: Oficiální stránky Garmin | Česká republika Mapa TOPO Czech v 1 vyžaduje novou registraci. Ta se provádí on-line na stránkách: Oficiální stránky Garmin | Česká republika Více informací k mapě, její ukázky a popis naleznete na: Oficiální stránky Garmin | Česká republika. Věříme, že Vám nová verze mapy TOPO přinese radost a potěšení zGPS navigace.

S přátelským pozdravem, kolektiv pracovníků společnosti Picodas Praha, spol. s r.o.

No a já už to mám 14dnů v GPS v pohodě, za 690penízů na dobírku, registrace internetem. Bez problémů!

To není pravda. V3 je předverze či meziverze TOPO CZECH v1 s tím, že jsou použity jiné objekty pro cyklostezky (kvůli čb Legendu) a trošku jiné vrstevnice a routing je ještě nedodělaný. S v2 to nemá vůbec nic společného. Stejně jako s rychlostí čipů.

Předpokládám, že těmi grafickými čipy nemyslíš ty, co jsou v PC a musí se chladit samostatným ventilátorem.

S routingem jeste bojuju. U czech V1 se to zlepsilo, ale mam asi smulu na trasy, na kterych potrebuju poradit. Minule me vesele hnal pres zakaz vjezdu v ceskem raji, tak jsem nakonec skoncil uplne jinde nez jsem chtel, protoze dojet tam by pak uz vyslo jako velka zajizdka, pesky kousek. No a vcera me zase navedl nejak prapodivne, takze jsem opet resil zaparkovanim a dojitim po turisticke, i kdyz tam z druhe strany vedla pekna silnice. Pouceni - nespolehat se na routing, a poradne se na trasu podivat do atlasu, nejlepe auto.
Budu ho zkouset casteji na trasach, co znam, at vim, jestli jsem mel smulu, nebo se to deje casto.