Už fakt nevím....

… co dělám blbě… Vzal jsem a zadal jsem si, že chci hledat cache podle jména, našel jsem ji a vše bylo ok, když jsem jí otevřel, otevřely se mi její podrobnosti a byla správně označena jako nalezeno. To byla první. Zadal jsem druhou a: Je nenalezena a podrobnosti nejsou dostupné. To samé třetí, čtvrtá, pátá, šestá…
… Poté jsem se pokusil naimportovat data (použil jsem jiný program, ve kterém jsem to uložil s příponou gpx a xml) Ani jeden tento soubor mi geoget neotevřel, respektive neudělal vůbec nic. Mám beta 33.
Prosím o polopatickou radu co s tím, páč už fakt nevím. Minulá vlákna jsem sice četl, ale nic moc mi neřekly…
Předem děkuju…

On je třeba otevřel (pokud to nevyhodilo chybu).Aplikoval si filtr?Jinak se ti cache nezobrazí.

Tak, po mohutném zápolení jsem ho nějákým zázrakem zprovoznil. Sice jsem je tam nastrkal pojedné, ale alespoň, že fungují :slight_smile:

Pridavam se do tohoto vlakna, protoze mam podobne problemy. Kesky jsem naimportoval pres *.loc, dole ve stavove liste je vidim, ale nejsem schopen aplikovat filtr. Jedine co funguje je vyhledavani podle jmena/majitele/atd. Po zobrazeni jsem cekal, ze se alespon dososaji dalsi informace z gc a ne jenom jmeno a poloha z loc … Je to normalni?

Z LOC se importuji hlavne souradnice, pripadne jmeno a autor. LOC sam o sobe obsahuje minimum informaci. Proto je v Geogetu LOC format urcen hlavne k prenosu souradnic. Ostatne, podivej se do toho LOCu, jak malo informaci v nem je.

Pro podrobny import ostatnich informaci o keskach slouzi GPX, ci import z ulozeneho HTML se seznamem kesi (treba vysledek hledani kesi v nejakem statu na gc.com). V nejake z pristich verzi obohatim i import z HTML s listingem.

Geoget zadne informace nesosa, to by Groundspeak asi klepla vzteky pepka. :wink:

Nedá mi to … abych se nezeptal … Chápu, že Groundpeak může mít celkem oprávněné výhrady k "robotům", kdy se dá stáhnout velké množství dat jedním kliknutím. Zcela ale nechápu, proč by měl mít jakékoliv výhrady k tomu, že si zaregistrovaný cacher stahuje informace po jedné kesi. Odporuje to nějakému článku registrace? Zajímalo by mě kterému - to by pak byl "nelegální" i Explorer :wink: nebo Firefox :o, který to umí také.
Tím bych se chtěl přimluvit za uvolnění možnosti stahování listingu ke kesi přímo v GeoGetu - a abych nevyvolal flame zdůraznuji: JEDNOTLIVĚ a pouze po ZAREGISTROVÁNÍ na GC.com.
Mimochodem - jak už ve fóru někdo napsal - pomocí služby wap.geocaching.com (© Groundspeak 2007) jde legálně stahovat listinky i neregistrovaným…

O mnozstvi dat v souborech loc samozrejme vim, jen mi prislo divne, ze si z nich program neudela plnohodnotny listing pomoci stazeni dat z netu.
Vim, ze se tady o tom uz diskutovalo, ale netusil jsem, ze jsi geoget upne odstrihnul. Presto, ale proc mi nejde aplikovat filter na soubor loc?

Hele, ja to taky nechapu. Presne timto zpusobem GeoGet ty listingy tahal. Jen po prihlaseni a jen jednotlive na explicitni zadost uzivatele.

Jenze onen zalobnicek GS nakukal, ze to taha automaticky a ve velkem, a tak si tu GS stezoval a pozadoval stahnuti. Ja vysel vstric a vsechny funkce, ktere jakkoliv sahaly na jejich web, zakazal. Stejne tak jsem druhy den napsal pro GS dopis, ve kterem popisuji kdy a jak co GeoGet taha z jejich webu, aby se mohli presne vyjadrit, ktere funkce jim vadi a ktere ne.

Dodnes nemam zadnou reakci.

Protoze z LOC se taha jen omezene mnozstvi informaci, pokud keska v LOC souboru v databazi jeste neexistuje, zaklada se novy zaznam s nekterymi defaultnimi parametry. (kdyby zaznam existoval, jen se aktualizuje to co je v LOC a zbytek se ponecha bezezmen.)

No a vychozi stav nove zalozene kesky v databazi je ‘archivovana’, dokud se to neprepatla informaci, ze archivovana neni. A zaroven defaultni nastaveni filtru je ‘nezobrazuj archivovane’.

Neni problem v tomto?

Tak se na ně - s prominutím - vyser a opět to obnov. Bonzáci byli, jsou a budou, s tím nic nenaděláš. Prostě to obnov, a kdyby něco, tak můžeš argumentovat, že jsi jim psal, že se Ti nevyjádřili a že jsi to upravil do jiné podoby, která je stejná jako v (a teď nevím, jak se jemenoval výše uvedený program, který jim zjevně nevadí a nechce se mi vracet :-P) a že ten jim nevadí, tak proč by jim mělo vadit tohle. Konec, tečka punktum…

Re: polerok: Věřím, že se to snadno píše, ale tlak a šermování s Terms of Use bylo činěno vůči haLUmovi. Vůbec se mu nedivím, že nemá choutky zase nějak dráždit. A argumentovat v tomto případě Skrýšotlačí, nebo i čímkoliv jiným sosacím, bych považoval za krajně nerozumné. Proč? - to snad každý usoudí sám.
Všem je tady logicky jasné, že se vedl boj s malým kapsářem a megatuneláři se nechávají na pokoji (něco mi to připomíná ze života B) ), ale tak to prostě je. GG holt je na seznamu pod dohledem, naštěstí jiní rouhači ještě ne a tak lze kombinovat. I když by samozřejmě v souladu s pravidly (je to doopravdy o zatížení serverů, ale i o tom kšeftě) nemělo být ani jedno - tak taky doufám, že GS jednou zmoudří a vykašle se na kapsáře a pustí se za tuneláři. Ona taky většina uživatelů s inteligentním kapsářem klidně tuneláře oželí a aspoň tomu zatížení serverů GS by to pomohlo. Snad na to přijde i GS.

Jo, k tomu importu dat do GG, udelal jsem ted stranku, ze ktere by melo byt jasne co konkretne se umi z jakeho formatu nacitat. Snad to pomuze v orientaci: http://geoget.ararat.cz/doku.php/doc:import

Je dost možné že se to tu řešilo, ale nestíhám sledovat všechna vlákna, takže:
jestli to dobře chápu, geoget má svoji databázi "všech" cache u nás. Já si pak z ní vyfiltruju které chci. Nebo je to jinak?
Nedaří se mi načíst novější cache. V říjnu založených cache jsou pouhé 4 a dál už nic. Asi někde dělám chybu, tak potřebuju nakopnout :wink:
Dík za pomoc

Myslim, ze zhruba v te dobe se zmenil format gc.com stranek, takze pokud importujes z HTML, je nutne upgradovat GeoGet.

geoget mám nový verze 1.0.34.244

Po 4. rijnu jsem urcite zkosuel import z HTML a normalne prosel. (v ramci vychytavani jinych problemu, jinak importuji bezne z PQ…)

Importujes z HTML? Koukal ses co a z jakeho souboru jde importovat? (viz. dokumentace na webu…) Jak sis jej ulozil? Kterou konkretni kesku se ti napriklad nedari importovat? (abych to zkusil taky…)

No asi takhle, ted jsem importoval PQ resp. gpx soubor a v pohodě. Trošku totiž furt nerozumím jak pracuje geoget s databází jak je aktualizovatelná apd. Nevím popravdě co jsi myslel tím importem z html, nějak jsem to v nabídce nenašel. Předpokládám že budu do budoucna importovat pomocí gpx a v pohodě. Co jsou prosímtě funkce "import and archive PQ" nepoznal jsem žádnou změnu když jsem to zkusil a taky "download PQ and import" jsem taky nerpostřehl nějaký krok.
A ještě jeden dotaz :wink: Jak zjistím počet cache na listu po odfiltrování? Ty čísla dole např. 5400/448/1439 tomu neodpovídají. Dík

vysvetlim:

  1. databaze
    GG ma vlastni databazi informaci, ktera je aktualizovana libovolnym importem dat. pokud importovany zaznam neexistuje, zalozi se novy. pokud existuje, aktualizuje se. Aktualizuje se pochopitelne jen to, co se um z daneho formatu precist. Aktualizace ti zachovava tvoje poznmky ci informace i tvych nalezech.

  2. ruzne importy PQ
    Normalni obecny import nacte data zlibovolne umisteneho zvoleneho souboru a soubor necha lezet tam kde byl.

"Import and archive PQ" je specielni import. Importuje vsechny PQ GPX soubory v adresari nazvanem PQ pod datovym adresarem GeoGetu. (mohou byt i zazipovane - samo je to rozzipuje!) Naimportovany soubor se presouva do podadresare ‘Archive’. Diky tomu archivu se zaroven hlida, ze se nenaimportuje starsi verze PQ nez ta, ktera je v archivu.

"download PQ and import" je totez jak predchozi, akorat to jeste na zacatku ty PQ GPX stahne z emailu pres POP3.

  1. pocet kesi ve vypisu
    Tukni mysi do toho vypisu a oznac libovolny radek. Ve stavovem radku uplne vlevo pak vidis na kolikatem jsi radku z kolika. :wink:

Dík za pomoc, ještě ale na vysvětlění jak funguje to download and import?
Když v nastavení zadám login a heslo emailu kam mi chodí PQ z GC.com dokáže to stáhnout? To zní skoro až neuvěřitelně :wink: Pak to uloží do PQ - archive?

A hned další dotaz :slight_smile: V GG se nedají filtrovat cache podle obtížnosti např. pouze pětkové? Nabídka je less or equal, takže to vlastně vybírá jestli to chápu od 5 do 1 od 4 do jedné od 3 do jedné atd. ale např. od 5 do 5 (teda pouze 5) ne?