Vhodna GPS outdoor do vysokych hor.

Ahoj.

Shanim pro znameho, jaka GPS outdoor by se nejlepe hodila pro 2 měsíční trekovaní po Himalajich - 5000-6000 m n.m.

Odolnost, signál, výdrž, baterie, mapy…

Poradite nekdo s podobnými zkušenostmi?

Díky

Z novych garminich pristroju bych vahal mezi Vistou CX a GPSmap 60CSX (vyskomer, mapy, atd..) 60 se sirfem je jasne lepsi na mista s horsim signalem, ale stoji o par penez vic a hlavne se obavam, ze bude hur ovladatelna v palcakach… na to by bylo nejlepsi vzit si do prodejny palcaky a vyzkouset, ktery z pristroju je lepsi… Zkratka bych vybiral z rady eTrex nebo 60map

Určitě bych nezapomněl na 60CS, má 2 výhody: záznam tlaku i při vypnutém přístroji, podstatně větší výdrž baterií než novější přístroje. Nevýhoda paměť jen 56MB, ale pro uvedenou oblast kromě vrstevnic stejně žádné mapy nejsou.

A dá se sehnat levně starší.

Určitě GPSmap 60CSx;
používá paměťové karty (možnost nahrání velkého množství map), její vnější obal je velmi odolný, signál je díky SIRF III také přijatelný, baterie v módu šetřiče vydrží hodně dlouho.

60CS bude mít určitě kvůli absenci SiRFu problémy s příjmem signálu v údolích. Nic bez SiRFu proboha nekupovat. Pochybuju že na výpravě do Himalájí je dobré šetřit každou pětikačku na úkor funkčnosti a příjmu signálu.

 

 GPSMAP 60CSx (US)

12 kanálů, 1000 uživatelských bodů, max. 50/250 tras/bodů, záznam trasy (TrackLog) max. 10000 bodů, slot pro paměťovou kartu MicroSD, LCD displej 56x38mm/ 240x160px. (256 barev), interní anténa (možnost připojení externí), elektromagnetický kompas, barometrický výškoměr, napájení 2 tužkové články AA, možnost připojení externího zdroje 8-36V, výstup RS232 USB, rozměry 155x61x33mm, hmotnost 153g, karta MicroSD 64MB, + zdarma možnost českého menu.
Já tento přístroj používám na svých cyklocestách a jsem velice spokojen. Je přesný, snadno ovladatelný[Y]. Ovšem cena tohoto přístroje je 13.928,- Kč.

Taky doporučuji 60CSx. Sirf III byl důvodem koupě nové GPS.

A taky jsem přemýšlel nad US verzí, ale nakonec jsem zaplati 18500 za českou verzi s topomapou držákem na sklo a na kolo.

Jak je to prosím tě se zárukou a servisem té US verze? Myslím si že v případě poruchy přístroje ti  Picodas nepomůže. 

Dobře je to vysvětleno na stránkách: www.skyfly.cz

Loni jsem si koupil US verzi. S reklamací to bude zřejmě horší, ale vyřešit to určitě půjde - poslat zpět Amazonu nebo Garminum. Když jsem si kupoval mapu Topo Czech v Picodasu, tak ten chlapík na možné poruchy reagoval nenápadně, ale slovy "nějak by to asi šlo"... Samozřejmě by to asi nebyla reklamace v záruce, ale normální oprava (přístroje přece po 2 letech ze záruční doby vyjdou a může být potřeba je opravit).