Navstivil jsem dve kesky jednoho autora a nejak jsem se neudrzel a dal na ne log need mantenance jelikoz se me nezdalo umisteni. Zaroven jsem tam pripsal i par nazoru (ty uz jsem smazal), ale hlavni byl proc nekdo s "1" nalezenou vubec zaklada a ze se bojim, aby zde nebyl druhy Veverka. Autora se to dotklo natolik, ze vsechny svoje kesky disabloval a dava k adopci
Nejaky nazor nekoho, kdo autora zna nebo jeho dalsi kesky ?
Prosím, snažte se spíš v klidu vysvětlovat, pomáhat a radit, než se rozčilovat a v logu nekompromisně nasadit přísný káravý účitelský výraz. Šumpersko si zaslouží každého aktivního cachera, který je ochoten kešky i sázet. Jestli jsem dobře pochopil, místo není vybráno špatně, jen konkrétní úkryt by to chtělo ještě doladit. Chybami se člověk učí a myslím, že i cacher s jednou nalezenou keškou může být velmi rychle ownerem kvalitních kešek. Byť třeba s pomocí ostatních.
tak veverkovy kesky jeste minuly rok tvorily 60% toho, co se na sumpersku dalo najit mimo "civilizaci" (kopce, hory,lesy…), takze jsme za ne byli velice vdecni. na druhou stranu - jedna z kesi vystavena desti byla v obalu od cd, jina pro zmenu zakopana v travnate strani, pekne priklopena drnem… takze po dvou hodinach hledani jsme veverku proklinali skrz nasrkz. ale myslim, ze disablovani vsech kesi ma jinaci duvod a to ten, ze veverka dostal status "not validated member", takze jeho kese jsou automaticky disablovane. proc je NVM se resilo v jinem vlakne.
No Mione ja bych to tak nevidel, pokud je nekdo tak "labilni" že po vítce a dejme tomu i tvrde vsechny sve cache disabluje, tak to mluvi o jeho nevyzralosti pro GC /a troufam si tvrdit i pro zivot, protoze kazdy den u neseme svou kuzi na trh a nevime jak dopadneme/, to at se radeji stahne, to tvrdim ja.
Já se pokouším nejdřív pomoci radou a pochopit autorův záměr, a až pak, pokud je snaha marná a reakce nepřiměřené, mohu odsuzovat. Na výtky totiž většina lidí reaguje nepřiměřeně - i já mám takové tendence
S autorem jsem komunikoval a keše zase enabluje, taky kvůli blížícímu se eventu v zdejší lokalitě. Na některé se pokusím příští týden na GeoJesenickém eventu podívat a případně s autorem probrat jejich provedení a uložení.
Mione díky za částečné urovnání.
Doufám, že si autor dokáže z mejch názorů to negativní odfiltrovat a ty mé připomínky využije při údržbě /on se text v mailu dá pochopit různě, proto je lépe to probrat u piva/. Mě jen přijde divné, psát do listingu, koukejte kam šlapete jsou tu miny. Lokalita je krásná, tak proč dávat keš zrovna sem. Nějaké čisté místo se dá najít o 100m bokem. Navíc je zde stále trošku riziko být pozorován rybářem. No a ta druhá je v krmelci, tu bych právě pro klid zvěře taky dal o 100 m bokem jinak se mě líbila - ostatně jsem to napsal do logu. Autor tam použil sklenici s hrdlem pro těsné vložení GC. Není jedinej, třeba je časem vymění nebo ne, to není podstatné, prostě jsem jen napsal, že by se větší a plastová hodila víc. Někdo dáva do lesa i micro. Já plast jako materiál nemám moc rád, ale na kešky je ideální.
Pokud vím, máme tu 5000 kešek, takže určitě není nutné sázet jednu za druhou, ale založit, počkat na reakce, poučit se a pak udělat další. Mezitím něco navštívit ať mám motivaci co kdo dělá líp a co se mě nelíbilo, to pak nebudu opakovat. Kdo sbírá jen body, potřebuje hustou síť a je mu jedno, kde jsou. Mě dělají největší radost kešky v přírodě do 1.5km od auta, ale to je dáno mím časem při cestě ze služebky. Samozřejmě nejlepší jsou na celodenní tůry, třeba co jsem si udělal 50km po keškách na Snežku a nebo nedávnou cestu od keše ke keši až na GeoblaznovinyIII - jenže to se dá jen za odměnu
Kešku od Veverky v trávě nad Bludovem si taky dobře pamatuju. Místo dobré, uložení špatné, ale HLAVNĚ nereaguje na zoufalé logy o nutnosti údržby. A u jeho dalších asi 3 co jsem navštívil to bylo podobné. Údajně nemá přístup k Internetu - prostě se chová nezodpovědně vůči nám ostatním a to mě přijde nefér. Nerozumím motivaci zakládat a prakticky nehledat a vlastně ani nečíst co kdo píše. Kde je pak jistota, že to po měsíci nehodí za hlavu a nám tu pak zůstane pár sklenic poházených někde v přírodě, protože archivace tu sklenici jaksi neodstraní. Znám pár co seberou jen několik kešek za měsíc (těch nejhezčích) a skoro víc zakládají. Jenže ti to dělají již několik let a reagují obratem na žádost s údržbu. A teď jsem se setkal s tím, že autor zakládá už několikátou kešku a nemá GPS - to už je taky trošku divné. Vždyť bazarová GPSka stojí pod 1000Kč, to snad už je pro každého dostupné.
Každopádně jsou to jen názory jedince (moje).
[color=blue]Bez GPSky jsme odlovili přes 300 a založili 13 keší a nikomu se to nezdálo divné. Prostě nám nechyběla. I dnes, když už ji máme občas zůstane v batohu a vychutnáváme odlov bez ní. Leckdy je to i rychlejší. Jedla-bedla by mohl vyprávět…;)[/color]
Určitě mohu vnést světlo do problému, protože autora znám, skypoval jsem s ním několik hodin. A taky mohu říci, že jsem POCHOPIL jeho úhel a taky jsem se poučil, že důvody ke GC mohou být NEskutečně různé. Autor je technicky zdatný člověk, letitý CB-čkář, důchodce co si pořídil PC, internet a GPS, neboť se o komunikace zajímá odjakživa. Důvodem proč nehledá je, že špatně vidí, nevím jak to přesně řekl, spíš „já nikdy nic nenajdu a u multiny udělám vždycky nějakou chybu“. Tak alespoň s manželkou zakládá. Snažil jsem se mu vysvětlit, že schránky by měla obsahovat určité náležitosti a vydržet déle než jeden týden. Jestli to pochopil to fakt nevím. Ale na doby, kdy jsem mu psal opravdu škaredé e-maily jsem radši zapomněl. Kolik máte kolem sebe prarodičů, či důchodců co sedí a čumí do bedny, nebo jen sledují pobíhající kešery vylepení na parapetu okna ?
No VSA ho spojoval s Veverkou ne náhodou, znají se spolu přes CB a je to on kdo dával na net všechny jeho keše. Veverka je, já nevím jak to napsat kulantně … tak radši nic. Zkrátka se vždycky pro něco nadchne a dělá to na 200 %. Ale teď má Veverka nový ultrazoom 18x a tak fotí a fotí a fotí a zoomuje . Má už i internet a na něm X-TISÍC fotek. Kam se hrabete pánové !!! S GC na internetu a hlavně s e-mailů je Veverka nešťastný, neví co si počít se záplavou žádostí o urovnání stavu a tak několikrát změnil adresu, to nepomohlo tak disabloval. Zrovna jeho keší, teda míst kde je uložil, je FAKT ŠKODA a tak bych mu rád nabídl adopci některých keší. Jako jeden z nezdatnějších turistů tady v okolí je zná. Snad se mi ozve, až ho omrzí focení …. A nebo, že by začal znovu zakládat ?
Vevlog si odřízl změnou mailu GC učet, protože nový mail dosud neautorizoval. Z jakého důvodu nevím. Takže se asi těžko věnuje zakládání kešek.
Letos jsme byl na jeho povedené cachi [cache]GCX2N6[/cache] SMRK (až na tu nepovedenou schránku) a myslím, že nějací geocacheři se tam tenhle víkend také vypraví, i když je teď cache z čistě administrativních důvodů disablovaná. Za adopci by cache SMRK určitě stála.
S tim souhlasim, pokud by to byla jejich prvni, napsal bych to stejne jako predchudci jen formou nepatrne poznamky. Ale kdyz uz to je 6-ta pixla nedalo se a musel jsem tam pridat NeedMaintenace. A navic si nemyslim, ze jsem jim napsal neco zase tak strasneho, ale jak pisu z mailu to muze vyznit ruzne. Ted alespon doufam, ze to prinese i neco pozitivniho.
Rozhodně nesouhlasím s argumentací buďme rádi za každého kdo sází kešky jak psal tuším Mion. Pokud už se někdo rozhodne keš založit, měl by jasně přebrat zodpovědnost za stav kešky a její údržbu, když bude třeba. A až si šumperáci odloví všechno dookola skrz naskrz, taky začnou zakládat - stejnou zkušenost mám z Ostravy. Já jsem radši za málo kešek, ale dobrých, než za záplavu kešek o ničem (i když samozřejmě sto lidí sto názorů, že…). Veverku alias vevloga považuji za postavu velmi nešťastnou až tragickou, já jsem s ním přes mail komunikoval několikrát, vždycky se mi ale dostala odpověď ve stylu "všechno je v pohodě, lidem se to líbí, takže tvoje rady jsou zbytečné." Ačkoliv se nepovažuju za žádného geo-guru, myslím, že člověku, který během týdne naseká dvacet nových kešek aniž by jedinou předtím viděl, bych poradit uměl. Od něj jsem nenašel jedinou kešku, do které by neteklo a ve které by 90 procent věcí na výměnu netvořila kupka vlhkem slepených poštovních známek. Vyřešil jsem to tak, že jsem na jeho kešky už pak nechodil. Já osobně bych byl raději za zrušení těch kešek - časem se podle mě najde někdo, kdo je udělá líp. Řada míst, které jsem navštívil má taky řekl bych spornou hodnotu co do toho, co je u nich k vidění. A poznámka k tomu, že špatně vidí - tím se leccos včetně zaměření a nápověd u jeho kešek vysvětluje…
[quote] rubick napsal/a:
Rozhodně nesouhlasím s argumentací buďme rádi za každého kdo sází kešky…
Myslím, že nikdo kdo píše na tomto fóru nikdy kvalitu Vevlogových SCHRÁNEK nechválil, to je tragédie, ale místa jsou bezesporu dobrá. A s tím vidění to je jinak v předchozím příspěvku přece píšu v každém odstavci o někom jiném!