Jak to delam ja ![]()
Potrebny soft:
Mapsource (stazeni dat z GPS, ulozeni potrebnych dat, editace))
gpsMapedit (prevod na vektor, editace, vyber typu car a bodu), je free
cGPSmapper (kompilace souboru *.mp na mapu *.img) je free
M3 (integrace do Mapsource, odinstalace mapsetu z Mapsource pri chybnem zapisu do registru - v pripade, ze Mapsource nejde spustit) (po povinne registraci na strance tvurce free, jinak stahnout nejde)
Postup:
A)MAPSOURCE
-
Stahnu si obsah Gps do MAPSOURCE (tracky, waypointy, route), popr. pouziju jiny zdroj dat.
-
Ulozim jako napr. 00000001.gdb (cisla jsou libovolna, ale vzdy ruzna - aby se neopakovala dvakrat a nedoslo
k prepsani predchozich, pozor na to, aby nebyly pouzity nazvy map v Mapsourci uz existujici.)
3)Zavru Mapsource a otevru
B)GpsMapedit.
4)Otevru 00000001.gdb
5)oznacim si tracky (cary = cesty)(hromadne nebo jednotlive), klik pravym tlacitkem mysi po oznaceni otevre nabidku a prevedu na POLYLINE
(napr typ unpaved road = nezpevnena cesta)
6)oznacim si waypointy (body) a prevedu na point (napr typ beach = plaz)
7)V zalozce FILE/Map properties/header vlozim ID = 00000001 (davam shodne s nazvem souboru)
8)V zalozce name Name = nejake_jmeno napr. MojeMapa(bude zobrazeno v GPS)
9)FILE/Map properties/levels vlozim (INSERT BEFORE) dve vrstvy (LEVELS).
10)U LEVEL0 nastavim bity na 24, zoom0 na 0 (0-120m)
11)U LEVEL1 nastavim bity na 20, zoom1 na 1
Zde zalezi na velikosti uzemi mapy, uvazuji mensi mapu, vetsi mapa musi mit jina nastaveni)
12)V zalozce cGPSMapper nastavim zatrzitko MAP IS TRANSPARENT na zaskrtnuto (mapa bude pruhledna o pod ni budou videt dalsi mapy)
pokud jsou u waypointu diakriticka znaminka, zvolim ceskou znakovou sadu (Latin2)
13)Ulozim jako 00000001.mp
14)V zalozce FILE/EXPORT/GARMIN IMG exportuji pomoci programu cGPSmapper (cestu k nemu mozno nastavit v poslednim kroku)
Mapa pod nazvem 00000001.img je hotova. Da se programem Sendmap poslat soucasne s jinymi mapami do GPS.
Integrace do Mapsource:
C)M3
- v programu M3 tlacitko SELECT MAPS: vyberu 00000001.img
16)Vyplnim pozadovane udaje, polozka MAPSET OPTION musi byt NORMAL, ne ROUTABLE, nazev by mel byt stejny jako byl v GPSmapeditu, tj. MojeMapa
17)Tlacitko CREATE MAPSET integruje mapu do Mapsource, bude tam zobrazena, pujde vybrat a poslat s ostatnimi mapami do GPS.
Pripadna vylepseni vitam.