waypointy Ohře

Ahoj.
Nemáte někdo zpracované waypoity zajímavých míst, kempů, jezů apod. na řece Ohři pro vodáky?
Díky

Nauč háčka číst kilometráž (třeba z www.raft.cz, po úpravách lze vytisknout a zalaminovat) a GPSku můžeš zapínat jen když pojedete kolem nějaké cache :slight_smile:
Ne, vážně, když se pohybuješ v jednom rozměru, tj. dolů po proudu, tak je GPS zbytečná, stačí zmíněná kilometráž a hrubý odhad vzdálenosti řádově na stovky metrů.

Háček jsem já, takže proto sháníme :slight_smile: á zapínat GPS, jan když porjíždíme kolem kešky ? a jak to asi tak odhadnu ? B)

Před dvěma týdny jsme se vrátili z pětidenní plavby Loket - Klášterec n/O, keší jsme sice našli pomálu, ale jako oddechovou aktivitu (zhruba 1 keš denně, vysloveně boat-in) doporučujeme:

Svatební průvod (ta skála na levém břehu jde fakt jen těžko minout)
Peřej Hubertus (tu minout prostě nelze a přímo od keše si ji můžete krásně prohlédnout, než ji pojedete)
Most Radošov (taky nelze minout, jediný krytý most v celém úseku)
Hospoda ve Mlýně (stejně je lepší okouknout jez, ke keši je to pak cca 200 metrů)
Korunní kyselka (ta se dá minout velmi snadno, chce to zapnout GPS už ve Stráži a hlídat břeh - doporučujeme keš přejet cca o 100 metrů k ústí potoka a pak pěkně vodácky tímhle potokem projít pod tratí, keš je tak 100 metrů od břehu, ale dobrá pitná voda taky není k zahození)

Jestli chcete kešovat víc nebo v jiném úseku, stačí se podívat na nějakou tamní keš, zjistit, kdo ji poslední dobou našel, a podívat se na jeho nálezy v té době…

Jo, a kdybyste stejně jako my dali přednost divoké přírodě před nacpanými kempy, tak letos jsme si uložili souřadnice několika docela pěkných míst na přespání, optimalizovaná na pětidenní flákačku :wink:

N50 14.256 E12 54.139
(osvědčené místo se třemi ohništi, dost místa pro všechny, pokud se vás tam sejde víc)

N50 15.871 E12 59.552
(kolegové se cvakli v peřeji, tak jsme tam rovnou zůstali - odměnou byl večer i ráno pohled na dalších pět nešťastných plavidel :))

N50 19.448 E13 01.534
(dost zašitý plácek, není nic moc, ale asi 150 metrů po proudu nějaký dobrák zapomněl tak kubík dřeva B))

N50 21.518 E13 04.735
(hojně navštěvované, byť problematické místo na louce - bohužel nám tam přes noc ukradli jednu loď, ale podle policie i půjčovny se to tam ještě nikdy nestalo; jo, přímo v Boči je taky keš, ale na tu jsme zrovna nějak neměli náladu :()

Snad to na něco bude… Šťastnou plavbu!

no tak to je paráááda. Moc díky, určitě se to bude hodit!
POkud by tu měl ještě někdo něco podobného třeba na jinémk úseku ( jedeme z Tršnic do Klášterce ), tak budeme moc rádi