Vážení,
už je to tady :@.
Wiki se stala cílem SPAMerů (podívejte se na tento odkaz a uvidíte sami).
Jaká jsou podle vás možná řešení? Já navrhuju buď přidat další moderátory, nebo použít nějakou kontrolní metodu při úpravě příspěvku (opisování čísel).
Každopádně někdo z této IP adresy: 195.5.116.246 je autorem…
inetnum: 195.5.116.0 - 195.5.117.255
netname: EE-COMPIC
descr: Compic Ltd.
country: EE
organisation: ORG-CL48-RIPE
org-name: Compic Ltd.
org-type: OTHER
address: Voru 1-28
address: 13612, Tallinn
address: Estonia
phone: +372 6321028
e-mail: [email protected]
admin-c: RI215-RIPE
mnt-ref: AS3327-MNT
mnt-by: AS3327-MNT
source: RIPE # Filtered
person: Roman Ivanov
address: V.ru 1-28
address: 13612, Tallinn
address: Estonia
phone: +3726321028
e-mail: [email protected]
nic-hdl: RI215-RIPE
source: RIPE # Filtered
% Information related to ‘195.5.116.0/23AS39823’
route: 195.5.116.0/23
descr: Compic Ltd.
origin: AS39823
mnt-by: AS3327-MNT
source: RIPE # Filtered
Ono je to tady bohužel už skoro rok :(
Předtím se ale spam objevoval aspoň jenom v diskuzích… nebo jsem si možná jenom nevšimnul, že i jinde. Možná zkusit ta čísla, ale tady ve fórech se to přes ně taky nějak dostává.
Každopádně ta úvodní stránka teď vypadá jinak, než má ![]()
Umí někdo vrátit tu původní verzi a nebo se to bude muset napsat znovu podle archivu verzí?
Ted uz je to doufam dobre.
edit: Tak až teď, omylem jsem zkopíroval text starší verze.
edit2: Heh, teď koukám, že asi stačilo kliknout na "undo"
No takhle to snad taky bude funkční.
Me teda, mam-li byt uprimny, vic otravuje ne ani tak nejaka ty viagra, ale ta tvoje vykladni skrinka, Cowboji :).
Je fajn, ze mas avatar, gc.com prouzek, trochu toho basnickeho umeni a prouzek, ze ktereho se o tobe dozvim takrka vsechno, ale pripada mi, ze toho je trochu malo…nechces si tam preci jen dat jeste toho ninju a velikost svejch bot ?
Koukám, že s vypnutým zobrazováním podpisů o hodně přicházím. :D:D:D
maty, podpisy je lepší vypnout, GC statusbar sám o sobě je už přece podpisem…
Cowboy příště nemusí být tak iniciativní a spam odstraňovat ruční editací. Mě stačí na jeden klik vrátit o krok zpět verzi stránky a je to pak přesně v původní podobě bez zatěžování historie. Příště prosím tedy NEOBNOVUJ text po spamu ručně, znemožníš mi tím jednoduché vrácení zpět na předchozí verzi (funkce Vrácení zpět funguje jen o posledního editujícího uživatele zpět, a pokud tam něco zedituje další uživatel jako ty, pak už musím tahat z historie a zaplácává to historii atd.).
Jinak Cowboyi, co se wikispamu týče, neobjevil jsi bohužel nic světoborného, spam na wiki je často, jen ho asi vždy odstraním dříve, než si všimneš :D. I když pravda, že posledních pár měsíců byl klid-není to ale tak žhavé ani jindy, vždy jen pár odstranění za měsíc.
EDIT: teď vidím, že i alkes dělal editaci, čili se Cowboyovi omlouvám, nebyl v tom sám :). Opravdu stačí dát krok zpět-já myslel, že jde o funkci jen pro moderátory, ale pokud vidíte v Historii link "Vrácení zpět" u poslední editace i ostatní, je to lepší ho užít než přepisovat text.
No vidim undo u všech editací, tak by to možná šlo povracet všechno, pokud je potřeba. Moc jsem ale nechtěl zkoumat, jak to funguje a jestli to funguje, když už tam stejně byl spravný text. A taky mi přišlo jako menší zlo, že je tam co nejdřív potřebný text a mírně zaplácaná historie než naopak.
Komu není rady, tomu není pomoci. Nastavil jsem si na ten kovbojův proužek v opeře "blokovaný obsah" a je to.
jj, taky, Firefox, Adblock, "http://.imageshack.us/" a je to pryč. ![]()
Máš pravdu, Undo jde postupně opravdu dělat. Nicméně to Vrácení zpět (rollback) odstraní na jeden klik případný balast od jednoho uživatele, i kdyby vznikl jako více editací po sobě (vrátí všechny jeho souvislé editace naráz). Proto je praktičtější a je škoda ho nepoužít (a to vrácení zpět je právě asi narodíl od postupného Undo jen moderátorská funkce) :). Každopádně je to jedno, hlavně že to na wiki není opravdu tak často potřebné spam odstraňovat - aspoň zatím a doufám, že u toho zůstane…