Wpt zahraničních keší

Na adrese http://home.debitel.net/user/geocaching/data/ jsou aktualizované sobory keší okolních zemí. Většina je s příponou .db . Víte někdo, co je to za formát, čím se to dá zpracovat do něčeho lidského (gdb,wpt apod.)?

Jsou k dostání tato data i někde jinde v lepším formátu? Nejlépe jako jeden soubor jedna země.

vypada to jako obycejny quoted, space-delimited text.

nevim jak je to stravitelne pro lidi, ale velbloudi to umi prezvykat treba takhle:

($id,$name_by,$year,$month,$day,$lat,$lon,$type,$size,$wpt,$guid,$diff,$terr) = $s =~ 
/(\d+) "(.*?)" (\d+) (\d+) (\d+) ([0-9.]+) ([0-9.]+) "(.*?)" "(.*?)" (GC\w{4}) ([a-f0-9-]+) ([1-5.]+) ([1-5.]+)/
  • docistit Unicode a HTML entities

vidim ze si tiez Pratchettovec :)))

Nevim jak velbloudi ale my jarryove jsme z toho jeleni :slight_smile: .

Já taky. Je to sice část nějakého zdrojáku, ale to je všechno, co vím. Mi ale jde především o to, zda to nejsou data pro nějaký hotový sw o kterém nevím. Napadlo mne udělat cachemapu celé Evropy pro Mapsource pro případnou zábavu na dovolené. Když jsem viděl, že o té loňské jsem měl okolo sebe na místech, kde jsem nocoval apod. několik desítek a možná stovek keší… Zatím mám zpracovanou Skandinávii až po Špicberky, PL,SK,D,A,UK. 20000 keší zabírá asi 500kB. To lze mít v gps pořád a pokud se člověk pořád jen za něčím nehoní, není třeba ani tak aktuální data. Jde jen o zábavu, že…


Není třeba někdo tady schopen vytahovat aktuální data evropských zemí do formátu gpx tak jako se vytahují pro ČR? A bylo by to umístěno na těchto stránkách…to by byla pomoc celé Evropě. Nebo někde něco takového je? Jde o to, aby se to nemuselo pořád ručně přehrkávat různými postupy do něčeho, co schroustne i Mapedit a Mapsource, nejen nějaký velbloud :-). Nemám holt jeho žaludek…

Jen jestli si Pratchettovci nedelaji Zemeprcu :slight_smile: .

Velbloud = Perl.

Já je zpracovávám pomocí malého (asi 200kB) souboru v prog. jazyce awk a několika pomocných bat souborů. Výsledkem jsou soubory gpx (XML), mpp, ozi text, nebo top 50 ASCII.

Pokud máš ještě zájem, pošlu ti to i s nápovědou na mail.

Byl zaznamenan v teto otazce za ten rok a kousek pokrok od velbloudu k lidem? (mimo Wernerovu soustavu bataku)
Budu vdecen za jakykoliv dostupny postup pro prevod .db → .gpx ci neco rozumnyho.
Dik Gr.

ja bych ty DB soubory z toho vebu moc nestahoval .. i kdyz maji zmenene datum¨, tak vetsinha z nich ma kese vznikle nekdy do podzimu roku 2005 …