Zdravím všechny. Když jsem začal s GC pozoroval jsem funkčnost materiálů cache. Pak jsem chtěl tu svou nějak odlišit a vymyslet originálně a aby splňovala odolnost. Chápu, že originalitu jednotlivých kačerů a keší nemusí prozrazovat tímto tématem. Může to být také téma jak se vyvarovat chyb začínajících nebo naopak perličky při návštěvě zahraničních keší anebo jen tak pro zábavu. Nedávno jsem našel měkkou krabičku od salátu Boneco jako náhradu po 3 měsících disable. Dík.
Onehdá jsem uvítal že na jedné small keši v provedení "krabice na rozvod elektriky", byla použita ta moderní voděodolná s gumovým víkem. Když jsem tam potřeboval narvat TB tak se víko prostě jenom vypoulilo a krabice byla furt vodotěsná.
Jo a chtěl jsem ještě napsat, že nezáleží jen na materiálech. Pokud strčíš plastovou krabici do hromádky kamenů, tak máš padesát na padesát, že praskne, protože na ní neopatrný kačer jeden z těch kamenů hodí z výšky, eventuelně se ten šutr bude snažit zapasovat celou svou vahou. Uvažoval jsem vo kovovejch, ale poměr výkon/cena vychází pro plastovky právě díky nízké ceně a snadnému sehnání.
Nejlepší krabičky jsou L&L (Lock & Lock), které jsou vodotěsné a více vydrží.
Pak můžeš kdyžtak použít například krabičky od chlóru z bazénů apod.. Jen co nedoporučuji tak jsou sklenice od zavařovaček, přesnídávek a jiné a hlavně tzv. Polárkáče (krabičky od polárkového dortu a jiných pochoutek, např. od salátů), protože ty nic nevydží..
Když pořídíš kvalitní krabičku, tak si piš, že ostatní cacheři budou aspoň na 50 % spokojeni.
Nepíšeš o jakou velikost keší se ti jedná, ale jednoznačně mohu doporučit Lock Lock, které jsou dostupné v dostatečné paletě velikostí i tvarů. Při volbě krabičky hodně záleží na tom, zda uložení je na suchém a vodotěsném místě nebo prostě někde v přírodě atd. Rozhodně ne sklo, tenké plasty bez pevného okraje krabičky.
no tak nepodcenujme se - nasli to amici, nasli bysme to taky napr ta siska je na tisu - horsi by byla smrkova nahore na smrku.
a myslim, ze vafaci nasli nekde v nemecku kes, ktera se nakonec ukazala byt ukryta chorosi a v lesiku bylo 50 rozhrabanych parezu a na kazdym stromu 30 chorosu a hint nebyl.
A to je prosím velká pravda. Třeba keška Telč-Oslednice splňuje 1/1 obtížnost aji terén, nicméně se mi ani napotřetí nepodařilo najít žádný pravděpodobný úkryt…A skoro všici říkaj, jak to bylo snadný najít.
No co se tyce te Telce tak kdyz sem ji lovil ja tak kousek od ni cekaly na dece dve decka. Zjevne o kesi vedeli a cekali kdo ji prijde hledat. Nastesti nas bylo vic nez jich takze jsme je chytrymi presuny mezi rozhlednou a kesi natolik zmatli ze odlov i ukryti bylo bez jejich asistence Takze mozne je to ze tahle kes ma pohyblive souradnice
jooo, to obzvlast miluju, kdyz nekde saskuju, nevim uz co by, hledam spasu v logach a tam se doctu - found: "na prvni sahnuti" "ihned" "jen jsem pribrzdil" "nasla nase babicka" "snadnejsi nalez jsem v zivote nezazil"…
to mi pripomina jak sem asi 8krat byl v olomouci na fortu v tynecku… pokazde sem tam saskoval asi hodinu a pul… nakoec kdyz si s mnou jedna geokamaradka zahrala "zima, prihoriva, hori" tak jsem ji objevil… když jsem ji tam hledal předtim, tak sem si na ni pokaždé aspoň jednou šahl… takže geoslepota forever!