Žádost pro vlastníky (nejen starších) multi/mystery keší-doplnění/kontrola skrytých final waypointů

Toto vlákno částečně souvisí s předchozím vláknem Doporučení ownerům keší-postup při přesunu finále multi/mystery keše.
Bohužel v dřívějších dobách neexistovaly na GC.com additional waypoints a tak byla snížená možnost zadávání finálových bodů a kontroly kolizí keší. Řada final waypointů byla později ownery doplněna, další byly doplněny haggaeem, který si pro tyto účely vedl vlastní databázi.
Bohužel-i v současné době existuje řada multi/mystery keší, které nemají zadaný finálový skrytý waypoint a případně ani waypointy mezikeší na trase (stage of multi)-a nejsou to zdaleka jen starší keše, někde z nějakého důvodu final waypoint chybí i u novějších (možná z důvodu, že jej autor omylem odmazal atd.). Proto prosím autory, aby si případně ve chvílích volna prověřili waypointy u svých netradičních keší a případně tyto finálové skryté body doplnili či opravili na současnou pozici (souvisí s přesunem za života keše-viz odkazované vlákno). Jen tak se vyhneme tomu, že bude v budoucnu přibývat publikací těsně vedle existující starší finálové keše. Díky moc za spolupráci
TrainTour, reviewer pro CZ, SK a okoli

Ano, ano. Dobré to doporučení. Při mojí skleróze bych za nějaký krátký čas nemusela svoje kešky najít…:smiley:

Vkládám příspěvek za účelem posunu tohoto vlákna do popředí, ať neupadne do zapomnění. Stále totiž existuje mnoho multi/mystery keší, které nemají buď zadaný final skrytý waypoint a waypointy případných mezikeší vůbec (dědictví z minula, kdy add.wpt. nebyly povinné), či je mají neaktuální (po přesunu kešky či mezikešek) a pak mohou snadno vzniknout kolize.

Stačí odečty souřadnic podle fotomapy? Někteří by jinak byli nuceni luštit vlastní kešku.

Rozhodně ano, kvůli potencionálním kolizím je lepší toto než nic. Samosebou čím přesnější, tím lepší, z fotomapy se dá dosáhnout myslím slušné přesnosti (tedy pokud to zrovna není hluboký les :)).

Případně by mohl vlastník keše, až bude provádět maintenance, opsat si souřadnice pokud je má napsané v keši nebo znovu zaměřit GPSkou. Ještě by také případný další nálezce mohl autorovi poslat její souřadnice, které vypočítal. Ale nejlepší je mít souřadnice napsané ještě někde mimo GC.com.

Tak jsem si prohlédnul svoje krabičky a našel jsem jednu, která waypointy neměla a tak jsem je hned doplnil. B)

Ještě že tohle vlákno existuje. Včera jsem posílal ke schválení jednu mysterku a můžete hádat - samozřejmě bez waypointu.
Tak jsem to opravil dřív, než ze mně reviewer udělá blba.
Vůbec to klukům nezávidím. Možná by stálo za to vystavit někde seznam nejčastějších chyb při zakládání. Určitě se jich 80% stále opakuje. Návodů na zakládání je k vidění dost, ale chtělo by to nějaký checklist, kde by si člověk zaškrtával, co má a co mu tam ještě chybí. Chtěl jsem se do toho už pustit, ale se dvěma (během dneška snad už třema) založenýma keškama se necítím být úplně ten vyvolený.

Myslím, že články na wiki, na které posíláme začátečníkům odkaz, toto splňují. Příkládám šablonu, kterou posílám standartně těm, co založili 1. kešku:

Ahoj, gratuluji k 1.zalozene kesi!
Jelikoz jde o tvou prvni zalozenou cache, tak ti poslu rovnou odkaz, ktery prosim prostuduj i s odkazy v nem-vyplati se ti to pri budoucich zakladanich:
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Založení_cache-doporučení_od_reviewerů

A právě odkazovaný wiki článek by se dal takovým checklistem, co požaduješ, klidně nazvat.

Heeej :o Ale mě jste nic neposlali… Jsem smutný :frowning: rozpačitý :expressionless: a rozzlobený :@
I když… Zase mě těší ta důvěra, kterou ve mě vkládáte :smiley: