Zakládání keší

Rád bych se zeptal zkušenějších na radu jak založit keš. Mám připravené souřadnice, mám představu, co bych chtěl zveřejnit, přečetl jsem si pravidla pro zakládání keší na GC.com i na wiki, otevřel jsem si formulář a najednou nějak nevím co a jak kam do těch kolonek uvést. Co se uvádí v tom short description a v pak v tom long description? Co uvést do jedné a co do druhé kolonky? A kam vložím obrázky (fotky). Mám představu, že to bude jako text, ve kterým budou vložený fotky. S HTML to moc neumím, a tak jsem to chtěl psát rovnou do těch kolonek. Jak je to s tou related web page? To jako, že musím mít fotky a texty uloženy někde na netu a tahá se to až odtamtud ? Nebo to vložím do těch kolonek jako ze schránky? Nechci vypadat jako analfabet, ale zase nechci jít cestou pokus omyl. Zvlášť když to vše jde až k velkému zámořskému bratrovi, s nim je vždycky těžký pořízení. Díky za rady, možná bych nepohrdnul ani asistencí u založení první keše a pak už to třeba pochopím.

Standa

(ps: doufám, že se z toho nerozproudí taková bouřlivá diskuze jako u toho mého dotazu na počítání bodů do statistiky nalezených keší [:)]

Nejsem žádný přeborník, založil jsem teprve dvě kešky (jednu předevčírem, tak si to ještě pamatuju :-) ). Do short description se dává jedna nebo dvě věty tak nějak všeobecně - např. kam je hledání zavede, že je to pěkná procházka a pod., no a do long už ten podrobný popis. Obrázky nemusíš mít uloženy jinde na webu (ale můžeš). Pokud je chceš mít v textu, bylo by asi lepší psát v HTML. Já si text napřed připravil v HTML editoru a pak ho vožil do okna ve formuláři. Potom jsem uploadoval obrázky, ty se ale uloží pod jménem, které předem neznáš, takže pak musíš opravit odkazy v textu. Pokud bys měl obrázky uloženy někde jinde na webu, odkazy si můžeš připravit už předem. Píšu to asi dost zmateně, lepší je to jednou ukázat. Odkud jseš? Pokud bys byl z Prahy a okolí, ozvi se mi, nabízím asistenci.

Ahoj Stenly.

Já jsem taky hodně čerpal ze Slovenských  stránek geocachingu..Je tam dost přeloženo a stačí to pro pochopení..

http://www.trenkler.cnet.sk/gc/hide.htm

http://www.trenkler.cnet.sk/gc/ 

Držím palce a at se dílo podaří. Minja 

pokud chces mit na strance kese obrazky, budes jeji popis muset napsat v html. Pokud jsi v tom uplny analfabet, vytvor si stranku v nejakem editoru, zobraz si jeji zdrojovy kod, zkopiruj, a toto kod vloz do pole long description na webu gc. Patrne se ti stane, ze to html tidy (kontrolni nastroj co je spusteny na servru gc) upravi tak, ze ti tam nezustane tak uplne vsechno, no a to co zbylo uz prizpusobis, aby to vypadalo aspon nejak rozumne. :wink:

Uff, myslel jsem, že to bude jednodušší. No, asi se s tím budu muset nějak poprat. Zejména jsem myslel, že se tomu HTML vyhnu, zkusím to nějak zkopírovat podle ostatních zdrojových kódů stránek jiných keší, snad se mi trochu vybaví, jak to v tom HTML bývalo. Ještě jsem si nějak nevšiml, kde se vyplňují atributy a co tam na stránku doplňuje GC.com. Asi  doporučujete zkusit to nejdříve zaškrtnout jako nepublikovat hned, doufám, že k tomu budu mít někde přístup a budu to moci postupně vylepšovat. No ajinak to Ašek: jsem z Prahy, ještě zkusím chvilku zkoušet sám, ale stejně jak se znám to skončí tím, že se na tebe nakonec obrátím. Díky

Standa

Rozhodně ti doporučuji zrušit zaškrtnutí políčka "Yes, this listing is active". Můžeš pak zkoušet až do aleluja a výsledek je pro ostatní neviditelný. Mnoho rad najdeš též ve starších vláknech fóra. Z HTML nemusíš mít vůbec obavy, pro běžný listing ti pro začátek postačí tyto tagy:

<p> text </p>    odstavec

<b> text </b>    tučné písmo

<br>                 nový řádek

 <img src=http://img.geocaching.com/cache/2sfas9684-6c32-47f9-a338-ead090cb385.jpg">  vložení obrázku (to za = je adresa obrázku a bude podle toho, kam obrázek vložíš, v tomto příkladu je obrázek v galerii keše)

 Další lze nalézt všude po webu, např.  http://www.jakpsatweb.cz/

Skvělý a jednoduchý html editor v češtině je Nvu. Najdeš ho na www.stahuj.cz nebo www.slunecnice.cz. V něm píšu listing a pak zdrojový kód vložím na gc.com.

Taky jsem se tu před nedávnem ptal na podobné věci a díky tomu si teď můžu psát i vlastní stránky a nemusím znát html tagy, díky všem co mi radili.

Díky všem za radu, půjdu na to asi postupně. Nejprve zkusím vypublikovat keš nejjednodušším způsobem, asi bez obrázků (pak je tam dodatečně třeba vložím do galerie jako bych je tam vkládal jako každý jiný nálezce), keš už je na místě, teď ještě testuji, jestli vydrží nájezd zahradníků), tím otestuji zároveň komunikaci s kontrolorem (rewieverem nebo jak to slovíčko bylo), mezitím provedu upgrade svých vědomostí, zkusím proniknout do HTML, o který jsem se naposledy otřel když jsem kdysi chtěl udělat svou vlastní HTML stránku, no a u dalších keší to bude třeba lepší a ještě lepší a ještě lepší a pak už mé keše budou třeba nejlepší na celém světě [:D].

S těmi editory HTML jsem zatím hledal něco ve stylu WYSIWYG, třeba klasický Frontpage nebo tak něco. Máte někdo nějaké poznatky o tom že by tenhle nebo jiné editory do zdrojáku zanášely nějaký bordel tak jak to bývávalo v dřevných dobách když se s těmito "userfriendly" editory začínalo?

Nechce se mi do HTML nějak hluboce pronikat, ale asi má pravdu Vodník, pro základní publikování toho opravdu není moc potřeba. Díky

Standa 

Chtela bych se zeptat jak je to s cestinou? Pisete to tam cesky nebo diakritiku nejak upravujete? Nebo je nejaky figl v html? Diky za odpoved

A jeste jeden dotaz? Psalo se ze sirka obrazku by nemela presahovat 600px kvuli rozhozeni na obrazovce, je potreba i text dat do nejakeho ramecku nebo to je auton¨maticky?

Ja pisu zasadne cesky, tedy ne česky, hlavne, priznavam, proto, ze s ceskou klavesnici nejsem moc kamarad a pisu na ni pomaleji (vyrazne).

Racionalni duvod ale je, ze groundspeak si s ceskou diakritikou neumi moc poradit. Pokud se nemylim, i kdyz napises do zadavaciho formulare text s diakritikou, pri 'prekladu' do listingu to vyhaze hacky... pokud zadavas text v html, tak diakritika projde, ale pak treba muze mit nekdo problem se zobrazenim. Lide pouzivaji kde co, na webu asi problem nenastane, ale muze se tak stat pri pristupu pres mobil, PDA atd atd...

Kazdopadne, at uz ma na diakritiku v listingu nazor kazdy jaky chce, nemela by se objevit v nazvu cache.

Můžeš psát klidně česky, háčkovaná písmena si to nahradí písmeny bez háčků samo.

[quote] nejda: sirka obrazku by nemela presahovat 600px kvuli rozhozeni na obrazovce, je potreba i text dat do nejakeho ramecku? [/quote]

Ne, text se normálně sám zalomí podle šířky okna nebo papíru; pouze když se tam dá něco s pevnou šířkou (nejčastěji obrázek, ale i tabulka s šířkou udanou absolutně (v pixelech) místo relativně (v procentech), nebo předformátovaný text (pre)), a je to příliš široké, tak by se podle toho rozšířil i okolní text.

Jako WYSIWYG html editor mohu vřele doporučit Adobe Dreamwaver 8. Pracuje se v nem skoro jako ve wordu a dělá čistý a jednoduchý kód…

Tak jsem vypublikoval svou první keš, jednoduše bez obrázků (zatím), bez podkladového pozadí a bez HTML. Nakonec to nebylo tak složité a byl jsem překvapen, jak to bylo rychle veřejnosti přístupné (odcházel jsem od PD v 15hodin včera a večer v 19.30 jsem měl prvního FTF). Přeji úspěch i Vám a díky za rady. Věřím, že další mé keše budou i po grafické stránce stále více propracovanější a Vám i mně budou přinášet potěšení.

Standa   

No aby take ne, kdyz je to SW za bratru 15 000,- Kc

da se pri zakladani kesky pouzit neco jako "ukaz mi, jak to vypada a az pak to predej k publikovani ?"

jsem zelenac, takze nevim, co me ceka po kliknuti na "Report New Listing". proto se radeji ptam

predpokladam, ze moznost editace kese existuje jak pred jejim zverejnenim, tak i behem jejiho zivota [:)] 

dekuji za pomoc [Y] 

Muzes odskrtnout policko "Yes, this listing is active". Stranka cache pak uz bude existovat, ale uvidids ji jen ty a reviewer cache neschvali, dokud policko pri editaci znovu nezaskrtnes. Po schvaleni muzes myslim editovat vsechno krome typu cache a velkych zmen souradnic... to jde pak uz jen pres reviewera.

jasne, uz to tam vidim

diky 

 

Bingo! Nvu vyzkoušeno při zakládání naší keše. Tak nepřehledný kód nezasloužil nic jiného, než pracnou “ruční” opravu do použitelného stavu. Příště si ušetříme práci a nvu nepoužijeme rovnou. [:)]