zalogovat i když TB či GC z cache neberu?

Odpověď jsem nikde nenašla, tak zakládám nové téma, možná zbytečně, tak mi promiňte.
Jde o to, že jsem začátečník, měla jsem zatím čas najít teprve 3 cache, ve všech byl buď TB nebo GC, ale nějak jsem se neodvažovala je vzít, když vím, že bych jim moc vypomoct na cestě nemohla, když teprve začínám a zatím jen ve svém městě.
Takže je jen okouknu a nechám.
A teď jsem se dočetla včera - už zase nevím kde - že i to, že vidím někde TB či GC bych si měla zaregistrovat jako že jsem ho v dané keši viděla - zalogovat.
Je to tak? Nebo jsem četla nějaký blud?

Pokud nechces fyzicky vyzvednout GC/TB z kese, muzes si klidne opsat jen trackovaci cislo a nalez zalogovat logem "Discovered it".

jj zadáš trekovací číslo a log typu discovered it :wink:

Muzes to udelat, v tom pripade si jen opises trackovaci cislo a volis typ logu Discovered It.
Pokud ta cache neni moc casto navstevovana, tak bude vlastnik TB rad, ze jeho TB jeste zije a nezmizel z cache bez zalogovani.

a děláte to tak běžně? nebo na to kašlete, když je do světa neberete? Mě to přišlo zbytečné - co si budu honit triko jen nad tím, že jsem někde něco viděla, ale když čtu odpověď haggaeuse, říkám si, že to je fakt… mě by osobně reakce potěšila, kdybych nějaký TB měla. B)

Takže díky za info

V keši vždy, na eventech už jen zajímavé kousky, aby byl další obrázek do profilu B)

Udivuje mně, že než jsi se vydala na svoje první keše jsi si nic nepřečetla o tom, že existují i TB/GC a co s nimi v případě, že jsi je v keši našla…
… jak už tady zaznělo, pokud nechceš TB/GC posunout dál, opiš si z něj číslo a pak na gc.com loguj jen jako "Discivered It". Do profilu ti přibude pěkná ikonka GC :slight_smile: a majitel bude vědět, že jeho GC/TB "žije".

GC/TB můžeš z keše vzít i když do ní nic nedáš a naopak vložit do jiné a nesmíš si z ní nic vzít za ten GC/TB. Tyto předměty jsou mimo standardní obchodování v keších. Pokud ho vyzvedneš k sobě, pak máš 14dní na to, aby jsi ho vložila do jiné keše, pokud možno dle jeho přání. Neboj se ho přesunout, ono i pár stovek metrů v rámci města může být zajímavých…

… až jednou budeš mít svůj vlastní GC/TB budeš ráda, až si budou jiní honit triko a ty budeš mít info o tom, že tvůj TB/GC žije.

Naopak, přečetla jsem toho celkem dost. Ale na info, že se může zalogovat jen když vidím, jsem narazila jen v jednom článku (už nevím kde).
To ostatní, co píšete vím, proto se na to také neptám :wink:

Mne spis udivuje (v dobrem slova smyslu), ze uzivatelka nasla "pouze" 3 kese a ma zajem se o techto predmetech dozvedet vice a pripadne nesrovnalosti si vyjasnit… 80% (spise vice) novych uzivatelu co najdou svoji prvni cache nema vubec tuseni ze neco takoveho existuje a ani neni pravidlem, ze se sem na fora podivaji ci dokonce se budou pravidelne vracet.

Mi to prijde, ze kdokoliv sem prijde a ma snahu se neco dozvedet tak dostane z valne casti "sprdaka", ze to uz mel davno vedte pred svoji prvni keskou. Ano, hodne veci tu jiz bylo napsane, nebo to je napsane jinde, ale pro novacka je myslim i tezke se na forech zorientovat. Nevi co ma presne hledat apod.

Spise bychom meli byt radi, ze se lide ptaji na to co jim neni jasne, popr. je odkazat nekam kde se to resilo drive. Pokud to nekomu prijde furt opakovani dokola tak at neodpovida, a necha to nekom jinem kdo ma ochotu a cas tomu vynalozit…

Rozhodně to dělat nemusíš, pouze někteří potřebují mít co nejvíce ikonek a ty pak discoverujou o sto šest. Pokud se ti GC/TB líbí, tak je nejlepší ho vzít do nějaké jiné keše - to ho zalogovat musíš. Pokud tě nijak nezaujal, tak ho necháš v keši a logovat ho určitě nemusíš - ale můžeš pomocí discovered, jak psal výše Mejstro.

Ještě přidávám odkaz na povídání, kde je všechno pěkně vysvětleno:

Jak postupovat při nálezu travel bugu nebo geocoinu
http://www.geocaching.cz/upload/TB&GCman.pdf

Aby to nebylo tak jednoduchý, tak někteří owneři si přesně tohle (jen discover it) nepřejí:

XXX-Treme TB (ZA-GAU)

No, třeba já osobně si to (discovered) u našich TB/GC taky nepřeju.

Ano, výjimky potvrzují pravidlo. Někde je třeba zakázáno všechno ostatní, kromě "Discover it" :smiley: Viz: [GC]TB2NR46[/GC]

Ja mam rad u svych veci i "Discover it". Aspon vim ze jsou jeste na svete. A zrovna tak pisu Discover it i ja kdyz zrovna nemam v planu nejakou dalsi krabici a nechci aby u me neco dlouho "hnilo" :wink:

A hele,budu muset zajet do Hradiště :slight_smile:

Sice patřím do kategorie těch kačerů, kteří TB a Geocoiny v cache ignorovali. I když někdy jsou to pěkné kousky, ale jejich životnost určitě nebude dlouhá. Na druhou stranu zapsat si číslo a udělat "Discover it" není zase taková práce, ale asi to má význam jen u cache s menší frekvencí návštěvnosti. Takže tak budu činiti. :wink: Díky za poučné vlákno.

Ja jsem rád když můj GC/TB někdo zaloguje jako dicovered, aspoň mám přehled co s ním je, pořad lepší než když GC/TB který má nějaký úkol se posunuje jenom po keších v okolí "protože byl tak pěkný, že jsem ho musel poponest"
A nejhorší je když po nějakem eventu, si všichni zalogujou GC/TB podle seznamu i když je vůbec neviděli…

Takhle se na to spousta lidi take diva. Ja nekdy loguju discovered (treba kdyz poponasime TB/GC s brachou, tak jeden loguje prenos a druhy disc. nebo kdyz se potkam u kese s jinym kacerem a on ma u sebe zrovna nejaky pekny kousek), ale vetsinou ne. Nektere ownery to stve, jini to vitaji. Mam zatim jeden GC a jeste jsem ho nepustila, ale kdyz mi bude lezet v nejake kesi 2 mesice a nekdo logne discovered, tak na jednu stranu budu rada, ze zije a na druhou me bude stvat, ze ho nevzal z ty "shnily" kese dal :-).
Co se tyce "sprdunku" tak bych to neresila. Ja osobne jsem mela prectene vse pred prvni kesi (neb jsem mela urazenou nohu a nemohla jsem po objeveni geocachingu okamzite vyrazit, tak jsem alespon procitala stranky :-), ale trackovat GC/TB jsem zacla az po par mesicich, neb jsem si rikala, ze mam dost prace s logovanim a az budu sbehla, tak se zacnu zabyvat dalsima vecma. - Takze te Lenko uplne chapu :-). Kesovani zdar!