Zalozeni Earthcache

Ahoj. Chtel jsem zalozit Earthcache, ale nemam ji ve vyberu. Jsou nejake specialni podminky pro zalozeni Earthcache? Nebo uz nejdou zakladat?
Neni to tak dlouho, co v Praze 2 vznikly… tak nevim kde je chyba:)

Earthcache bych chtel dat mimo CR, ale myslim nema zadny vliv. Nebo ano?

Diky za pomoc.

http://www.earthcache.org/

A tady i česky.

ADMIN: prosím o přesun do příslušného fóra.

No vida, tak to slo rychle:)
Diky moc, nevedel jsem, ze je jiny postup na Earthcache, ale ted uz si to budu pamatovat;)

Muzu to presunout do prislusneho fora i ja, nebo jen admin?

Dobry Den
Nechci zakladat nove tema … plus nepresunul by to admin asi spis do poradny? …

Kdo uz jste Earthcache zakladal … pro mne nejlip v cizine nebo i v CR ..
Nikde jsem tu nevidel opravdu navod jak co kam vyplnovat .. nebo doporuceni ale k tomu nikoho netlacim :wink:

Co by mne Opravdu hlavne zajimalo :wink: je jak jste vyresily podminku kontakt a schvaleni … od nejmenovane osoby :wink: jsem se uz dozvedel ze naprosta vetsina lidi si to tam proste vylze … a mimo USA to nikdo neoveruje … ale chtel bych to zjistit presneji …

Kdo to nechce ventilovat verejne .. za kazde pm budu taky moc vdecny … :wink:

Proste jak jste tu podminku schvaleni vyresily Vy … a spis co se tyka ciziny … i kdyz skusenosti z CR budou asi taky zajimave …

Mam uz 2 predbezne pripravene … ale je to v takovych lokacich ze poctive sehnat povoleni si nedokazu predstavit :wink: diky

Já bych se taky rád zeptal, jak je to s povinnou angličtinou při založení EC ? Tamní reviewer mě zpražil, ať to hodím do english, jinak že nic. Přitom na jiných českých EC jsem viděl, že to jenom česky je. :frowning:

Podle mých zkušeností je potřeba vytvořit listing v angličtině (pokud bude dvoj- či vícejazyčný, tak to nevadí, ale angličtina je podmínkou) a poslat ho ke schválení.
Po následném požehnání Reviewera z USA a adopci keše (Reviever ji schválí jako svou a nabídne k adopci autorovi) je možno přetvářet listing k obrazu svému.

Tu absenci angličtiny bych viděl tak, že po schválení a adoptování už nikoho z reviewerů nezajímá, co je v listingu a anglickou část owner odmázl.

S tim ze uz jsem videl ze EC obcas admini kontroluji … a ta ENG je tam asi podminka .. (za kterou ale pri odlovech v cizine jsem teda moc vdecny :wink: ) … takze kdyz uz listing v ENG mate … proc to rusit? … max se koleduje o archivaci pri nasledne pripadne kontrole :wink:

A prosim nezamluvte muj puvodni dotaz … :wink: svoleni a kontakt … :wink:

svolení a kontakt: Opravdu nejlepší je si vymyslet fikční osobu a napsat třeba svoje telefonní číslo (takhle jsem to udělal já). Je ale i možnost, že si dáš práci s dohledáním majitele pozemku na kterém earthka bude - je to ale zbytečná ztráta času, protože nikdo to stejně ověřovat nebude. A podle mě je to jak v cizině, tak v ČR stejný.

Osobně jsem zakládal jen jednu Earthcache. Je v CHKO, avšak na místě veřejně přístupném, kde není potřeba povolení vstupu.
Na webu příslušné CHKO jsem vyhledal jméno vedoucího Správy CHKO i jeho telefon a poctivě jsem všechno (lokalitu, jméno, tel. číslo) zapsal do kolonek schvalovacího formuláře.
Pochybuju, že mu někdo z earthcache.org telefonoval. Earthcache byla schválena bez připomínek k těmto údajům.

Marazd: Jestli možná není lepší dát tam číslo na sebe - neumím si představit reakci nezúčastněného majitele pozemku, kdyby mu zavolal nějakej američan a spustil okamžitě o nějakejch earthkeších:D

To skoro vypada .. jako by u nas nikdo earthcache nikdo nezakladal :wink:
Co jsem se ale ptal jeste osobne .. tak jsem nepotkal zatim jeste nikoho kdo by povoleni opravdu mel … a dal pravy kontakt :wink:

Já dal u své earthcache kontakt na místostarostu obce, kde se earthka nachází, a ten dotyčný kačer tak kdyby mu někdo volal tak to asi pochopí :slight_smile:

Tak teď už jednoho znáš. Když jsem na konci 2006 zakládal EC (byla tuším první po obnovení možnosti tyto keše zakládat), absolvoval jsem tehdy kvůli té kolonce souhlas vlastníka pozemku zajímavou měsíční korespondenční anabázi - mj. krajský odbor životního prostředí, AOPK, ba dokonce i kancelář hejtmana :wink:

Ted jsem narazil u cache [cache]GC1MJ28[/cache] na to ze ma obrazky k listingu ulozene primo na http://www.geosociety.org/Earthcache/

konkretne:
http://www.geosociety.org/Earthcache/Images/GeologischeKartePruem1232009.jpg

Nikde ale nevidim moznost na uploadnuti obrazku … nevite jak to tam dostat taky?

Mame ted 2 rozdelane tak snad to uz konecne vypustime … jsem resil obrazky … Ne v CR :wink:
Dik