Zamyšlení...je tohle ještě Geocaching?

Nevím zda honba za originalitou za každou cenu je v Geocachingu to pravé…včera jsem narazil na novou keš, kterou určitě uvítají lovci bodů [cache]GC1FXDF[/cache]
a tak si říkám…je tohle ještě Geocaching?
Jaký máte na to názor?

Podle mě pokud ta keška nemá někde fyzickou krabičku, tak ani neměla být publikována.To je stejné jako ty virtuálky co se dají lovit z domu.

což o to originální by bylo kdyby autor cache jeden naleštěný Trabantík měl a pravidelně s ním jezdil po keších, do listingu by psal kam třeba pojede, kudy bude prijíždět, v kufru by měl pytel hraček a velkej logbook, člověk by ho moh zastavit, prostě taková putovní cache to by se mi i zamlouvalo

Nicméně zde stačí vzít google napsat do něj "trabant" postnout obrázek a je to. :frowning:

Nechápu jak mohla být takováto cache zveřejněna, ale tohle je asi holt daň za nutnou přílišnou benevolenci našich reviewerů. :@

V Německu funguje něco obdobného, akorát je to webka a musíš vyfotit trabika tou webkou… Toto si myslím je už hodně přehnané, pouze bod zadarmo… :frowning:

s tím trabantem má být vyfocen člen teamu nabo aspoň GPS

Není problém fotomontovat, ale to udělají jen ti, kteří jdou za bodem za každou cenu. A ty nemá cenu řešit. Jinak je v pravidlech jasně napsáno, že pokud cache nemá fyzickou krabku, nesmí být publikována. Jedině na WM.

Osobne mi existence teto kesky vubec nevadi, naopak. Locationless cache drive byly bezne, skoda, ze zmizeli. Spis nechapu, jak to mohlo projit schvalenim, i kdyz jsem, viz vyse, rad :slight_smile:

Hezká tématická keš :wink:

Hezky napsany listing, ale originalni to neni, presne jak pise Gelda, tam trabika musis odchytit na online kamere, jen bych dodal, ze tam fyzicky krabka je, jen kaceri lacni po bodu to logujou i bez nalezu a owner ty logy patrne nemaze.

Jinak se domnivam, ze tato keska odporuje pravidlum a vubec nechapu, jak mohla byt schvalena.

K té zmiňované keši Go trabi, go [cache]GCMFNK[/cache]… Někdo psal, že je to bod zadarmo… To není ani náhodou, trávil jsem na tom dva dny :-), to bych našel deset tradičních, líbila se mi. Navíc jsem v té době byl po operaci na lůžku, tak co dělat… ZKUSTE SAMI A UVIDÍTE, jsem zvědavý na vlnu českých logů :slight_smile:

A že prošla tahle je s podivem, lognul jsem ji raději hned (než bude archivována) a nestydim se za to, traboše jsem vyfotil na naší zahradě s gps i z auta včetně souřadnic. ZKUSTE DNES V PROVOZU VYFOTIT TRABíKA, taky žádná sranda. Když to někdo povolil…

Jinak to podle mě geocaching není, chtělo by to krabičku a foto jako podmínku, takových keší je spousta a mám je rád a sám je zakládám. Pokud autor doplní krabku (bude muset, to se vsadím), pojedu pro ní (trabantem ne :slight_smile:

to ondrasek leader: to bylo myšleno o té Chomutovské, nikoli o legendární Go trabi, go… Ta chomoutovská je opravdu jen bod. Stačí zajet ke Swenneymu nebo pohledat fotky z nedávné pařby u něj a můžu se lognout… Je to bod zadarmo.

Fakt nevím, jak to mohl Minarjo schválit… krabičku to nemá. Možná GS uvolnil pravidla a půjde to. Třeba se Minarjo vyjádří až tady bude..

Tak těžké to zase není. Zajeď na některou z rally pořádaných v česku. Za myšicupem jede většinou rally historiků a tam se většinou nějaký ten bakelit najde. Například na Rally Bohemia jelo trábošů asi 5. Když víš kde, není problém trabíka vyfotit.

A v tom se asi mýlíš. Pokud z pravidel vyplývá, že keš musí mít krabku, tak bohužel právě o tom GC je. :slight_smile: Když jsi jednou přistoupil na pravidla hry, tak je dobré je dodržovat. Ne vymýšlet proč je obejít a jak si to odůvodnit. :slight_smile:

Taky mě překvapuje, že taková keš byla povolena. Jsem zvědav, jestli se k tomu vyjádří reviewer coby "vykladač zákona".

to jsem zase jednou něco nepochopil :slight_smile:

Takže jsem to zkusil a zázraky se přece jen dějí :o, tabanta jsem objevil během 5 minut.:smiley:

Jo a jak je vidět, tak se loguje hlava nehlava :slight_smile:
A ten FTF je kouzelný dva roky staré foto…

Původně jsem chtěl něco podobného vytvořit, ale rozmyslel jsem si to.. Zajímavá keška…

tak to já jsem proti takovéhlemu názoru :(. pro mě prostě znamená: geocaching-krabičky , waymarking-virtuální , terracaching-locationless (tečka). coloneli - jdi na terracaching - tam jich máš jako mraků :smiley:

Ale já se nepotřebuju ospravedlnit, prostě listuju novýma kešema, najednou tenhle "modrý mauritius", prostě chci ji mít jako raritku, šup okouknout trabíky, protože dlouho nebude…

Dobrej bordel…