Zkracují se mi názvy waypointů při nahrávání keší do GPS přes kabel

Kopil jsem si kabel, zkusil ztáhnout přes geocaching.com kešku do GPS a sedmimístná jména waipointů se mi zkracují odtržením posledního znaku. Takže například z GC1B23A mám GC1B23.

Dokud jsem kešky do GPS zadával ručně, nepsal jsem bezvýznamné úvodní "GC", takže se název do GPS vešel, místo GC1B23A jsem ručně ukládal jen 1B23A.

Nevíte někdo, jak dostat do GPS všechny významné znaky z názvu waypointu?

A jaký SW používáš pro přenos do GPSky ?

Internet Explorer 7 a plugin, který se mi nasinstaloval, když jsem poprvé kliknul na "Send to Garmin".

Nepíšeš jakou GPSku používáš, ale myslím si, že je to dané tím, že dřív byl WP označován jen 6znaky a u nových 7znakových WP byl problém i jnde.

To bude omezeni toho garminiho pluginu. Zkus si nainstalovat GPS Babel, ten umi orezavat wp kody na 6 znaku rozumneji, nebo snad i EasyGPS to zvlada. Pak jen musis stahovat .LOC soubor misto cudliku Send to GPS.

Veverko, pochopil jsem to dobře, že pokud datluješ wpt do GPSky ručně, tak tam narveš jen 6 znaků ? Tzn. že omezení na 6 znaků je v přístroji ?

Ano, omezení na 6 znaků je v přístroji (eTrex H), to je snad normální nebo ne? Mnohokrát jsem někde četl, že waypointy mají být na šest znaků. Já bych jen chtěl, kdyby se z těch sedmi znaků vynechaly znaky, které nenesou informaci, například úvodní GC a ne znak poslední. Ten plugin vynechá poslední znak.

(GPS Babel a EasyGPS zkusím večer, kabel mám doma)

Já netvrdím, že je to nenormální. Legend mi třeba řeže na 10zn., nějaká jiná GPSka řeže na 16.

S tím bych si nebyl tak jistý. Prostě kdysi byly na 6, teď jsou na 7. Za rok to třeba už nebude stačit.

Ten plugin asi neohneš, ty ostatní dva SW nevím. Pokud bys používal skrýšotlač, tam jde tuším nastavit jak má vypadat název wpt. A pokud jde o Geoget, tam to není problém, upravit si makro, aby z něj padaly wpt se jmény jaký chceš.

Heh. No normální mi to u jednoho z nejnovějších modelů fakt nepřijde, ač je prvoplánově dělán jako vyloženě jednoduchý, ale očividně je to tak.:o
I Magellan 315 měl omezení tuším na 8 znaků (plus ještě 20znaků poznámky) a u starýho černobílýho Legenda od Garminu se vejde do názvů 10 znaků. Krom toho, paměti jsou dnes malé (fyzickými rozměry) a levné, takže fakt nechápu. Šest znaků je hodně málo.