Sorry, odpoved neznam, jenom jsem normalne zvedavy - ze by se podarilo vypiplat nove mladatko vzacneho biologickeho druhu ? Nebo jinak (jako geourednik z donuceni :-) : chysta se obnoveni meho osobniho kandidata na Zlatou kes 2006 ? V tom pripade nejake body, logy ci poznamky nehrajou roli, tady je potreba videt, pohladit :-) a pripit na dlouhy zivot !
Určitě to záleží na ownerovi. Ja jsem například minulý týden po druhé nalezla v Praze kešku Jára by Czecho Cowboy - GCYPY1 a to byla přemístěna jen o pár desítek metrů.Podívej se na Fora - Změny, upozornění / Jára: přesun a hygienizace.
A veliké díky za novou myšičku alejovou, už se na ni moc těšíme![:D]
zalezi jen na vlastnikovi, pokud v listingu napise, ze to povoluje. obecne se vetsinou pouziva, ze posunuta kes se stejnym GCXXXX neni duvodem noveho found logu.
Také si myslíme, že není důvod nového “found it”, ale jelikož to někteří povolují, nevím co je správné. Nechceme to sami určovat, povolovat, nebo zakazovat. Mělo by to bejt nějak jasně daný.
jak uz bylo napsano jasne je dano ze jeden waypoint(GCxxxxx) = jeden nalez(obecne pouzivane pravidlo). ale autor ma moznost to u sve kese definovat jak si preje a jak to k dane kesce sedi. tedy je to na tobe [;)], asi jsem moc nepomohl co? jinak muj nazor je takovej ze pokud je kes premistena o vzdalenost v radu stovek metru tak muze byt klidne logovano znovu - tedy to mam na mysli u tradicni,ci mystery, kde kes zavadi cloveka jen na jedny souradnice, pokud jde o multi a trasa se v v celku nemeni a jen se presune finale a neprida pri tom nic opravdu zajimaveho, tak dalsi nalez neni o nicem. Ale to je pouze muj nazor [;)]
Opětovné found-it logování přesunuté cache jakéhokoliv typu pod stejným waypointem (tzn. víceméně se stejným názvem, cílem, obsahem, informacemi) neprovozuji a ani na svých keších podporovat nebudu.
Pokud nějakou obnovenou přesunutou cache se stejným listingem, a tudíž i tématem, znovu navštívím, zapíšu si vždy "write note". Vazbu mých found nálezů ve statistikách totiž vztahuji k waypointu, a nikoliv ke konkrétnímu místu a aktuální pozici krabičky. Z tohoto pohledu jde pak o klasický duplicitní log. Byla by to další věc, která by rozhodila informační hodnotu toho, co se u svých statistik snažím sledovat, takže na tohle aplikuji stejný nevstřícný přístup, jako na bonus logy nebo discoverování TB/GC.
IMHO pokud owner při přesunu a obnovení cache změní i obsah listingu (nová grafická úprava, pzoměněný text, nové informace, informace o původním umístění), pak už je lepší kvůli opětovnémů povolení znovuzalogování založit nový listing s novým GC waypointem a starý listing archivovat.
Souhlasim s Mionem. Pokud je keska posunuta o par metru a ma stejne oznaceni GCxxxxx nebudu to prece logovat 2x (bez ohledu na to jestli to autor povoluje). Pokud je to o vic, mela by se vytvorit nova keska. Na Geomys II. se rad prijedu podivat a napisu o tom jen poznamku. Pokud, je jeji misto dal a navic je vlastne i Geomys nova, stoji za uvahu soucasnou kes zaarchivovat a vytvorit novou se stejnym nazvem a na konci nazvu dat treba jen tu rimskou dvojkou.