Zobrazení ochranného pásma kolem keší (GSAK + Google Earth)

Ten kdo zakládal keš na hustěji osídleném místě, se již určitě potýkal s problematikou ochranného pásma keše.

Ačkoliv to není nikde oficiálně psáno, ze zkušeností vím a reviewers mi to potvrdí, že kolem každé keše existuje ochranné pásmo do vzdálenosti 161 m.

Při zakládání keší proto musíme na tento fakt dávat pozor, aby se naše nově plánovaná krabička nekřížila již s existujícími. Ke snadnému zobrazení ochranných pásem můžeme snadno použít volně dostupné softwary GSAK a Google Earth.

Postup je následující:

1) Vygenerujeme pomocí GSAK KML soubor pomocí tohoto makra: KMLCircles.txt

  1. Následně zobrazíme pomocí Google Earth

    Výsledek vypadá takto: Ochranná pásma keší 

    Pozn.: Ochranná pásma byla vygenerována jen pro vybrané keše v GSAKu, špendlíky zobrazují všechny keše z online DB na geocaching.com

Pozn.2: Na příkladu je vidět, že ačkoliv se admini  snaží pásma dodržovat, exitují určité resty z minulosti… :slight_smile:

Snad vám tento post pomůže při rozhodování o umístění nové keše. Bohužel tato metoda nefunguje u multi a mystery keší, kde neznáte finální souřadnice.

 

Ja bych osobne predevsim doporucil v huste zacachovanym oblastech dalsi cache nezakladat :) nebo alespon zaklad s velkym rozmyslem.

Je to sice vec vkusu kazdeho potencionalniho ownera, ale nekdy je mene vice.

 

Takže je to vlastně úplně nanic, že ? [;)]

Bohuzel musim souhlasit s Mitakem. V huste zasidlenych oblastech (typicky velka mesta) totiz jak znamo mystery/multi cache dominuji-je to logicke, neni tolik mist pro tradicni cache, tj. s peknym mistem, cili je nutne to resit v kombinaci s mystery prvkem ci prochazkou po vetsim prostoru. Ja to resim tak, ze kdyz chci nekde zalozit, tak si proste vsechny okolni multi/mystery odlovim-zatim mi to v Praze vzdy vyslo [:)]

Navic vychozi bod mystery cache naopak neni zpravidla blokujici (neni tam zadna cache), tj. kruh v GE by byl nadbytecny…

Doufam, ze to nebude hlavni zdroj inspirace pro ukladani cachi: "tady mezi temi sesti kolecky je misto, ktere je treba zaplnit". Pohodlnejsi asi je zadat hledani podle svych planovanych souradnic: - tam je videt vzdalenost nejblizsich cachi, takze se da odhadnout, ktere cache muzou potencialne kolidovat se zamyslenou novou.

K "nikde to neni oficialne psano" - kde uz by to melo byt oficialneji, nez v guidelines ?