Zdravím a mám pár dotazů, poprosil bych o radu jak nejjednodušeji dostat do mé GPS ke krabičkám i ikonky podle kerých bych rozeznal o jakou (typ) krabičku se jedná. Mám již nějaké obrázky stažené, ale zastavil jsem se na importu do GPS
Někde na zahraničním foru jsem to nalezl, že něco takového je možné.
Stává se mi totiž, že někam jedu na služebku a po cestě se zastavím na krabiččce a odcházím s nepořízenou a následně až doma zjištuji, že to byla mutikrabička.
Dále zápasím s GSAkem a MoZiGem a mám tu drobný problém.
Upravil jsem si v GSAKu názvy krabiček abych je neviděl jako GCXXX, ale pod pravým názvem Hrad, kostel atd. Jenomže po odeslání s GSAKu je mám teď v GPS dvakrát, nelze to dělat méně pracněji abych nemusel stávající v gps mazat? Třeba editací přímo v GPS?
Lze nastavit v Garmin 60CSX jinou barvu nebo barevné rozlišení mapy?
Myslím, že ti pomůže tento odkaz: Mapsource export
Z GSAk tak přeneseš do mapsource keše s ikonkami podle typů a následně již můžeš z Mapsource přímo nahrát do GPS. Řeší to i problém s duplicitními názvy keší (GSAK umí vytvořit na daném počtu použitelných znaků jedinečné názvy co nejvíc se podobající původnímu jménu)
Na odkazu najdeš i ikony pro GPS, které nahraješ do GPS pomocí programu xImage.
Current Macro: C:\GSakMacros\Export do MapSource.txt
Error in Macro at line: 1
EXPORT Type=MPS Settings="Mapsource export" File="c:\MapSource.gdb"
Error=> Settings not found: Mapsource export
Macro will now abort
Bohužel jsem vše prošel několikrát a mám vše dle autorova návodu.
Neb normální export dat z GSAK do MapSource funguje ovšem po kliknutí na tlačítko s makrem mi to hodí tento error.
Pod tlačítkem mám správně nadefinováne jen teď na to koukám, že program si chce šahat či ukládat do c:\mapsource.gdb
jenomže já tam ten MapSource nemám, nebo respektive to umístění neexistuje.
MapSource mám naisntalovaný v C:\Garmin
Ještě to prokoumu jinak už nevím no.
Vyřešeno, měl jem rozkkliknuto vícero nastavení které mi osobně nic neříká.
Proto jsem odfajfkoval use defaults a nastavení se anulovalo. Nyní mi to již exportuje i pomocí tlačítka s makrem.
V GPS to již nám, ale teď se jdu poprat s těmi ikonami krabiček.
ono na tom asi nic vymyslet nejde, proste jako kes to bude brat jednu jedinou ikonu. logicky jsem mel nastavenou tradicku, aby toho bylo co nejvic. vyhledaval jsem waypointy, ne kese (takze jsou teda bohuzel v seznamu i nalezene) a misto automatickeho logovani menil symbol, nebo ukladal waypoint otevrene skatule na aktualni pozici pri nalezu finale, aby tam byl rovnou i cas nalezu. je s tim sice trochu vic crcani, ale odlisne typy kesi na prvni kouknuti za to stoji.
Postup jak zadávám krabičky do GPS.
Díky radám a sondováním fora jsem pokročil následujícím způsobem.
Nejsem zatím majitelem PM na gc.vom takže si stahuji jednotlivé mnou vybrané krabičky do GSAKu kde je následovně edituju, druh, název atd.
Potom je odešlu do MapSource a následně do GPS.
Pracné, ale funguje to.
Dělám to správnou metodou nebo to lze urobit lépe/rychleji se zachováním funkcí?
Úprava názvu krabičky, typu, přidání poznámky.
Rozdělením na display GPS podle typu krabky ikonkami.
Tak jsem teď dorazil dom neb jesm byl lognout jedku brabičku a stáhl jsem si data z GPS do GSAKu a mám tam zase všechny krabičky v GSAKu teď dvakrát. Tak nevím asi jsem hlupák nebo mi to prostě nejde do hlavy.
GSAk není určen k načítání dat z GPS, ale spíš naopak. Je to databáze keší, takže vstup dat by měl být jen z listingu keší a výstup do map, GPS, na papír a pod.
Tak po přeinstalování počítače a instalaci všeho mám podobný problém. Když si spustím v GSAKu export MapSource file, tak se při spouštění Mapsoursu sobrazí hláška že mapsource.gdb není vytvořen.
Nevíte prosím, kde je chyba? Doposud mi vše šlapalo normálně a až dnes po přeinstalaci tohle