Aplikace GCz, v. 0.0.31 - na hledání cache

Požadavky: WM 5 PocketPC nebo WM6 Professional a novější verze, nainstalovaná aplikace Mobile Google Maps, připojení k internetu a musíte být zaregistrovaní na geocaching.com.

Popis: Skvělý freewarový program na geocaching. V nastavení musíte vyplnit Vaše přihlášovací údaje z geocaching.com. Pak už jen jednoduše napíšete PSČ oblasti, kde chcete hledat cache a program vám vyhledá nejbližší cache v okolí. Po kliknutí na vybranou cache se zobrazí její vlastnosti - název, obtížnost, souřadnice a můžete si přečíst Description a Hint dále si ji můžete zobrazit na mapě (spustí se aplikace Mobile Google Maps) a pomocí GPS se můžete nechat navigovat.

Stahujte zde : http://www.nicque.com/PQz/GCz.htm

Velmi šikovný prográmek. Pěkně zpracovaný a dokonce se z něho dá i logovat. :wink: A to propojení s aplikací Mobile Google maps je super nápad.
Ale samozřejmě kde je plus, tak musí být i mínus a to podle mně dosti velké… prostě tento prográmek nemá volbu připojení GPSky. Chtěl bych připojit externí GPSku , ale program vyhledá pouze interní. :frowning: Zkoušeno na přístroji HTC Kaiser.

Úžasnej prográmek! Už se nemusím při mých náhodných odlovech starat o to, abych měl někde v PPC nebo v GPS uložená data z PQ, potažmo GSAKu.

Díky, vypadá to fakt geniálně. Hned odpoledne testnu v terénu :slight_smile:

Tak na HTC Artemis mi to nechodi. Vse probehne ok akorad kdyz se aktivuje GPS tak kontrolka na HTC sice blika, ale to je tak vse. Software data z GPS asi nedostava.
Je to divne.

Co u vas? Vse ok?

Docela pekne, zajimalo by me, jak ma udelane to ztahovani kesi podle PSC, protoze na GC.com tohle v CZ nefunguje.

jakamil - na HTC Kaiser mi to chodi v pohode, GPS normalne funguje

Nešlo by místo zadávání PSČ nebo adresy zadávat souřadnice (připadně je načíst z GPS)? Ve městě to může fungovat dobře, ale někde v lesích by s tím mohl být problém :slight_smile:

Co třeba přes tuhle službu: http://www.geonames.org/postal-codes/

S tim PSC mi to vzdycky vrtalo hlavou, k cemu je to vlastne dobre. To jako kdyz se nekde nahodne ocitnete a chcete tam lovit, tak vite jake je tam PSC? Ja tedy ne, vy ano?

Kdyz to umi pracovat s GPSkou, umi to hledat kese podle aktualnich souradnic z GPSky? Nebo musite zvonit na prilehlych domacnostech a ptat se je na smerovaci cislo? :wink:

Mám stejný názor.

Podle PSČ to nevyhledá. Ale tváří se to tak, že si to bude brát data z GPS, je to patrné na těch screenech, co jsou pod odkazy na stažení. Prakticky otestuji po práci, přeci jen satelity se v budově hledaj těžko a okno daleko :slight_smile: Nicméně interní GPS, na MIO 701 to našlo bez problému.

To je docela pekny, zadas PSC a vyplivne to mesto i s GPS souradnicema, ale bohuzel jak jsem zjistil je to dost nepresne. Zadal jsem si tam sve PSC a hodilo mi to asi 1,5 km mimo mesto, a myslim, ze tohle tam pouzite nema, kdyz jsem dal ztahnout kesky podle meho PSC tak to celkem pekne ztahlo zhruba z centra mesta.

V ramci Search for geocaches to vyhledava bud podle PSC nebo podle kodu kesky a v tom ramecku Search for Nearby Geocaches to vyhleda podle aktualnich souradnic. Podle toho PSC to vyhledava celkem presne, ale nejni to dokonaly, hleda to totiz i v cizine.

Tak uz je to jasny, na GC.com jde vyhledavat podle cisel PSC i v CZ!!!

No, hleda to, ale blbe. Musis mit kliku a tebou zadane cislo nesmi existovat v nejakem jinem statu. Coz nejak o vsech nasich smerovackach neplati.

Jj, je to presne jak pises, no treba to jeste casem doladi, ze tam pujde vybrat i stat.

S pouzitim interni GPSky v mobilu hodne pouzitelna vec, jak si zjistit v pripade nouze souradnice, nebo nakouknout do listingu. Na HTC HD to maka suprove.

Test na Kaiserovi: výsledek paráda. Zadat si účet na GC.com, pak v options zaškrtnout Hide finds a pak se vykašlat na nějaký PSČ a kliknout na "Search for Nearby Geocaches" a je to. Konečně mám paperless verzi geocachingu pro tradiční kešky. Nezbývá, než zvolat třikrát hurá zakladateli tohoto vlákna a čtyřikrát hurá programátorovi :smiley:
Díky

je to opravdu super, ale má to jednu velkou vadu, že to nelze použít offline, pak by to byla bomba. Jinak jsem tím zkusil zalogovat a jelikož mám tu cache na watchlistu, sice mě přišel můj log mailem, ale u cache na gc.com není, což je divné, no nic budu ještě chvíli čekat :slight_smile:

Me se zase prave libi, ze je to vzdy aktualni online :wink: Na offline kesky se da pouzit kesovadlo.