astro event

Premejslel jsem o jarnim astronomickem eventiku, ale celkem tapu. Oblast je jasna - Plzensko, Rokycansko. Mluvil jsem s kamaradem z plzenskeho planetaria, a myslim, a vim, že by slo domluvit astro techniku (dalekohledy, odborny pruvodce po obloze (a po Galaxii (po ostanich galaxiích uz jak kdo daleko vidi nebo vysplha ;) a prednasky, atp.), neco jako nekdy v kvetnu cervnu pod stanama nejlepe i s chatkama nekde treba na taboristi (kempu), proste takovy geo-astro event. 

No - chci se proste jenom tak zeptat, jestli by vas bavilo byt pod hvezdami, a i k tomu dostat treba i nejakou prednasku a tak...

ma to jeden hacek, pocasi se neda predplatit, takze vyhled na hvezdy je nejasny, v tom tkvi moje pochybnosti, a taky jestli by se podarilo sladit termit akce s moznostmi techniky...

 Ale jo, zkusim to usporadat, zacatkem unora budu vedet vic, zatim :)

napad je to squelly [H] pocasie nepredplatis, ale mozes sa modlit alebo podplatit nejakeho samana [;)] ak budem mat cas, velmi rad sa zucastnim, byt pod hviezdami a nieco sa o nich dozvediet ma laka [:)] myslim ze najlepsi postup by bolo stanovit termin, to pocasie dopredu neodhadnes. Ked tak to bude prednaska s dataprojektorom, ked nahodou nebude vidiet hviezdy. SUB SOLE NIHIL SOLUM.

SUPER nápad [;)] Hvězdičky, romantika  - moc rádi se zúčastníme [:D] Těšíme se na podrobnější info…

Paráda. Dataprojektor dokáže divy, pokud nebude počásko. Věděl bych o ubytování u Zbirohu napůl cesty mezi Pha a Pl.
Toho času v Plzni zdravím.

Super napad. Bavilo a moc. Doufam, ze se budu taky moct zucastnit. Kdyztak bych mohl prispet jednim dalekohledem. Sice to neni nic extra, ale koukat se tim da. (Newton 114/900 na ekvatorialni montazi)

Zalezi na nasi aktualni situaci. Asi bych prijel s Kiki (9let), to by ji mohlo zajimat.

Vypada to pekne. Rad prijedu. Muzu sebou vzit taky jednoho Newtona (114/500).

Tak na astro event je domluveny termin 11.5. - 13.5.2007 s tim ze hlavni bod programu by byl v sobotu 12.5. - za pekneho pocasi podvecer pozorovani Slunce, pak projekce s prednaskou a po soumraku pozorovani nocni oblohy velkymi dalekohledy. Pokud by se pocasi nevyvedlo, tak urcite ta prednaska, a jinak samozrejme geocaching a vse co k tomu patri :)

Misto konani je predbezne domluvene v kempu Habr u Volduch na Rokycansku http://www.habr-sterner.cz/cz.html - ubytovani ve stanech, v chatkach, zkratka dobre zarizeny kemp.

Pokud nekdo vezmete sve dalekohledy, bude to jenom dobre! :slight_smile:

Uz mam pro vas vymyslenou eventovou multicache, samozrejme s astronomickou tematikou, vsak uvidite :wink:

Bezva nápad!!! A pokud to jen trochu půjde, tak se dostavíme moc rádi.

[]Ahooj.Sqely napad[:D][Y] Jestli budu mit cas a penize na cestu,tak urcite prijedu i s dalekohledem.Hvezdy a spol jsou totiz moje laska[;)][]

A samozrejme geocaching taky [;)]

Určitě bych se dostavil, když do toho nic nevleze.

Pokud bys byl ochoten ještě změnit místo konání, tak u hvězdárny v Rokycanech je 5 dřevěných chatek, každá 4 postele (jezdíme tam s hvězdárnou)

…a velká plocha na stanování

[quote] Pitris: Věděl bych o ubytování u Zbirohu napůl cesty mezi Pha a Pl. [/quote]

[quote] Czecho Cowboy: Pokud bys byl ochoten ještě změnit místo konání, tak u hvězdárny v Rokycanech je 5 dřevěných chatek, každá 4 postele (jezdíme tam s hvězdárnou)...a velká plocha na stanování [/quote]

 Díky za nabídky, ještě to promyslím (a prokonzultuji s lidmi z planetaria), je to všechno zatím ve stadiu plánování, tak uvidíme ;)

Tak uz je to definitivni, astro event se kona 12.5.2007 v Habru u Volduch, viz [url=http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=92a6ef34-ffb4-4d35-b613-651bdc3b60d5&log=y]listing[/url]

Tak ted uz se jen modlit, aby pocasi pralo a byla jasna noc [S]