Premejslel jsem o jarnim astronomickem eventiku, ale celkem tapu. Oblast je jasna - Plzensko, Rokycansko. Mluvil jsem s kamaradem z plzenskeho planetaria, a myslim, a vim, že by slo domluvit astro techniku (dalekohledy, odborny pruvodce po obloze (a po Galaxii (po ostanich galaxiích uz jak kdo daleko vidi nebo vysplha ;) a prednasky, atp.), neco jako nekdy v kvetnu cervnu pod stanama nejlepe i s chatkama nekde treba na taboristi (kempu), proste takovy geo-astro event.
No - chci se proste jenom tak zeptat, jestli by vas bavilo byt pod hvezdami, a i k tomu dostat treba i nejakou prednasku a tak...
ma to jeden hacek, pocasi se neda predplatit, takze vyhled na hvezdy je nejasny, v tom tkvi moje pochybnosti, a taky jestli by se podarilo sladit termit akce s moznostmi techniky...
Ale jo, zkusim to usporadat, zacatkem unora budu vedet vic, zatim :)
napad je to squelly [H] pocasie nepredplatis, ale mozes sa modlit alebo podplatit nejakeho samana [;)] ak budem mat cas, velmi rad sa zucastnim, byt pod hviezdami a nieco sa o nich dozvediet ma laka [:)] myslim ze najlepsi postup by bolo stanovit termin, to pocasie dopredu neodhadnes. Ked tak to bude prednaska s dataprojektorom, ked nahodou nebude vidiet hviezdy. SUB SOLE NIHIL SOLUM.
Super napad. Bavilo a moc. Doufam, ze se budu taky moct zucastnit. Kdyztak bych mohl prispet jednim dalekohledem. Sice to neni nic extra, ale koukat se tim da. (Newton 114/900 na ekvatorialni montazi)
Tak na astro event je domluveny termin 11.5. - 13.5.2007 s tim ze hlavni bod programu by byl v sobotu 12.5. - za pekneho pocasi podvecer pozorovani Slunce, pak projekce s prednaskou a po soumraku pozorovani nocni oblohy velkymi dalekohledy. Pokud by se pocasi nevyvedlo, tak urcite ta prednaska, a jinak samozrejme geocaching a vse co k tomu patri :)
Misto konani je predbezne domluvene v kempu Habr u Volduch na Rokycansku http://www.habr-sterner.cz/cz.html - ubytovani ve stanech, v chatkach, zkratka dobre zarizeny kemp.
Pokud nekdo vezmete sve dalekohledy, bude to jenom dobre!
Uz mam pro vas vymyslenou eventovou multicache, samozrejme s astronomickou tematikou, vsak uvidite
[quote]
Pitris: Věděl bych o ubytování u Zbirohu napůl cesty mezi Pha a Pl.
[/quote]
[quote]
Czecho Cowboy: Pokud bys byl ochoten ještě změnit místo konání, tak u hvězdárny v
Rokycanech je 5 dřevěných chatek, každá 4 postele (jezdíme tam s
hvězdárnou)...a velká plocha na stanování
[/quote]
Díky za nabídky, ještě to promyslím (a prokonzultuji s lidmi z planetaria), je to všechno zatím ve stadiu plánování, tak uvidíme ;)
Tak uz je to definitivni, astro event se kona 12.5.2007 v Habru u Volduch, viz [url=http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=92a6ef34-ffb4-4d35-b613-651bdc3b60d5&log=y]listing[/url]
Tak ted uz se jen modlit, aby pocasi pralo a byla jasna noc [S]