blackberry 8310, mate zkusenosti?

Zdravim vsechny,
s geocachingem teprve zacinam (ale uz ted jsem mu naprosto propadl :wink: ), takze resim veskere vybaveni, vcetne gps. Jelikoz po utopeni minuleho mobilu zaroven potrebuji koupit kvalitni telefon, padl mi do oka blackberry 8310, popr. 8800, ktery ma gps primo v sobe. Jenze s nim nemam naprosto zadne zkusenosti. Ani na netu toho o nem zatim moc neni. Je tu nekdo, kdo ho pouziva a mohl by mi poradit? Popr. jiny mobil(MDA) do cca 10tis + GPS modul

a jeste jeden dotaz, tusi nekdo, jak to je se softwarem a sluzbami blackberry? Jak se po tom pidim, dostala se ke mne informace, ze
si za vse necha vyrobce pekne zaplatit…

Predem diky vsem

Georgo