Cache není popelnice !!

Vážení přátelé a milovníci geocachingu, obracíme se na vás s prosbou, vlastně žádostí. Už se k tomu chystáme déle, ale dnešní kešky – Homole a Svatojánské proudy, nás k tomu dotlačily naostro. Zásadou výměny obsahu  kešky je rovná směna. Nevíme, jak si to mnozí vysvětlují, ale předpokládáme, že neznalostí zásady to nebude. Proto prosíme – pokud nemáte nic na rovnocenou výměnu – raději  NIC  nevkládejte než NĚCO, co byste raději sami do ruky nevzali. Pojďme všichni začít čistit obsahy skrýší od  rozbitých propisek, hlaviček figurek postrádajících tělo a těl shánějících se po hlavě, prostě ODPADKŮ. Myslíme si, že pravým cílem kešek je „obchod“ s tracky, nebo mít radost z objevu skrýše samotné,  než zbavování se obsahu zaneřáděných šuplíků našeho stolu, nebo stolu našich dětí. Děkujeme všem, co tuhle zprávu pochopili. Těm, kteří nevěří, že by to mohlo fungovat, doporučuji navštívit např. Stržíšek v jižních Čechách. Chce to jen začít …

 PAT & MAT<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

Rád bych navázal na tento příspěvek s dotazem. Vím, že se zde již mnohokrát řešil obsah kešek, ale každý má jiný vkus a ne vše se ostatním líbí. Osobně jsem v geocachingu začátečník. Trade se snažím dělat 1:1 a to i v kvalitě, ale to je dosti subjektivní.

Rád bych znal názor ostatních na následující předměty pro trade:

1) Odznáčky - někdo je může zařadit mezi nebezpečné předměy (ostrý hrot) někdo je zase uvítá (sběratel...). Mám z dětství značnou sbírku různých odznáčků, ale nechci, aby se někdo zranil při "prohrabování" keškou. Co vy na tento druh předmětu?

 

  1. PC komponenty - dost často nacházím v kešce různé kabely k PC (většinou kšanda k disku). Připadá mi to spíše jak zmiňovaný odpad (sám jich mám v práci plnou krabici), ale sám bych dal do kešky starší paměť nebo procesor. Považovali by jste tento nález také za odpad?

3) Různá CD - další často nalezený předmět jsou různá CD, většinou z časopisů a pod. Osobně nejsem proti, co vy?

4) Pat a Mat zmiňoval čištění kešek o "odpadu". Má na to právo i někdo jiný než vlastník kešky? Problém je v subjektivním ohodnocení obsahu a případném vyřazení věcí, které by se jinému líbili (samozřejmě věci zakázané vyjazuju z kešek automaticky)

Geocaching beru jako dobrou zábavu a hlavní je pro mě objevení místa kam bych jinam nezavítal, ale rád se “prohrabu” i v kešce. Takže bych rád znal váš názor, abych nerozmnožoval případný “odpad”.

 

1)Podle mně jsou odznáčky fajn, jen ten hrot by chtěl určitě nečím bezpečně obalit.

2)Paměti a procesory jsou super. Staré, vysloužilé procesory pro mě patří k nejhodnotnějšímu obsahu, který poslední dobou potkávám. Jednou jsem taky ocenil vysloužilé CCD (kvůli němu jsem se vlastně na tu cache vůbec vydal). Je ale fakt, že kablík k disku, nebo rozpadlý konektor už se mi zas tak super nezdá.

3) Já taky ne.

4)Pokud to je sporné tak podle mně ne, popřípadě tradem.

Je to v některých případech fakt dost subjektivní, takže to také chce trošku tolerance. Většinou se ale bohužel dají některé věci označit za odpad s dost velkou jistotou objektivity. [:(]

  1. Proc ne? Staci odznacek zapichnout do kousku polystyrenu.

    2) PC komponenty asi nepotesi kazdeho, ale stary procesor nebo pamet, to uz je sberatelsky kousek. Ksanda k disku je pro me etalon odpadu, ale je mi jasne, ze ten kdo ji do kese umisti bude svuj cin obhajovat jako nejlepsi napad.

    3) Ani CD mi nevadi, pokud nejde o kopie

    4) Tak tady opravdu nevim, ale asi bych upozornil majitele kese.

      

Mně připadá, že ty věci, které tu zmiňuješ, do pokladů klidně patří... Třeba já do své, kterou jsem zakládal, dal třeba několik paměťových karet (16 a 64 MB)... Mně již jsou skoro na nic a nepoužívám je, ale třeba se někomu hodí! Tak proč to tam nedat? I když dnes už jejich cena je skoro nulová...

Co se týče ostatních věcí, v jednom pokladu jsem našel nějakou "podložku" z jakýchsi umělohmotných "korálků", které byly částečně spojeny teplem. Ovšem byla rozlámaná a některé "korálky" byly i  jednotlivé. Člověk by řekl, že je to zbytečnost, ale třeba v našem oddíle používáme barevné korálky jako bodování a nemůžeme poslední dobou sehnat vhodné velké korálky... Tak jsem tuto "podložku" vybral, rozlámal na jednotlivé korálky a měl jsem z toho radost, že to alespoň na něco bude!!! Takže ono nikdy nevíte, komu se tato věc může hodit!

Takže já bych se nebránil i takovým věcem, jako jsou třeba ty kinder vajíčka, různé korálky, kuličky, C-čka či cokoliv ostatního... Třeba to někdo z ostatních sbírá... Mimochodem, máma třeba sbírá mince, tak ji vždy, když nějaké najdu v pokladu, vezmu... A na oplátku tam nechám třeba angličáka, nebo třeba nějaký hlavolámek atp. Snad to není proti zásadám rovného obchodu... Nebo si myslíte, že by se mělo vyměňovat pouze na úrovni "Mince za Minci, hračka za hračku a podobně striktně?

PS.: Jeden poklad mě opravdu překvapil, když jsem v pokladu Kořeny Strážníku našel opravdový poklad... Na první pohled, opravdový...

PS.2: A pro ty, kteří mají něco bizardního ve své kešce, jsem zjistil, že už existuje jakési odkladiště těchto věcí :-) Aneb Hradecká Bizzare Žumpa keš...

Ahoj, no spíš by se to mělo jmenovat CACHE JE!! POPELNICE, alespoň podle toho co se v nich nalézá. Já se snažím tu svoji tak jednou za týden uklidit. Jenže, to mám zatím jen jednu a ještě skorem za humny. Až přibydou, přibyde i práce. Apelovat na kačery, když se současným boomem kačeruje téměř každý je sice hezký počin , ale tak trochu plácnutí do rybníka (nebo do móóře). JJ nemáme to lehký :slight_smile:

Jednou týdně navštívt své keše ? [:|][:|][:|]  To bych  měl za chvíli fyzičku. [:D]

 uvazuju ze zacnu nalepovat na kesky :))

kes neni popelnice

je tvuj napad open-source? pac to by nebylo spatny lepit! :slight_smile:

jasne [:)] no problem ..

Děkuji, Snouhejtíčku, to se pozná programátor. Máme s Patou připravené dvě kešky a tvůj obrázek (s tvým souhlasem  k použití…) tam nainstaluju přes celý spodek víka. A děkujeme za tvou reakci.

Degradace obsahu keší je myslím neoddiskutovatelný fakt. Viděl jsem to na své keši při kontrolních návštěvách jak se obsah měnil… A teďka co jsem našel poslední keš tak jsem byl druhej a keš byla plná ještě původních fakt super věcí. Obávám se, že když tam přijdu po dalších deseti kačerech tak to bude vypadat úplně jinak. Na druhou stranu to možná většina lidí bere fakt jako hledání pokladu, protože některé směny nejsou uvedeny ani v logbooku a ani na gc.com. Kdo směnu nezaloguje tak si je podle mě moc dobře vědom neférovosti směny kterou provedl.

No, tak to se přiznám, že na webu většinou směnu nezapisuji a to z jednoho prostého důvodu, většinou si už nepamatuji, co jsem kde vyměnil… Ovšem pokud něco vyměním, tak v kešce to zapíšu… (i když možná se vyskytne pár logů, kdy jsem to zapomněl).

Já jsem jednou našel v keši prázdný pytlík od čínské nudlové polévky. Vzal jsem jej bez toho, abych něco na oplátku vložil, tak doufám, že jsem se neprohřešil vůči něčímu subjektivnímu vnímání. [8-)]

Mysím, že procesory, reklamní CD, konektory, rozbité kinders****y a podobné věci, přestože mě osobně nezajímají, jsou ještě v pohodě. Najít opravdové odpadky, to je teprv setkání s kulturou národa!

Děkuju všem za radu.

Celkem nechápu kačera, kterej si dá tu "práci" a kešku najde a potom ji buď "vyrabuje" nebo tam narve odpadky. Přesto že jsem v gc nováček, nikdy by mě to ani nenapadlo, každý to snad dělá pro zábavu a nechce sám najít v keškách bordel. že by  to dělali muldové, se mi moc nezdá, ti kešku buď úplně zlikvidujou nebo v lepším případě vrátí zpátky po přečtení informací. Jen mi prostě nejde na rozum, proč někdo ničí a degraduje něco, co sám vyhledává a čemu sám věnuej čas. [:^)]