[color=red]Tak lidi, je to tady![/color] Obdrželi jsme první testovací dávku dat od Groundspeaku a Pepa tak mohl dokončit prvni verzi mapy s keškami. V mapce je funkční i jednoduchá ruční personalizace.
Mapa je taková protáhlá nudle, je možné ji zvětšit?
předpokládám že když jsem ještě žádnou keš nezaložil, nebudu ani v seznamu owned id
po chvíli prohlížení mapy se zobrazila zpráva:
Fatal error: Maximum execution time of 120 seconds exceeded in /u2/www/geocaching_cz/data/www/includes/XMLParser.php on line 43
asi dělám něco špatně, ale když ponechám zaškrtlé pouze tradiční keše, ukazuje mi to stejně i ty mnou nalezené.
na druhý pokus ta mapa již byla OK
Update: Zjistil jsem, že mapa jako nudle se mi zobrazí když kliknu na odkaz, který je uveden ve vlákně a stránka se zobrazá v nemaximalizovaném okně. Stačí dát F5 a je to správně.
stránka je prázdná, pouze obsahuje uvedený text:
Fatal error: Maximum execution time of 120 seconds exceeded in /u2/www/geocaching_cz/data/www/includes/XMLParser.php on line 43
(možná jsem byl moc prudkej a klikal kam jsem neměl)
čudl nastavit jsem stisknul, vždycky když se vrátím na stránku tak mám sice tento výbět nastaven, ale typy keší všechny.
Update: čudl nastavit ovlivní pouze horní výběr týkající se podmínek výběru. U sekce kešky pouze část Aktivnmí, Neaktivní, Vlastní. Nalezené, Nenalezené… Ale stejně mi to pak zobrazí všechno.
Mně v Mozille funguje a moc se líbí.
Jenom jsem zatím nemohl všechno vyzkoušet, protože se krátce po spuštění už dvakrát dostal počítač do stavu, kdy pomohl jen hard reset. Sice si nedokážu představit, že by za to mohla cachemapa, ale je fakt, že předtím se mi tohle nikdy nestalo. Ještě to nějak vyzkouším.
Jak vlastně funguje limit na zobrazení? Je podle počtu cachí?
Díky za skvělou práci a přeji ať se všechno povede v pohodě doladit.
Asi jsem klikl na tlačítko pro načtení gpx a neměl jsem nic vybráno. Tuhle volbu jsem nějak nepochopil v kombinaci s výběrem. Jedná so o Download nalezených?
Timhle načteš gpx, které obsahuje tvé nálezy. Ve výběru se to pak zohledňuje (zobrazit bez tvých nálezů, zobrazit nálezy). Výhledově pak budou nalezené označené vlastní ikonou. Bohužel nemáme možnost zjistit uživatelem nalezené kešky nějak automaticky. V datech od groundspeaku to neni a asi ani nebude.
No jo, ale kde je návod? :o Nějak ho nikde nemůžu najít.
Limit už jsem pochopil, tentokrát se mi to nezaseklo, takže jsem si stačil všimnout nastavovacího políčka.
Ten gpx musí být z pocket querry nebo stačí, když bude mít nějaký specifický formát.
Aha. Tak už to chápu. Jenže to bych musel někde mít vytvořený gpx soubor se všema svýma nalezenýma, který bych Uploadnul a aktualizoval (jako BM můžu pouze LOC soubor, takže je musím něčím konvertovat?).
Přikládám screeen se svým výběrem, na mapě jsou všechny keše.
Update: Abych nekomplikoval zobrazování vlákna, přílohu s mapou jsem odstarnil.
Funguje to skvěle!
Jenom by bylo lepší, kdyby tam nebyla ta umělá chyba a tahle mapa by se pro lidi, kteří GPS nepoužívají dala použít místo té seznamovské na hledání.
Ona je otázka, jak velká je ta odchylka. Např. zobrazená mapya s Táborskejma keškama ukazuje docela na odpovídající místa. Já hledám podle mapy.cz a zatím to jde.
Je to schválně. Nějak musíme zaručit bezpečnost dat před zneužitím. Pokoušet se nějak kódovat přenášená data nemá smysl, protože to jenom zpomalí jejich získávání. Zavedená chyba je náhodná a není příliš velká, takže někdy může pozice skoro odpovídat. Ale někdy taky ne.
Pokud náhodou zjistím pokus databázi sosat pro použití mimo mapu, bude tato chyba ještě více zvětšena a proti hříšníkovi zakročím (zveřejnění příslušné osoby, zablokování přístupu uživatele a jeho ip na mapu)
Jen jedno malé vylepšení: Když rozkliknu waypoint a zobrazí se mi listing z GC.com, nemám šanci buď otevřít detail z GC.com v jiném okně/panelu, aby mi zůstala mapa tak, jak jsem ji měl, anebo se alespoň z GC.com přes backpage vrátit do mapy tak, jak jsem ji měl nastavenou. Zatím se mi vždycky po návratu otevře v defaultním rozsahu (zoomu).
Sám asi zůstanu u své denně aktuální mapy z MapSourcu, neb mě nebude bavit neustále uploadovat nálezy, ale pro rychlou přehledovku oblastí se určitě budu vracet
Nicméně už teď to stojí za pozlacení rukou autorům a vyvěšení jejich hlav do vitríny českého GC (teda, až po jejich náležitém opotřebování )