Cachemapa pro MapSource

Neexistuje něco jako mapa caches? Bylo by to užitečné, nezabíralo by to zbytečně místo jako waypointy, lépe by se v tom orientovalo a vyhledávalo a v poznámce by mohlo být více informací než se vejde k waypointu.

Vzhledem k tomu, že by se takováto mapa neustále měnila, tak to asi nemá smysl, Musela by se vytvořit vlastní mapa, její preview a tdb pro MS a to pořád dokola nejlépe každý den a ručně. Není přece problém do MS načíst gpx odsud momentálně platný a do gps poslat jen příslušnou oblast.

No, ručně by to asi problém byl, ale jestli na to je nějaká utilitka pro Linux, tak by to mohl dělat robot. A zas tak často se to pro určité území nebo stát nemění.

Jde o to, že bych chtěl mít celou republiku, kterou bych si tak jednou měsíčně aktualizoval. Když se pak třeba ocitnu někde kam jsem cestu neplánoval, tak se kouknul na mapu a zjistím, že je něco poblíž.

To s tím gpx je nevýhodné proto, že to pro celou republiku zabere skoro celou paměť na waypointy a dají se k tomu dopsat jen 15 znakové poznámky; zatímco v mapě může být delší název bodu a poznámka na několik řádků.

Mesic stara data me neprijdou zadna velka slava, behem mesice se cache muze ztratit, popripade se muzou zmenit souradnice nebo muze byt uz zaarchivovana..(napr zde a nebo treba tady) pak ti nezbyde nic jineho nez se na takovy neplanovany lov aspon castecne pripravit a nebo nazhavit telefon a vywapovat si cerstva data :wink: vcetne zadani, hintu a logu…

Tak jsem zkusmo mapu vytvoril (waypointy z *.gpx → waypointy v *.gdb → mapedit → mapdekode → mapsource, jen body bez commentu a nazvu kesi). Po otevreni mapy a puvodniho (zdrojoveho) *.gdb v Mapsource zjisten rozptyl bodu v mape od waypointu 5 - 9m a to ruznymi smery. Orientacne mozna, na hledani stezi :frowning: . Jako napad velmi zajimave, ale velmi pracne a to jsem jeste neresil comments, ty se vesmes prevedly na string zavinacu. Lze asi dodatecne zeditovat, ale u 500 bodu? Do GPSky jsem to zatim nedaval.

ja neco takoveho mam. Zakladem je databaze kesi. Tu udrzuji v GSAK (mj. cele nazvy kesi a prime zobrazeni jednotlivych kesi v OZIm) a aktualizuji exportem stranky novych kesi z GC.com Z teto databaze dle potreby exportuji do OZIho. Tam uz presnost zalezi na presnosti kalibrace a mape. Jsou z toho supr tisky. mas prehled (o nenalezenych i nalezenych) a aktualizace je na par kliku. Je to neco co jsi chtel?

sorry, jsem zapomel dodat ze to neni pro MapSource, ale ucel to plni

Tak uz jsem se polepsil, mam mapu kesi CR k 23.2.05 v GPSce a jakztakz to sedi. Body nejsou indexovane, takze kese se zobrazuji ale vyhledat nejdou :frowning: . Popis kesi je ve tvaru GCxxxx.

Do Oziho je to taky zajímavý, ale šlo mě spíš o to, mít kompletní přehled v terénu. Tedy mít to v Mapsource. Škoda že je to tak pracný. Budu asi muset počkat, až někdo udělá generátor map pro linux a pak to bude hračka.

Petre, proc tak smutne? Tvuj napad je primo genialni :slight_smile: .

Pracnost neni nejvetsi problem, tim je presnost zobrazeni, aby se podle toho dalo hledat a to bude asi stejne i v “generatoru map”.

Mam uz mapu kesi s presnosti cca 3m, symbol “small city”, zobrazeni nazvu ve tvaru napr. “The Key/Klic by Haggaeus”. V GPSce (Emap) se da ke kesi navigovat pomoci funkce “City - find nearest- select map”. Velikost mapy je 32 kb.

Aktualizace neni zas takovy problem, nejnovejsi kese muzu mit prechodne v podobe waypointu jako dosud. Je ale rozdil mit v GPSce 500 waypointu vyuzitych jen na kese anebo tam mit waypointu 10, 490 volnych a vsechny kese ve volitelne vrstve mapy k tomu.

Vzhledem k tomu, ze mnozstvi kesi v CR uz brzy prekroci magickou hranici 500, budou muset nekteri z nas zacit kese mazat :-).

Dale by me zajimalo, jestli nekdo mate nemapovy pristroj s moznosti importu POI (bodu zajmu) z PC. Tam by udajne mapa slozena jen z bodu mela jit taky nahrat. Delate to nekdo? Chtel bych vedet, jestli v tomto pripade POI = waypoint nebo POI je v jine pameti a misto waypointu nezabira?

JARRY nemam moc casu. Za chvili letim na vlak. Ale taky jsem vcera spachal jeden pokus. Presnost = 100%, kese i s popisem, vse zaindexovano. Stahujte z <a href =http://mapcenter.cgpsmapper.com/getmap.php?id=834&type=bin>mapcenteru. Vecer zkusim napsat vic. budul

BUDUL: Presnost mame asi stejnou (rozptyl cca 3m tam je :slight_smile: ), ale ja to mam v 8 castech a ty v jedne, coz je asi pro aktualizaci lepsi. Uvidime v praxi, jestli to pujde pouzivat na hledani. Diky.

Ja mam nemapoveho Magellana 315. POI do nej nahravat jdou a pamet maji podle me zvlast, takze misto pro uzivatelske waypointy nezabiraji. Melo by se tam vejit az 20000 bodu. Bohuzel jsem to nikdy nezkousel pouzit, protoze jsem na to nemel software a ted uz to ani nikdy nevyzkousim, jelikoz mi pravdepodobne umrel seriovy port na GPSce :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:
S tou mapou je to dobry napad. Kdyby si s tim clovek hodne pohral, tak by to mohlo vypadat i docela prijatelne. Dokonce jde nahravat vlastni ikonky 13x13 pixelu k bodum.
Mimochodem, neznate nekdo presny vyznam vsech prikazu v Magellanim tajnem menu?

Jarry, prosim te chlape, jak meris svou presnost? Ja to mam v Garmin GPSmap 60CS a nasel jsem jedine rozptyl od stejneho cache waypointu 1 m. Ale to prisuzuji jen sptanemu zaokrouhleni. Jinac muj geostroj ukazuje nachlup stejnou pozici u vetsiny bodu. Jo ja nasel take jiste nepresnosti, ktere mne celkem zarazily. Konkretne na dvou waypointech (GCHP7C a GCJ18Q). Jenze mi to nedalo a checknul jsem soucane souradnice na gc.com. Groula samozrejme obe kese malinko posunul. Opravdu to byly jedine nepresnosti, na ktere jsem narazil. :wink: Level0 je 24 bit, maximum co jde. Nicmene dneska jsem jen podle cache mapy nasel dva kousky. A to v 40 cm snehu. Na hledani je to pro mne stejne jako s waypointy. Jeste jsem chtel k mape samotne. Jako zdroj dat jsem pouzil gpx z gc.com (teda nejpreve loc pak konvertovany do gpx. Bohuzel nejsem schopny ty data dostat jinak nez stahnout rucne vsech 23 stranek ceskych kesi z gc.com. To je dost bida, ale snad mi Honza poradi lepsi trik. :wink: Gpx format je XML, ktery parsuju vlastnim filtrem (z duvodu meho vzdelavani v C# .NET). Kazdy prumerny PERLista to ovsem musi hrave zvladnout. Filtr produkuje jiz mapu v polskem formatu. Tu jsem z duvodu shareware verze (umi indexovat POI) nechal kompilovat na mapcenteru. Pouzil jsem pro body typ 0x2f00, coz je “generic service”. Ten symbol mi prisel dobry, nerusivy. Ale treba jsou lepsi (zaindexovano pak v sekci Service, mozna by byla lepsi Entertainment). Bohuzel, pokud ja vim, je treba pozit jen vestavene mapove typy. Tzn. waypoint symboly jsou zvlast a nelze je uzit. Mapa je transparentni. Jako treba TOPO mapy z gps-map.info. Trosku je problem s diakritikou. Znakovou sadu jsem do mapy nastavil na vychodni evropu, ale treba s š ma muj stroj problem (á nebo ý zvlada v pohode). Kesi s diakritikou je ovsem malo. Pokud by byl lepsi zdroj dat, tak by do deskripce sly pridat treba datum ulozeni, typ cache, obtiznost. Doma mam pripravenou i integraci do Gramin MapSource, ale moc rad ten profram nemam. Uff to jsem se rozepsal. Sorrac, nemam to ve zvyku.

GPX stahnes z GC.CZ pod cachemapou je link ODTUD stahnete…
Presnost posuzuju tak, ze *.img otevru v MAPEDITU a pridam k tomu waypointy *.gdb z mapsource, coz je v mapsourci ulozeny *.gpx. Pri priblizeni na 3m je videt ten rozdil prostym okem. Ale v GPSce jsem to nezkoumal (z pohledu hodnot souradnic). No ale zda se ze to pujde :slight_smile: .

Tak toho jsem si nikdy nevsimnul. Sem dupa. :expressionless: Diky! Skoda, ze tam nejsou jeste dalsi informace, ktere jsem zminil. Ale Honza je velmi progresivni. :wink: Uvidime.

Tak jsem to prohnal taky pres cgpsmapper, viz http://mapcenter.cgpsmapper.com/maplist.php?id=837, nazvy jsou v zapamatovatelnem tvaru.

Docela by mne zajímalo, jak to děláte.

Když jsem Vaše img hodil do Mapsource, nesedělo mi to s waypointy řádově až o desítky metrů. Stáhl jsem si poslední gpx, načetl do Mapeditu, vytvořil průhledný img, natáhl do Mapsource, načetl do MS ten gpx a zobrazil img, opět to nesedělo, a ne o metr, jak píšete, ale o desítky metrů různým směrem. A bylo to ze stejných dat. Jako by byl nějaký problém v zaokrouhlování, ale to by snad nemělo nastat, přesnost jakoby zůstala zachována.

Nevíte náhodou, v čem je problém? Je to nějaké divné…

Tak už vím. Bylo to v Levels. Změnil jsem nejnižší úroveň na 24 a pak to bylo přesně, teda ± metr. Stejně je to divné, že mapedit ty hodnoty pro vyšší level zaokrouhluje. Je k tomu nějaký důvod? Připadá mi to jako dost nevhodné.

Je to tak, cim vyssi level tim nepresnejsi data. Toto je vypis z tzv. build logu

Slovo nevhodne to presne vystihuje :slight_smile: