CO JE TO?

Co je prosím cache s ikonou Trash in out event??? vůbec newim o co jde:-/

CITO (Cache-In-Trash-Out) Event je prima zalezitost, kdy se banda geokaceru na danych souradnicich v danou dobu sejde a plni pytle bordelem, smetim a jinym osklivincem, aby vycistili alespon kousek zaneradene prirody. Az ikonka CITO vybehne mezi novymi keskami, znamena to, ze jsi vrele zvan taky :o)

Tak to je fine, to se určo nějaké rád zůčastním:-)

V Norsku jsem v jedné kešce objevil také pytel v krabičce od filmu se zajímavým zadáním: při cestě zpět do pytle sesbírat všechny odpadky, co najdu :slight_smile:

Mohu nějak zjistit kde je nejbližší CITO například Vrchlabí???

No vetsinou byva jeden oficialni celosvetovy termin rocne, obvykle v dubnu, ale pokud objevis nejake uklizenihodne misto a zjistis zajem par ostatnich cacheru (napr. v tomto foru) a nejakeho sponzora (obvykle mestsky urad), ktery zajisti odvezeni pytlu s odpadky, nic nebrani usporadani CITO v jinem terminu.

Mozna ze to je tema o nicem jinem, ale…
Kdyz jsem lovil vlci poklad, tak jsem narazil na dve studanky, jedna byla krasna oblozena kamenim a byl u ni i hrnicek, napil jsem se tedy z prozracne ciste vody a osvezen jsem pokracoval v ceste. Cestou zpet jsem nalezl druhou studanku, bylo nadaleko te prvni, ale presto byla znicena. Na drevene strisce si vanek pohraval s necim, co kdyby byvala strecha. Voda byla pruzracna, ale ve studance plavalo mnoho prirody, ktera se dovnitr dostala. Dosel jsem tedy se napit zpet k te prvni a cestou domu ve me hlodala myslenka. Kdyz se nekdo dokaze postarat o 40 kesek, byl by pro nej problem vymenit par prkynek a udelat novou strisku? A nepotesilo by kacery i ostatni navstevniky lesa, kdyby se mohli osvezit v cire vode krasnych lesnich studanek? A nesla by vlastne z te studanky udelat neco jako keska? Byl by tam logbook, kam by kaceri i nekaceri zaznamenavali sve zazitky z cesty. Je to jen napad, ale pokud by se to nekomu libilo a bylo by to proveditelne, tak mam zamerenou jednu rozpadlou studanku pobliz vlciho pokladu. Sam bych se o ni staral, ale na me je to moc daleko.

Tohle mě taky napadalo, že by to byl dobrej nápad… nemyslel jsem tedy na studánku, ale na lávku při jedné multině… stála by za opravu. Tak mě taky napadlo, že by to chtělo nějakej working event… ale obávám se že tohle by asi moc velikou účast nemělo.

Oprava lávky může někomu připadat i zajímavější než třeba sbírání vajglů na citu.

tak jako autor vlciho pokladu se musim priznat ze ac jsem byl v posledni dobe v tom lese nekolikrat, sutdanek jsem si nevsiml(stydim se ), ale pokazde kdyz tam jdu najdu nejaky jiny pekny misto :). jinak co se obnov studanek tyce, objevil jsem v Bertine udoli v Usti nad Labem nejakej projekt zachrante studanky, bohuzel si nepamatuju adresu kde o tom psali vic. jinak pokud by nekdo zajistil material tak bych se takovehlemu eventu nebranil, pokud by nebyl v zime s par metry snehu :wink:

Pokud někdo ví o nějakém CITO které bude probíhat v Sev. nebo Vých. čechách, tak dejte pls vědět:-)

Spis nez event jsem myslel neco jako “rescue cache”. Opravit studanku, lavku, zabradli… a dat dal logbook, aby se mohlo zaznamenavat navstevy. A co se tyce penez, tak deset tasek ci kus igelitu snad tak drahy neni. A kdyby slo o neco vetsiho, tak verim, ze se nejaky sponzor najde (obec, ci opravdovy sponzor). Verim, ze kdyz na ceste za keskou se budete moct napit ze studanky, ci suchou nohou prekrocit potok, tak budete autorovy teto kesky vdecni stejne jako kdyz vam da krasny vyhled do krajiny.
PS: I kdyz eventem by se dali vetsi projekty take uskutecnit

Určitě to je dobrý nápad a klíďo bych se toho zůčastnil, sponzor nebo nějaký ten peníz z vlastní kapsy dal sehnat:-) lidi by se taky snad sehnalt

PS:ten event je dobrej nápad, by se dalo dohromady více lidiček