Co si nenechat ujít ve Znojmě, Vranově nad Dyjí případně v okolí?

Vyrážíme na prodloužený víkend do Znojma. Cíl jsme vymysleli až dneska, takže nezvládnu udělat tak detailní rešerši jako obvykle. Je tam v té oblasti nějaká keška, kterou bychom si určitě neměli nechat ujít? Primárně chceme do NP Podyjí, ale nepohrnem ani pěknou multinou po městě. Historické Znojmo si určitě budeme chtít prohlédnout už zítra večer.

Díky za případné tipy. :slight_smile:

Znojmo? Já bych jednoznačně doporučil dle mého názoru dokonale přichystanou multicache [cache]GC10CY1[/cache] Hrdinove okraslovani /The Heroes of Beautification. Je to sice delší procházka, ale velmi zajímavá.

Nám se moc líbila Babka - Ruzovy vrch [cache]GCXVTH[/cache]
Je to přímo nad Vranovskou přehradou.

TO je přeci jasný ne?! … NIC!:smiley:

Defakto čímkoli od BBBubáka nauděláte chybu. Hezky je na GCQT34, GCR49N, GCQGJX atd. S prohlídkou doporučuji i vlastní GC18RN9. Extremismus je známá Znojemská okurka…

Cache:

"Dále od hradu, dále" u Bítova
Na Certici (Bítov)

Filmovy Vranov
Blizko, ale daleko… / Near, yet far away… (Vranov)
Hamerske vrasy / Hamry Rock Folds (Vranov-earth)

Sv. Michal - Znojemske hradby I.

v okolí určitě doporučuji cache zřícenina Cornstejn, Hardegg, Vodni mlyn Slup (určitě s prohlídkou !), a zámecký park Jaroměřice, Nový Hrádek (taky s prohlídkou !), Treasure of Silver lake (zřícenina Frejštejn)

Pod tohle se podepisu. Kesky od BBBubaka jsou zazitek a stoji vazne za to.

Diky, diky! Seslo se toho tak na dovolenou nikoliv tri dny. To jsem tedy zvedav co vsechno se nam podari navstivit. Az se vratim, tak napisu co se nam libilo. :slight_smile:

Byli jsme tam loni na tyden a cele Podyji je nadherne. Opravdu doporucuju Hardegg a Cornstejn - oboji nadhera a na Hardeggu umeli i cesky, takze pro nenemcinare bomba. Uzijte si vikend.

Pokusil jsem se a byl z toho opravdu nechutný kombajn! Našemu rádění
padlo za oběť 21 krabic a jedna earthka. :smiley:

Historickou část Znojma jsme si prohlídli při putování od jedné kešky
od Ap@che ke druhé. Třeba v Praze mě nikterak neláká lov městských
micro, ale tady jsme si to naopak užili. Znojmo mě velmi příjemě
překvapilo, je to krásné historické město s fajn atmosférou. Obzlášť
je třeba vyzdvihnout Radniční věž [gc]GC1NTDW[/gc] kterou jsme hledali
na 3x, ale nakonec jsme ji dali. Pohled na město z jejího ochozu
opravdu stál za výstup. Mikrošky jsme lovili v noci po večeři, památky
jsou nasvícené a je to opravdová nádhera. Po dlouhé době jsem si užil
inoční focení.

Zličínáci zde doporučili multi Hrdinove okraslovani [gc]GC10CY1[/gc]
od BBBubaka. Dali jsme na doporučení a udělali jsme opravdu
dobře. Listing je perfektní, při čtení jsme se pobavili při procházce
jsme se nikde neztratili a to přesto, že jsme navštívili zákoutí kam
se často nepodívají ani místní. Bylo to velmi příjemné.

Lákala nás ale také příroda a procházka v ní. Tu jsem nasměroval na
oblast Devět mlýnů. Pro odlov se tak nabídla BBBubakova keška stejného
jména [gc]GC10W6V[/gc]. Putování jsme začali v Havranících a tak jsme
si přidali ještě Vyhlidku na more [gc]GC10W6V[/gc] od téhož
autora. Vřesoviště nad Havraníky je velmi zajímavá lokalita, stejně
tak jako vyhlídka na Dyji a Dubo-Habrové lesy plné života ve kterých
jsme putovali většinu naší procházky. Po důkladném vychutnání si
vyhlídky jsme se slezli dolu na Šobes a pak zase nahoru nad
Šobes, kopce ty se neochodí. :wink: Lávky zavěšené na ocelových lanech
jsou také zážitek! :)Putování jsme pak kruhově uzavřeli zátky u auta.

Další den jsme zajeli do Vranova nad Dyjí. Kdo neodloví Filmovy Vranov
[gc]GC1DP3D[/gc], jako by ve Vranově nebyl! Pak jsme si prošli Claryho
NS a při tom odlovili Vranovske drobnosti [gc]GC1E611[/gc]. Výhled na
přehradu který se nabídne od Klaryho kříže nám vzal
dech. "Neexistující" keš [gc]GCJVAH[/gc] nám ho vzala také, ale i
to holt k putování patří.

Rozchodit se už sobotní ráno bylo utrpení, pata mě pěkně bolela a připomínala, že se návštěvě ortopedie nevyhnu a tak jsem na neděli naplánoval tak trošku paďourský den. Cestou k posledním stage BBBubakovy multiny jsme se zastavili na Lavičce Zamilovaných [gc]GCXNZ4[/gc]. Keška je sice micro v přírodě, ale díky mizernému zamaskování a hintu jsme ji nakonec našli. Lavička opravdu zaujala, je to hodně široká a dlouhá lavice. Ta toho už musela zažít! :wink: Po dokončení multiny jsme popojeli k Radniční věži a od ní do Čížova.

Mraky na obloze se začaly zatahovat a věstili přicházející boužku,
stejně tak i naše putování se chýlilo k nepěknému konci. Na vyhlídce
na Hardegg jsem ulovil už měsíc disablovanou kešku [gc]GCWRYP[/gc] a
až doma zjistil že PQ defaultně obsahují i neaktivní kešky, to je holt
cena za kvapné rozhodnutí a přes příliš rychlou přípravu na
výlet. Výhled tam opravdu nádherný, ale ani to mě nepřesvědčilo
přemoci bolest a sestoupat dolů a prohlédnout si Hardegg. Doplížil
jsem se zpět k autu, prohlédli jsme si zbytky železné opony u které
jsme parkovali. A šokovaně jsme se prošli naprosto prázdným a přesto
otevřeným Ičkem a pak u auta našli pozdrav od PČR. Že prý stojíme v
zákazu vjezdu… místním turisté asi hodně leží v žaludku. Nejspíš se
slzou v oku vzpomínají na časy kdy se jim tam proháněly, tak maximálně
Gazíky a sem tam se do živého zakousla kulka ráže 7,62 z AK-47. Těsně
u čáry nemohl bydlet nikdo jiný něž řádně uvědomělý soudruh či
soudružka. :@

Život je hořký, bohudík. Aspoň to říkají v jedné reklamně… něco na
tom bude. Když by všechno vyšlo až příliš dokonale, tak bych se bál
kdy už konečně dojde na tu realitu a třeba by jsme zkejsli pár hodin v
koloně na D1. Takhle je všehno v pořádku a v rovnováze. Nic vysloveně
zlého se nestalo, jen se asi zase projedu do Znojma. Podat, tedy
vlastně odmítnout podat vysvětlení. Těším se. Je to krásný kraj. Kraj
kde jsou lidé povětšinou hodní a kde dokonce i cyklisté poděkují když
jim člověk uhne z cesty po které jedou přes zákaz vjezdu. Myslím, že
by se tam dala prožít nejedna pěkná dovolená. Závěrem patří díky těm
kteří mě na zajímavé cíle upozornili a také BBBubákovi a Ap@cheovi za
jejich kešky. Dlužíme Vám pánové víc než jedno pivo! :slight_smile:

Jsem rád, že se vám tam líbilo a díky za podrobnou zprávu :slight_smile:

Ze Znojma mám ráda vyhlídku z hradu (možno spojit i s prohlídkou hradu a rotundy, je zde i jednoduchá multinka), rozhodně doporučuji vylézt si na radniční věž (keš), projít si staré město (keš Špindák je u úchvatné vyhlídky), nevynechat kostel sv. Mikuláše (keš), prolézt kostel sv. Kříže (taky je u něj keš, nebo možná byla), vlastně jsem úchylná na kostely, tak bych mrkla do všech, ale Mikuláše mám nejradši. Znojmo je velmi pečlivě zakešované od Ap@che. A i když teď je ta hradební od BBBubaka neaktivní, hradby, spíš jejich zbytky, mají taky něco do sebe. Za zmínku stojí i loucký klášter (v okolí 2 keše, budete-li aktivnější, tak se dá dojít pohodově dolů k bývalému mlýnskému náhonu, kde je další), kde je možno nakoupit suvenýry (vína) pro známé a rodinu. Z okolí Znojma vřele doporučuji Gránické údolí a Národní Park Podyjí (v Gránicích jsou minimálně 3 kešky, dobrá je túra směr Hradiště, odkud se opět nabízí velmi pěkný pohled na Znojmo - z kopce na kopec). A pokud je víc času, tak pěšky ze Znojma na Králův stolec. Jinak v NP se dá vyšlápnout na Šobes (kopec), kde sice není keška, ale lze zde opět ochutnat místní víno z okolních vinohradů (přímo na tom kopci stávala bouda, kde prodávali na ochutnávku, snad tam stojí dodnes).
V okolí se nachází docela dost hradů a zámků, namátkou třeba Bítov, Vranov nad Dyjí, Moravský Krumlov a podobně. My měli prabábi v Jaroměřicích nad Rokytnou (dokonce nám tehdy vykládala, jak ji učil Otokar Březina), ale i když to mám zafixované jako chvilkový výlet, jedná se o vzpomínku z dětství a ve skutečnosti je to asi poněkud dál.

Pěkný, naprosto se shoduju, ty kostely a celý centrum je ve znojmě naprosto úžasný. Plánuju si tam někdy i výlet s autem a po širším okolí, mimo jiné jsem si teď vzpomněl, že kousek severně od Znojma je krásná keš s tématikou Prokopa Diviše (GC1ATK3) a v Kravsku je (GC1CJ25) krásný zámek s krásným zámeckým parkem, obojí stojí za to.