Zdravim, potrebuji dostat nejakym zpusobem kompletni diskritiku do listingu kesky. Sam nejsem priznivcem diakritiky, ale tato kes to proste vyzaduje. Obrazky nelze vytvorit, protoze potrebuji cestinu ve formularich. zkousel jsem NCR, UTF a jine. NCR projde korektne v logu pod listingem. v listingu to vsak ignoruje. Jedna se hlavne o pismena: č,ř,ž
Asi je rozumne zatim bez toho vydrzet, pokud Groundspeak dostoji svych slibu a skutecne pracuje na nove verzi webu, ktera by s tim uz nemela mit potize, tak se snad nekdy dockame.
A je nekde info o nove verzi a ze nebude mit potize s diakritikou? podle me je to zakazano cilene, jen nechapu proc v listingu ano a v logu pod kesi ne.
To by neviděli ti, co informace o keších stahují automaticky, ať už pomocí Pocket Queries nebo jinak.
V podobných případech se nabízejí třeba tato řešení:
starý dobrý sprzezzkowý prawopis;
místo hácku pouzít tezký akcent (ve fixed fontech to nevypadá moc pěkně, ale v některých proporcionálních písmech to myslím docela ujde).
Ze je to cilene zakazene tvrdi jen nekteri fundamentaliste… nema to totiz logiku. Jinak sam Groundspeak tvrdi ve svych forech, ze dalsi verze geocaching webu by mela prave zvladat mezinarodni znakove sady (patrne unicode…)
Bohuzel nepouzitelne, tato keska musi mit excelentni cestinu. to je zkratka ta podminka. Automaticke stahovani bude ostatnim k nicemu, kdyz to bude mystery s formularem. Az spravne vyplneni formulare povede k cili.
Ze je to cilene vypada dle nastaveni groudspeeku! Proc v logu pod kesi muzu pouzit komplet cestinu vcetne č,ř,ž a v listingu ne? Chapu tedy jeste nazev kesky, ten by se treba prznit nemel. Ale nevidim duvod mit spatne cestinu v listingu. Ti, co maji kesky bez anglickeho prekladu, tak je prece stejne jedno, zda budou s hackama ci ne. Anglican uvidi smeti nebo neco nesrozumitelneho…
Myslím že není šance, ještě donedávna běžely některé listingy kompletně v korektní češtině (kolega Blahma mi to vysvětloval prej pomocí Javascriptu, , ktery zajistoval prevod znaku za behu). Dnes už nefunguje ani to.
Tohle uz je fakt paranoia! Nenapadlo te, ze zatrhnuti javascriptu v listingach muze mit ponekud jine ucely, nez zrovna ‘schvalne nam zakazovat diakritiku’?
nejspis ano, ale nekteri musi holt sklonovat slovo paranoia tak casto, jak to jen lze. Priste prosim k veci… je jasne, ze zakazani javaskriptu nebylo kvuli diakritice, jen to nejspis resilo problem a oni javascript vypli. nikdo tady nepolemizuje nad tim, ze to vypli kvuli tomu, to je tu jen nekdo lehce paranoidni
Log je plain text, kdežto u listingu je možnost volby buď plain text nebo html, a v souvislosti s tím to upravujou asi pomocí htmltidy nebo něčím takovým.
Ale ani tam bych to nedoporučoval používat, protože to neprojde dobře do .gpx souborů - úvodní ampersand zápisu entity je nahrazen svou vlastní entitou & (Nebo aspoň tak tomu bylo před dvěma lety kdy jsem to zkoušel.)
Stále to nejde. Podle mého názoru to není problém webu jako takového, ten už dávno jede v utf-8, ale převodu mezi html a databází, která zřejmě jede v západní latince. Asi by stačilo jenom aby u znaků větších než 0xFF místo toho aby je nahrazovali písmenem bez diakritiky tak aby je radši nahradili numerickým zápisem entity. Ale američani to nepotřebujou a tak na to kašlou a možná že je to tak dobře, protože problémy s domorodým písmem můžou aspoň část autorů přimět udělat i bezproblémovou verzi v mezinárodním jazyce.