Discoverování

Z logu včerejšího GEOpivka mne docela zaujal příspěvek jednoho z kačerů:

"Musim rict, ze jsem utrpel kulturni sok z masovosti discoverovani na Czech GeoChecku (a vubec z masoveho kesovani, kdy se kouka vic do gps-ky nez do okolni krajiny, ale to sem nepatri). Tohle nastesti tak hrozny nebylo, ale stejne to kazi kouzlo TB a GC jakozto predmetu urcenych pro cestovani mezi kesema. Tak jsem lognul akorat Bredlyho krisarika Enyho, to mi prislo jako pekny napad."

Je pravda, že najít TB/GC v kešce potěší dvojnásob, ale při té kvantitě co běhá po světě je takový event možná jedna z mála příležitostí pokochat se pěkným GC/TB a když už ho má v ruce, proč by si ho nemohl discoverovat. Osobně v tom nevidím zásadní problém, ale je pravda, že jsem sebou nebral velký list papíru abych si stačil opsat všechna čísla, ale poznamenal jsem si jen  pár těch, co jsem skutečně měl v ruce resp. mne nějak zaujaly. Co vy na to?

Minci ani travel bugu nijak neublíží, když si ho někdo zaloguje jako discovered. Majitel jen bude muset smazat pár e-mailů, které mu přijdou.

Na eventech si většinou opíšu nějaká čísla, ale nakonec na jejich logování doma zpravidla zapomenu. Ale opravdu mi to u jiných ani trochu nevadí.

 

Tak my teda discoverujeme, hlavně kvůli ikonkám, takže hlavně coiny. A na eventech potkáme spoustu pěkných GC, které v keších neobjevíme.  U TB mi to přijde zbytečné, ale občas se nějaký zajímavý TB objeví a ten si dáme do watchlistu.

Jinak pokud si majitel nepřeje, aby mince byla discoverována, tak ji ani na event nebereme, případně vypustíme v okolí.

[quote] PLAJ family: Tak my teda discoverujeme, hlavně kvůli ikonkám, takže hlavně coiny. [/quote]

Ikonkový sport neprovozuji, takže nediscoveruju. Mít v profilu záznamy (a body) o TB a GC (včetně ikonek) chci mít jen u těch TB/GC, kterým pomůžu v přesunu. Discoverování by mi udělalo v přehledu přesunutých položek jen nepořádek. Škoda že groundspeak hned od počátku neoddělil discovered přehledy od přehledu statistik přesunu...

Jo to by bylo dobrý. Ale ikonkový sport u nás převážil nad přehledem. [;)]

Já Discover používám, pokud najdu TB/GC v kešce a z nějakého důvodu ho neodnáším. Prosě oznamuju, že v tento okamžik tu TB/GC ještě byl.

Je pravda, ze ja jsem donedavna ani netusil, ze existuje discovered. Vsak jsem taky zelenac a GC mam jen jako doplnkovou aktivitu k dalsim vecem...

Osobne delam discovery kdyz je predmet v kesi, kterou najdu, ale neprimistuji ho - protoze vim, ze by u me lezel treba 14dni a vice, nez zase nejakou kes potkam. Delat discovery jako ze mi predmet nekdo ukaze mi prijde trochu divne, ale "lidi jsou ruzne" a proti gustu...

 

Tak schvalne, jestli se mi povede vlozit moji statistiku. :slight_smile:

<a href=“Geocaching > Groundspeak - User Profile” target=“_blank”><img src=“http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=No+risk,+no+fun...&amp;uid=a4750f46-a094-4ed8-afe1-8728d945f69d&amp;bg=1” border=“0” title=“Profile for troll_CZ” alt=“Profile for troll_CZ”></a>

 

nepovedlo. :frowning:

Jasně, pokud najdu v kešce TB/GC a neodnesu ho, tak ho dám discovered. Jenže takový event je taky “virtuální keška” a jestliže někdo zaloguje GC/TB do této kešky, pak pokud se s nějakým na místě setkám, je to podobné jako v kešce… Něco jako TB/GC hotel kam jdu uložit svůj TB/GC a pří té příležitosti mohu vidět hromadu dalších…

Mno taky jsem to popravdě celkem řešil tohle…a taky vlastně ještě pořád řeším. Mám v PC asi 200 trackovacich cisel z lost in paradise..no a porad se ne rozhoduju, ale…nejak se k tomu nemam. hlavne chudak owneři…tolik mejlůůů

Mě to přijde docela směšný - lidi sedí u stolu a hledají na coinech čísla, ani si je neprohlídnou, opíší číslo a hrábnou po dalším.

Na posledním Geopivu dosáhlo discoverování nového rozměru -  kačeři si prostě ofotili TB logsheet - a měli to bez práce.

Pokud chcete vidět seznam všech ikonek, tak se můžete podívat sem: All Icons

Dík za odkaz! [;)]  Aspoň vím, které ikonky mi ještě chybí! [:P]

K discoverování, v keších všechny nenajdu. Howgh! 

Tak jsem byl nedávno na eventu ve Švýcarsku a někteří nadšenci si prostě poznamenali nick u lidí, kteří si opisovali čísla jejich coinů, které si jako svou sbírku přinesli v krabičce či albu a které běžně do světa nepouštějí, a pak se zeptali zda raději nechtějí poslat jejich seznam mailem, nebo je měli vystavené třeba za předním sklem své dodávky a na zrcátku měli pověšeny lístečky s jejich seznamem. Já si pár čásel rovněž poznamenal, jasně, kvůli ikonkám, které bych třeba jinak neněl šanci získat, mnoho jich dorazilo i mailem, ale musím konstatovat, že některými ikonami opravdu krásných coinů jsem byl nakonec zklamán.

Na eventech nediscoveruju, chci mít statistiku jen těch, co jsem posunul. Kdybych viděl TB na autě nebo na psovi, tak bych discoveroval, ale neběhal bych po parkovišti s tužkou, jako jsem to viděl nedávno v Praze.

Tohle vlákno oživuju proto, že jsem byl z mého prvního eventu docela překvapený a zklamaný. Přišlo několik stovek lidí, mezi sebou si vyměnili CWG, rozdali si vytisknuté seznamy kódů a za hodinu tam nebyla skoro ani noha. Chvíli mi to přípomínalo burzu: holka stála uprostřed a hulákala: discoveruju, discoveruju!!! Kdo u mě ještě nebyl?

Ale když ty ikonky jsou tak pěkné. :slight_smile:

Smrku, já se na eventu vždycky tak zmatlám, že fakt nic nediscoveruju. Dělej to taky tak :wink:

Snažil jsem se, ale než jsem vypil třetí, matlal jsem se tam sám :smiley:

Jo, mě se taky líbí, ale jen šťouchám do lidí, pro které se ty ikonky staly symbolem geocachingu :wink:

Me tohle hromadne discoverovani prijde jako zhovadilost a u svych coinu to primo nesnasim. Je smutne, kdyz nektere coiny maji vic discoveru nez zastavek v kesich …

se musis postavit u stolu a prervat ji "chlastam, chlastam!!! kdo u me jeste nepil" :smiley: