Earthcache poblíž tradiční

Líbí se mi Earthkeše a uvažuji o založení. Poblíž místa ale už existuje keš tradiční. Podobná situace je například u [cache]GC15AMY[/cache] a [cache]GCK8T2[/cache]. Co si myslíte o takových místech? Je earth zbytečná nebo ne?

Myslim ze ses trochu seknul…ta tradicni je GCK8T2 . Na tohle ja nemam nazor v podstate zadny, ikdyz me to trochu je proti kuzi udelat 2 kese na jednom miste. Nicmene tahle skala je vskutku super, takze se ani nezlobim. V ramci jeji ochrany a jejiho okoli bych byl klidne pro tradicni archivivat.

Já jsem úplně po haluzi našel prima místo pro earthku, ale je to o cca 20 metrů blíž k jedné tradicionálce, než by mělo. Tradicionálka ale pojednává o úplně něčem jiném. V tomto případě bych to povolil a schválil, ale stejně to raději vymyslím tak, aby nebaly porušena žádná pravidla.
Pokud se ale tradicionálka věnuje tomu samému, čemu by se věnovala earthka, tak je to podle mě nesmysl a earthku bych nezakládal.

Zrovna v tomhle případě tradiční cache ani samotné skále (je od ní asi [color=silver]sto[/color] metrů) ani okolí (je tam dost dlouho a přímo u ní to nevypadá líp ani hůř než jinde) neuškodí… Rozhodně ne víc, než ty desítky turistů, co tam jsou skoro nepřetržitě tak jako tak a lezou úpně všude. :wink:
No a k tématu… Je to asi trochu zbytečný, ale zas nadruhou stranu mě to nijak neuráží ani nedělá problémy.:slight_smile:
edit: No dobře spíš tak 30-50, ale je prostě stranou hlavního útvaru.

Chceš založiť?Založ! :o
Smelo DoToho.Nech sa niečo o tom mieste naučím a zmeriam :smiley: a hlavne foto B) že?

ja vim:-) ja tam byl;)

Mě osobně to přijde zbytečné. Ale když ten odznáček je tak hezký… :stuck_out_tongue:

No já měl osobně pocit, že 161 metrů je dle pravidel limit pro fyzicky uložené schránky (kešky, stages). Tedy prosím případně pro opravdu, jestli je tomu jinak.

Jináč earthkeše se mi nelíbí z jednoho jednoduhého prostého důvodu, nejdřív nám Amíci vyruší na geocachigu hafo drhů virtuálek, se zdůvodněním, že učelem je najít "fyzicky" krabičku, to že je nový a jediný správný směr hry, kterým by se měl GC ubírat, a poté nám sem virtuálky zase cpou… Navíc si usurpovali schvalovat to sami, jako by naši rewievři nebyli tohoto schopni. Nehledě na to, že podmiňují listing překladem do angličtiny…

A tak nám vznikaj virtuálky u kdejké vyvřeliny, zlomu či jiné pi*oviny, i když už tam třeba dávno keš je… Mnohdy je z globálního pohledu taková virtuálka zcela tuctová a ničím nevýjmečná, snad jen autor má dobrý pocit že má založenou earthkeš o kterou se nemusí víc fyzicky starat a lovec naopak dobrý pocit z dalšího bodu a ikony, což ovšem jsme opět ve starých kolejích původních virtuálek…

mno ja tam celkem rozdil vidim :slight_smile: proste earthcache je virtualka, ktera je podminena geologii - tezko muzu prdnout earthcache na prazsky hrad :wink:

proc jsou zrusene virtualky je celkem jasny
a) kam by se asi cpaly tb a coiny, ktery by se nakonec musely prestat prodavat :slight_smile:
b) vzhledem k tomu, jak se GC rozrusta v CR, muselo to byt podobne uz pred lety v US - tzn misto hazeni miker na jakekoliv nesmyslne misto by jeste ve vetsi mire vznikaly zbytecne virtualky - proc si jich nezalozit par desitek az stovek a nemuset se o ne starat, ze. erthcache ponechali, protoze se tahle virtualka se da uhlidat.

to ze si earthcache schvalujou oni bych videl provazanosti s geology. prijde mi to trochu paranoidni - chteji si vlastnorucne pohlidat "naucny charakter" a zaroven to, aby se z earthcachi nestaly hazene virtualky vsude mozne nesmyslne. ale zase to usetri schvalovaci proces ceskym reviewerum :smiley:

jinak me zase naopak earthcache bavi.
kdyz se nekomu libi geologie, at se mu libi… proc hned nad kazdou vyvrelinou ohrnovat nos, ze jo? :wink:
a ze to nekdo hleda kvuli ikonce, odznacku … no dyt o tom je gc, ze mi nabidne vicero ruznorodych veci.