Zdravim
Koupil jsem si Legenda (starého - čb ) přez inzerát. Nahrál jsem si do něj nový firmware. Někdy když ho používám, tak se mě nápisy na mapě, v menu, prostě jakýkoliv text i vykreslená mapa deformují - jako byse některe segmenty na displeji vypnuly a jiné zaply. Někdy se mě přez displej objeví i černé pruhy. Když přístroj vypnu a zapnu (zkoušel jsem to i s vyndáním baterek) tak to někdy zmizí a někdy ne. Tak se chci zeptat, jestli s tím někdo nemáte zkušenosti, před nahráním nového firmwaru to nedělalo. Další možnost je, že mě tam odchází nějakej šváb (přehřívá se - ikdyž to někdy zlobí hned po zapnutí a někdy až třeba po 2 hodinách), nebo displej. Moc se v tom nevyznám.
To je jeden z castych problemu starsi rady eTrex (ted nejen legenda…) spolu s blbnoucim joystickem a odlepujici-se gumou. Kdyz ti ten displej blbne, zkus s nim prastit o dlan druhe ruky, treba i nekolikrat.
Mam tu jednu Vistu, ktera se totiz presne takto chova. Po urcite dobe zacne takhle displej blbnout, a poklepani bud na chvili problem odstrani, nebo se pomrseni displeje pri poklepu alespon zmeni. To by prehrivajicise soucastka nedelala!
A ted moje zatim neoverena teorie:
Chystam se nekdy tu Vistu rozebrat, protoze tohle spise vypada na unaveny spoj mezi predni stranou (displej + joystick) a deskou elektroniky. Tim se take da vysvetlit casta zavada toho joysticku.
Zatim co jsem videl na ruznych fotkach na internetu, tak je to spojene foliovym paskem zastrcenym do konektoru. A podle fotek to vypada, ze kontakty na tom paskovem spoji jsou… pocinovane. A co udela pocinovany kontakt? Ano, je cinova pajka je mekka, takze se po nejakem case vymacka, coz spolu s unavenymi kontakty v konektoru muze byt pricinou techto problemu.
Na internetu tim rozebranim a vycistenim kontaktu opravuji ten joystick. Mohlo by to zabrat i zde. Ale jak jsem napsal na zacatku, jeste jsem to v praxi nevyzkousel… treba je problem zakopan jinde, ale toto se mi zda velmi pravdepodobne.
Měli jsme s bráchou podobný problém. Občas se objevovaly černé pruhy, občas naopak pruhy bez zobrazení. Ke konci mě pak při zapnutí podsvícení zmizel obraz celý.
Naštěstí jsme oba měli chvilku před koncem záruky a u Bédi Trávníčka nám ho oběma vyměnili v rámci reklamace za nový - údajně se kvůli vodotěsnosti nevyplatí ho rozebírat a znovu utěsňovat. Jsem rád, už se mi zdál joystick u starého kousku trošku vyběhaný a nepřesný.
Ale různá pomačkání v mém případě nepomáhala.
Vodotesnost je dana tou nalepenou gumou, kterou teda Garmin sundavat a lepit novou rozhodne umi. Spis se s tim nechteli parat, kdyz meli hromady novych Legendu, ktere uz moc prodejne nejsou.
když by měl někdo zájem o staršího plně funkčního eTrexe plus mapy topo a moutfílda nechám ho za 1tis.Mohu předat na trase Pardubice olomouc Český Těšín.Info na tč.605722576
Jo tak tento problem jsem mel u Legenda take, neni to zadny problem prehrivajici se soucastky, nybrz spoje displeje a tenke pasky s kontakty, pres kterou chodej vsechny informace ze zakladni desky Legenda do displeje. V Picodasu mi Legenda vymenili za noveho, ale uz to bude dva tri roky zpatky.
Mě tyhle černý pruhy na displejí a vypínání přístroje dělaly když jsem měla v GPS nějaký hodně slabý baterky, zakoupený v benzínce. Když jsem do toho strčila pořádny nabíjecí baterky tak problém zmizel.
To je přesně příznak nekvalitních spojů - postupně se vymačkávají - nejdříve stačí silnější baterie, později poklepání a ještě později možná rozebrání a vyčistění s tím, že se zřejmě ztratí vodotěsnost…