EXPORT Z GSAKU do GPS Colorado

Nekamenujte me prosim, asi je to trivialni otazka… Nicmene jednoduchou odpoved tu nemohu v diskuzi najit…

Jedu na Slovensko a protoze tam nebudu mit pripojeni k internetu, potrebuju pripravu do GSAKu (nejspis). Ten pouzivam zatim hl.na statistiku.
Kese si tam stahnu pres PQ.

A ted DOTAZY:

  1. jak je dostanu z GSAKu do Colorada? Nemuzu na to prijit.
  2. jak vyberu jen nektere kesky z vicero v GSAKu, ktere chci pretahnout do Colorada? (= Jak je oznacim? - odhaknu je v GSAKu ve sloupci vedle TB ???)
  3. je tu dost zminek o makrech (s temi si moc nerozumim) - jaka potrebuji a KAM je vrazit?
  4. nebo je lepsi to pretahovat pres MapSource? Na to bych snad s Mionovym navodem nejak prisla…

Je to na skoleni, co? Pomuze mi nekdo radou jak na to? :(:(:frowning:

Uplne nejjednodussi odpoved k bodu 2. (komplet listingy v GPX):
a/ oznacit zvolene kese zakliknutim
b/ a zmacknout <F8> = tim se vyfiltruji jen vybrane kese
c/ dvojhmat <CTRL+G> = export GPX souboru - ten ulozit do adresare /Garmin/GPX/ v Coloradu (umi max 2000 kesi)

nebo sofistikovanejsi zpusob s podrobnym navodem (vcetne nastaveni parametru exportu k vyse uvedenemu bodu c/) od Miona na: http://gsak.mioncz.net/ColoradoGPXexport/

k bodum 3/ a 4/ viz Mionovo makro na http://gsak.mioncz.net/MULTIEXPORT-POI-Colorado/index.htm
(pocet POI neni omezen jako pocet GPX)

EDIT: pridany odkazy na Mionovy stranky

Diky za odkazy, juknu na to. Snad se mi to podari. ;):o:(
Proc nekdo preferuje mezikrok MapSource??? - odhaduji, ze tam muze urcite uzemi s kesema stahnout do GPS (jde to tak?) nebo proto, ze je to pekne prehledne v celku na jedne mape. ??? Je to tak? :expressionless:

mezikrok mapsource (pripadne nejaky freeprogram) byl potreba, aby se waypointy nejak dostaly do gps. vlozit gpx kesi do pameti a pak si ho prechroustat umoznuje az colorado. s coloradem v mem pripade celkem kleslo pouzivani mapsource.

taky je mapsource ve spojeni s gsak a mionovym makrem fajn na to, pokud chces mit ruzne ikonky waypointu pro ruzne typy kesek. tohle zase pro zmenu umoznuji garmini od LegendaC az po 60ku krome colorada :). colorado rozezna ruzne ikony z gpx, ale nemá zatím moznost nahrani vlastnich ikonek, takze vlozene waypointy jsou jen takove, co umoznuje nabidka.

Zkousel jsem rozchodit Mionovo makro z GSAKu, ale mam nejaky problemy… :frowning:

  • PoiLoader jsem nainstalovat do ProgramFiles\Garmin

  • pustim makro, a vyprskne to na me sprosty obrazky … :frowning:

colorado mam pripojene, normalne do nej sypu kese z gc.com, karta je ve ctecce i v coloradu…
nevim co mam blbe,.. :frowning:

dyt to tam mas napsany, v cem je problem :
Error => Settings not found: colorado export POI

nepostupoval jsi zrejme presne podle navodu :wink:
Musis mit ulozeny setting "colorado export POI" podle navodu tlacitkem SAVE

no jo… :slight_smile:
diky za radu… :wink:

Takze pomohlo,vyexportovano!.. dekuju!!!
ted mam pro zmenu problem s nahravanim exportu do colorada:frowning: