Ahoj, koupil jsem z Mountfieldu "ten levný zázrak" za "pár korun" a jsem dosti znechucený jeho přesností, rychlostí odezvy atd. Vlastním starý dobrý Garmin III Pilot s Helix anténou, který bez potíží jede i v hustém lese, umí průměrovat pozici, i bez WAAS je vždy přesnější atd. Legend vedle něho působí jako dětská hračka, do které ALE jdou dohrávat mapy... No, vracet ho nehodlám, ale uvažoval jsem nad možností doplnit ho externí anténou typu Helix ale tak, abych nenarušil jeho vodotěsnost a neztratil záruku.
Moc by mě zajímalo, jestli se už touto problematikou někdo nezabýval. Našel jsem něco na Internetu, ale situaci to moc neřeší:
Jde o to, že eTrexy nemají konektor na externí anténu, takže pokud chceš vylepšit příjem, nebo si třeba vyvést anténu na střechu auta, musíš to vyřešit jinak. V tomhle případě je to uděláno tak, že se použije lepší anténa se zesilovačem a signál z ní je přiveden k jiné anténě, která je přímo na GPSce a vysílá silnější signál do vnitřní antény.
Vysílač v pravém slova smyslu by se z GPSky nestal, ta přídavná část by vlastně sloužila jen jako externí zesilovač signálu z družic. Trošku mi na těch obrázcích ale chybí stínění vnějšího prostoru a nechtěl bych vidět, jak by reagovali další GPSky v několikametrovém okolí...
Třeba v Picodasu používají tzv. šířič signálu. Aby mohli předvádět a zkoušet GPS přímo v prodejně, tak mají venku na budově anténu od které vede kabel dovnitř a tam maji další anténu. Napájené to je myslím trafem. Kde se to dá sehnat a za kolik ale nevím. Zkus se jich zeptat.