Jen tak pro toho, koho to zajima. Vcera jsem hupnul do rybnika (FTF lov GC1B88K) s Garminem Coloradem na krku - proc taky ne ze kdyz jsem cetl v navodu (Voděodolnost: IEC 60529 IPX7 (30 minut v hloubce 1 metr) no a kdyz jsem po preplavani cca 50 metru ani ne po 1 minute vylezl na ostruvek zahledl jsem jak displej splasene hraje ohnostroj a blika - takze vytasit baterie a ted cekam a susim … voda se dostala naprosto s prehledem do prostoru baterii, do prostoru pro kartu … a primo pod displejem vidim dve kapky - takze si nyni myslim o cele teto srande svoje …
Dalsi prihody z nataceni sepisu az uidim jestli ta mrsina nastartuje kazdopadne to opet nevidim na dlouhou zivotnost v mych prackach … jsem asi divnej.
Pokud nepůjde, tak bych skusil reklamaci - zajímalo by mě, jak se k tomu Garmin postaví.
Ve vláknu Colorado je od Berdy popsán crash test, který provedl kolega s naprosto fatálními výsledky.
Tak se mi zdá, že celé slavné Colorado bude mít s outdoorem společný jen to, že se smí používat venku.:@
Starý dobrý Legend nám spadl vícekrát a vždy přežil - jednou dokonce zahučel pod hladinu a po vyndání byl v pohodě včetně prostoru baterií
Je mi moc líto Sinuhetova Colorada, doufám, že se to nějak vyřeší!
Celá věc je nemilá i z toho důvodu, že u outdoorové GPS-ky může být namočení dost časté.
Já jsem si Colorado pořídil i k použití na moři, kde přelití vlnou za horších podmínek je časté a slaná voda je hodně agresivní.
U mého přístroje mám navíc už několik drobných nicméně viditelných škrábanců na displeji, a to pouze od toho, že jsem se s Coloradem na krku jenom opřel o kamennou zídku při dohledávání keše.
Ach jo
A já jsem zrovna před týdnem 60CSx máčel v umyvadle a sprchoval. Fífa s ní totiž upadl do bláta, a to se dostalo úplně všude, i okolo tlačítek, a ta pak šla špatně mačkat :(. Tak jsem GPSku důkladně vykoupal, a už je zase jako nová.
Ještě že jsem si Legenda nechal, naprosto v pohodě jsem s ním v ruce plaval několikrát na ostrov za keškou. Colorado jak to vypadá teda nebudu zkoušet potápět.
obavam se, ze tohle neni zavada coloradiho displeje, ale vlastni nesikovnost - vim o cem mluvim Legend C>opreni o zabradli>slic pres pul displeje :D. neni nad klip na popruhu batohu a samozrejmosti je folie na displej.
Pokud je na hodinkách napsáno, že jsou "Water Resistant 30m", tak to znamená, že by měly vydržet potopení do 30m a v klidovém stavu tam vydrží. Žádné plavání ve 30m atd. Jakmile totiž bude v této hloubce máchat s hodinkami na ruce, vytvoříš větší tlak a ony povolí.
No, je to nepříjemné. S 60CSx jsem několikrát plaval v moři, přežil úplně všechno. Norma IPX je ale daná, Sinuhet má svědky, jak to probíhalo. Jsem zvědav, jak to dopadne.
Na netu jsem četl blog jednoho prodavače gps. V jejich prodejně zkouší po dotazu přístroje ochotně ve fontánce. Norma IPX7 je přeci jenom norma, ale pak přišlo Colorado. Prodavač ji před zákazníkem strčil pod vodu, vytáhl a černý displej :o. Takže všem majitelům, Colorado vodotěsné po dobu 30 min v hloubce 1m asi NENÍ!!! Částečně se na tom podílí špatně navržený kryt baterek. Něco jim muselo při certifikaci uniknout:(
Tak to shrnu: To máme žraní baterek, problémy s čitelností displeje a vodopropustnost. Docela zásadní designové vady.
Na Colorado jsem se docela tesil. Myslel jsem, ze to bude GPS, ktera bude udavat novy smer. Garmin je jako vyrobce velmoc v produkci GPS pristroju vsech kategorii. Zadny jiny vyrobce nema tak siroky sortiment pristroju pro ruzne oblasti vyuziti. Ocekaval bych, ze nez takova firma vypusti novy produkt na trh, bude nalezite zkousen, testovan a vylepsovan temer k dokonalosti. Po precteni tohoto vlakna si myslim, ze v pripade Colorada tomu tak nebylo. Je to asi podobne, jako by BMW nebo Mercedes poslali na trh novy terenni automobil, kteremu obcas zhasina motor, blokuji se brzdy, rizeni si plete levou a pravou stranu a vetsinou pomuze, kdyz odpojite baterii a zkusite se rozjet znovu. Za to vsak nabizi vytribeny zvuk audiosystemu a kozene sedacky. V takovem aute bych nechtel jezdit. V dnesnim dobe celkem necekana nespolehlivost:o. Vzdyt ta GPSka neni z trznice za pet stovek. Za ty penize poridite treba ojeteho Favorita. Zatim budu rad, ze mam osvedcenou sedesatku CSx. V Garminu by mozna udelali nejlepe, nez pusti neco ven, kdyby to pujcili ceskym kacerum aspon na mesic a meli by luxusni test i s vysledky. Nejlepsi pro kvalitu vyrobku a potazmo tedy i pro vyrobce je zpetna vazba. Tzn. utopenou GPS vyreklamovat a po reklamaci znovu utopit a kdyz nevydrzi tak porad dokola…
bertlak - já už ze stádia konspirační teorie přecházím k jistotě, že záměrem výrobce nikdy není udělat bezchybný přístroj. Když si odmyslím peníze co trhne na náhradních dílech (obvykle se to porouchá měsíc po záruce) tak zároveň počítá s tím, že si zákazník raději koupí nový produkt v naději že už bude "vychytaný". Co by měl výrobce z toho, že prodá přístroj který vydrží 10 let a tedy uživatel si (u něj) nekoupí nic nového ?
Krom toho kdyby jeden výrobce tohle začal dělat, museli by začít všichni - a všem by tak klesly zisky. Proto raději kartelově drží basu a jednotnou politiku.
No, a mne na něm dost rozčiluje jeho výdrž na baterky Na celodenní výlet na kole je to taktak, ale na druhý den aby už byly baterky znova nabité… Zlatá Vista HCx, ta mi vydrží fungovat s přehledem dva dny na 2500mAh akumulátory…
Uvažoval jsem o brzkém upgradu na Colorado, ale zatím si mne teda nezískalo…
no ty baterky-prumerne vydrzi o 2 hodiny min nez 60ka - x krat odzkouseno - na cely den od rana do vecera mi to zatím vzdycky stacilo. s citelnosti taky nemam problemy. ta vodeodolnost je ovšem pruser, ale ja s tim plavat rozhodne nepujdu - a nikdy bych to dobrovolne nezkousel ani s predchozima gpskama. jeden nikdy nevi. jinak colorado v celodennim desti pripnute na popruhu batohu nezaznamenalo problem. (to je samozrejme něco jineho, nez hod do vody). co se tyce plavani na ostrov - zavrit gpsku do vodotesne skatule a postrkovat při plavani před sebou je fajn