Z čeho by ale mě kleplo, je ta úchylka s automatickým překlápěním displaye. Obecně nesnáším, když zařízení něco dělá "samo", bez mého příkazu. I na telefonu je to k vzteku, je spousta mezních poloh, kdy se to přetočí v nejnevhodnější chvíli. navíc na tom videu je vidět, jak dlouho to překreslení trvá - a to tam jstě nemá pár GPX souborů a obsáhlý POI.
No titernej zrovna ne ale pro me je to zase na spodni hranici toho, co mi pripada pouzitelny. Je to jako s mobilem, klidne bych bral dvakrat tak velkej, jako jsou soucasny prumerny, kdyby to melo poradnej displej a baterku co vydrzi aspon tyden …
Taky mi to neprijde nijak zbytecne velke. Taham sebou obvykle spoustu zbytecnosti, ktere nakonec stejne nepotrebuju. Vetsi dysplej bych oproti O300 teda uvital. A i jasnejsi. Oci uz nejak prestavaji slouzit ci co a na kole teda za jizdy na oregonu vpodstate nevidim vubec nic.
DOkoukal jsem video a s ohledem k tomu, k cemu to potrebujeme my - ke geocachingu me zaujalo toto.
Za prvé Garmin tvrdí, ze to prímo podporuje opencaching.com, ukázka listingu byla i s obrázkem uvnitr (tzn. opencaching podporuje gpx stahování i s obrázkem? bude GS podporovat gpx s obrázkem? jak to funguje?)
Za druhé: seznam keší a listing zatím vypadá dost nepřehledně…v seznamu bez šipek vzdálenosti (které tam garmin pred nekolika mesíci dal) a bez nejakého ohranicení jednotlivých kesí v seznamu, text listingu pak narvaný tak jak se to vejde, bez nejaké hlavičky…ideál je ze konecne pridali tlačítka dolu pod text a clovek nemusi jak blbec tahat prstem po obrazovce, ale staci mackat sipecku nahoru nebo dolu (ze by se to mohlo konecne obevit v aktualizaci oregonu a dakoty?)
Jinak display vypadá super, ale ta velkost a cena… Desivá cihla…
Takový pádlo Drahý to je a ještě to beztak nebude umět WIGO, děkuji nechci
Já pořád čekám až konečně přijde od Garminu nějakej fajn model co by mi sedl, ale tohle… Škoda že místo takových obludností nějak nezeštíhlili nebo nezmenšili Oregáno. To je tak, když není žádná velká konkurence…
Nj, ale bez osekání funkčnosti a naopak vylepšení
Já vím, chci toho po gps moc, takže mi žádná nepřišla ještě tak úžasná, aby to za ty prachy stálo a lovím s mobilem
Mě se na tom líbí to, že to je outdoorová navigace, která půjde očividně plnohodnotně použít i v autě. To je pro mě plus. Baterky + akumulátor taky není k zahození.
Na tu velikost + váhu jsem zvědavej v reálu. Pokud to padne do ruky jak mýdlo a člověk nebude mít pocit že tahá cihlu, bude to o.k.
Až se rozhodnu že se rozloučím s PDA, který používám výhradně na autonavigaci, popřemýšlím, jestli se nezbavím i O300 a nepořídím tohle.
Ale fakt si to chce nejprve ošahat
Osobně se mi to líbí… Je to zařízení, které je skutečně o něco větší než Oregon, ale na druhou stranu to plně nahradí v terénu autonavigaci (nemusím už tahat TomToma - Montana má úhlopříčku 10cm, TT 11cm = skoro žádný zásadní rozdíl. K tomu jeden držák, jedna nabíječka do auta.), turistickou navigaci (horší než Oregon to nebude) a fotoaparát (už z Oregona jsou ty 3M fotky v pohodě a tady je 5M). Takže místo 3 krámů a mobilu budu tahat jen jeden o trochu větší a pár baterií (v autě to stejně pojede na zdroj v držáku).
Jak tady už padlo, zdá se že Garmin zapracoval na vkládání obrázků do listingu, tlačítko na posun dolů, nahoru, natáčení displaje pro autonavigaci je supr, hlasový výstup také. Má to mít jack na sluchátka, takže by to mohlo řešit i wherigo se zvuky
A když se podívám tedy na cenu zařízení 3in1? Chtěl jsem kupovat TomTom GO 1005 Europe Traffic do auta za cca 8.000,-, novej menší a lehčí fotáček za cca 4.000,- a znovu si pořídit Oregona 550 za cca 7.000,- a nepotřebuji SD kartu za cca 1.000,- jsme na nákladech cca 20.000,- za obnovu hardware. Oznámené ceny jistě nebudou ty prodejní… takže Montana 650 x 3 krabičky je úspora cca 9.000,- A to jde.
Pěkna cihlička, jen co pravda je. Jenom ta cena je krapet přestřelená. Nejlevnější navigace za 12,5 k Kč, bez map, to je krapet moc. Uvidíme v reálu a na prvních recenzích, ale řekl bych, že s klidem zůstanu u Oregonu 300.
Nič zaujímavé som sa odtiaľ nedozvedel, cena bude určite premrštená ako u všetkých navigácií. Cena GPSiek vyzerá ako kartelová dohoda hlavných výrobcov. Je to možno pekné, aj so softwareom to bude možno trocha lepšie ako u Oregonu, ale existujú aj lacnejšie náhrady.
Tak na to se teda fakt tesim, doufam, ze vam to pujci brzy. Jinak dve info se mi pres veskerou snahu zjistit nepodarilo - jak je to s tim wherigem a kolik kesi to v GPX pobere …
Taky by me zajimalo, co si Garmin s Groundspeakem udelali - ve vsech dostupnych materialech se uz mluvi jen o opencachingu …