Garmin Montana

Dnes nejspis Garmin oznami novou outdoor navigaci - Montana.

Vice info prozatim jen na http://freizeitalpin.at/2011/05/18/garmin-montana-650t-das-neue-gps-flaggschiff/ . Pekne je predevsim video z prezentace http://www.youtube.com/watch?v=zy4UfBagZpA&feature.

Info v češtině:
http://www.garmin.cz/aktualne/nove-produkty/garmin-montana-outdoorova-navigace-s-otocnym-displejem.html

no neviem vyzera pekne ale je to velka krava na GC.. ale snad budu dostupnejsie starsie modely.. :slight_smile:

Taky mě ty rozměry poněkud vyděsily. Ale záleží hlavně, jak to padne do ruky. No ta předpokládaná cena je taky celkem drsná…

jn vypada to docela hezky, chtel sem pomalu prejit na 550, ale myslim ze pockam :slight_smile:
http://www.bikeradar.com/news/article/garmin-launch-montana-off-road-gps-units-30260

zajimalo by me za jakych podminek to splnuje tech 16h .. jestli pri volne navigaci terenem, nebo vcetne navigaci zamknute na cestu s hlasem (kdyz u dakoty sem zamkl navigaci na cestu tak to drasticky zkratilo zivot baterie .. asi znate)

a jsem zvedavy jak bude v praxi fungovat, treba prepinani, na ceste aby navigovala po silnicich, a po vystoupeni aby se me nepokousela v lese rutovat kdovikam .. jeslti to bude nejak lehce prepinatelne, nebo po vyjmuti z nabijecky se prepne profil .. no uvidime B)

Teda, za chvilku budeme nosit do lesa televizi :slight_smile:

Hmm, a zase nutnost nového držáku na kolo… :expressionless:

Predevcirem sem si objednal 550t, ze si zlepsim naladu, jeste ani neprisla… Aneb kdyz se **** vsechno, tak se **** vsechno. No co, 550t je peknej model a casem treba sahnu i po tomhle a Oregon poslu nekam dal…

Líbí se mi.

Velikost je teda značná, už to je pěkná lopata, ale pro práci s mapou asi plus. Pro odolnost displeje už možná méně - to se uvidí v praxi.

Nikde jsem neviděl uvedeno, zda to má podporu pro Wherigo.

O wireless - je tam pouze ANT ? (hodilo by se wifi+modrozub ).

O vyšší přesnosti - umí to pracovat nejen s americ. GPS systémem, ale i s Glonass, Galileo ?

Každopádně jsem na to zvědavej, dáme se překvapit :wink:

Stop miniaturizaci aneb konecne poradna navigace !! Ja vedel, ze kdo si pocka, ten se docka !! :wink:
Ted jen aby to umelo to wherigo a nevaham …

a jeste si na nekolikadenni cundr porid pekny vozik, aby se ti hromada tech nahradnich baterek moc nepronesla :wink:

na motorku, kolo mi to prijde prijemne velke. na noseni na popruhu batohu, nedejboze na krku, pro zmenu velke neprijemne :slight_smile:

Další podrobné foto pod článkem : http://www.navigation-professionell.de/garmin-montana-outdoor-gps-geraet-test/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+NavigationProfessionell+(Navigation+Professionell)

EDIT: Je zde vidět i prostor baterií a jak to je s tím akupackem. 3 tužkáče do přístroje, tři do kapsy a ještě ten malinkatej nabitej akupack - myslím, že v pátek po práci bude možno začít kešovat, na spaní zapomeňte - a zdroje dojdou při pondělním nástupu do zaměstnání. :wink:

Vzhledem k mym telesnym proporcim mi velikost naopak velmi vyhovuje ! :wink:

Az doslouzi Vista HCx a budu chtit dotykac .. jasna volba. Dakota je na mne prilis mala… Ale ta cena :expressionless:

Jj, na expu během PIMu o něčem u garminu mluvili. Tak jsem se asi dočkal a mohu začít přemýšlet o upgrade.

To jsou jen doporucene ceny. Realna cena verze bez fotaku bude podle me kolem desitky …

Kdyby tam dalsi i dvojnasobne rozliseni, tak bych s tebou souhlasil.

Jako žádný velký terno mi to nepřipadá. Nárůst váhy proti oregonu značný a přínos nevelký. Výhodu bude mít tak možná pro drive-in lovce kteří loví do 50m od auta a tak jim nebude vadit tahat takovou cihlu :slight_smile:

Proc jen pro drive-in ?? Ja nemam ani ridicak a stejne mi to prijde skvely a rad to s sebou budu nosit. Velkej displej je velkej displej a titerny hracicky typu Dakota teda nemusim …

Oregon ti taky připadá titěrnej? pro mě osobně je tak na hranici toho jsem ještě ochoten sebou tahat :slight_smile: Ale chápu že někdo může mít jiné nároky :slight_smile: