Garmin Oregon 2.98 BETA

Mne tohle delala i verze 2.97 a Atlas 7. U 98 jsem zatim na toto nenarazil.

Jsem na tom setejně. Earth cache jsem měl ale dříve také se správnou ikonkou. Dost mi to teď vadí že jsou označeny jako tradiční. Ta změna je verzí fw nebo je to nějak závislé na nahrání gpx do navigace?

Od nedele mam nahranou 2.98 BETA a po nekolika dennim kesovani zatím zadny problem. Presnost není udavana 2-3m, ale více se blizi realite tj.kolem4-6m. Zobrazovani kesi v mapa rovnez bez problemu tzn. tradicky, multiny i earth. Nahravam kese do oregona z PQ nebo geogetu a zatim spokejenost.

Tobe se na mape zobrazuje spravna ikonka Earth kesi i pri natazeni rovnou z GC.com jako PQ ??

Pouzivam gpx z GG2 a nepamatuju se, ze bych videl na eartce spravnou ikonu snad na zadne verzi sw. :frowning:

ahoj, mám na vás zkušené dotaz … jsem čerstvý majitel Oregona a čtu tady o přeinstalování FW … pokud ho udělám, zůstane mi čeština, nebo bude všechno v angličtině (myslím menu) … a druhý dotaz, jak se dělán ten upgrade :slight_smile: Promiňte neznalému a díky za odpověď …

  • Dej do Oregona nabité baterky

  • Stáhni si soubor z http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4393#

  • V Oregonu jdi do nastavení / systém / propojení … a zvol Garmin Spanner - těm nastavením moc nerozumím, ale mělo by to být přednastaveno použitelně, takže stačí odmáčknout šipku zpět (Garmin Spanner doporučuju nastavit u všech profilů, při připojení k PC se tě pak Oregon bude ptát, jestli ho chceš zapnout jako externí disk nebo zapnout normálně a fungovat na napájení z PC)

  • Vypni Oregon a připoj k PC, zapni ho jako externí disk

  • Klikni na soubor, který jsi stáhnul…FW se ti automaticky rozbalí do složky v Oregonu

  • Vypni a ODPOJ Oregon od PC, následně ho zapni (bez připojení k PC) a během chvilky se začne instalovat nový FW…

  • čeština ti zůstane… pokud máš ještě tu původní, stáhni si buď tu mou (Kde? V mém "podpisu" máš odkaz ;)) nebo najdi někde původní neoriginální češtinu od onovy (nehledě na zrůdnost originálního překladu se s novým FW objeví funkce, které v originální češtině přeloženy nejsou a těžko někdy budou)

Tak k tomu se přidám a vracím předchozí verzi. Tam kde jsem měl bez problémů signál, v nové verzi jsem totálně bez signálu.:@

to HuntBehind: Díky moc, večer doma vyzkouším :wink:

Technicka poznamka:
Ja bych rekl, ze ve chvili, kdy je oregon v USB je napajen pouze z USB bez ohledu na baterky. Baterky v nem ani nemusi byt a Oregon se zapne i jen tak, a v pripade vypadku proudu to stejne nepomuze.

Baterie se asi přes PC dobít nedají, že?

To nedají :slight_smile:

Tak po dnešním celodenním kešování ve Varech jsem trpěl a než mě má drahá polovička zabije, urychleně dávám zpět předchozí verzi!
Kdyz nám i se šesti, sedmi satelity ukazoval Oregon průměrně 9-27m odchylku to jsme ještě přetrpěli. Ovšem, že nás u každého dohledávání proháněl po 10x větší ploše než jsme běžně zvyklí to už jsem pěnil. V uličkách mezi domy jsem byl běžně šipkou ve vedlejší ulici.
Řekl bych, že tato verze má porušenou či úplně překopanou detekci, filtraci odrazů. V přírodě jsme včera neměli výraznější problém i když průměrná přesnost taky nebyla moc velká sláva, ale ve městě a mezi skalami to je hrůza, děs!

Souhlas v nedeli a pondeli jsem 2.98 testoval a dopadl jsem stejně. Testoval jsem v Krušnych horach. Vcera jsem nahral zpet 2.97 a po dva dny opet v Krusnych horach testoval. Vse vcetne dohledavani kesi to bylo uplne o necem jinem. Pohyboval jsem se i v místech se spatnym signalem a podle mapy jsem byl stale v toleranci jak ukazovala GPS a vklidu jsem se chytal i v hospode kde s předchozim fw. mi to zdechlo už u vchodu. Tak to vypada že tento fw.( 2.98) ma velke problemy v mistech se špatnym signalem.

Ahojky.
Nevim proc se mi to tak zobrazuje, ale generuju gpx soubory pouze z GG2 a PQ a kdyz kliknu na seznam kesi a vyberu jakoukoliv kes tak se pod spendlikem zobrazi prislusna ikona tzn. i spravna ikonka pro Earth kese.

Už jsem to psal 16.5.

Ale že to bude tak "divné" to jsem netušil. Asi se taky vrátím k 2.97. I když jsem nechal běžet záznam stopy v Bezručáku (ani telefon tam nejde :@ ) tak záznam "běžel" celkem velmi dobře s realitou. Ale jak se zastavíš, tak - konečná. Přesnost jde do brdiček, začne střečkovat a vůbec se chová jako debil.

Také potvrzuji bláznivé chování Oregona pokud je rychlost pohybu malá nebo dokonce nulová…
V sobotu jsem byl na cyklovýletu Praha-Prčice, Oregon celou trasu zaznamenal dokonale, ale když jsme se v cíli na náměstí asi na hodinu uvelebili na trávník a GPS na řídítkách kola se ani nehnula z místa, tak pak začaly věci… Záznam trasy pak ukázal neuvěřitelné skoky semtam, někdy až o 60m mimo skutečnou polohu… Tohle jsem viděl naposledy v době kdy jsem ještě měl starý eTrex Legend, a to ještě musel být problém se signálem. Ale rozhodně ne na takto poměrně velkém volném prostranství… To se Garminu zas něco povedlo :expressionless:
Na druhou stranu se stále jedná jen o beta verzi, za kterou Garmin moc neručí, takže bych se kvůli tomu moc nerozčiloval B)

Asi moc sledujete GPSku, hledejte kešky a koukejte víc po okolí :D:D:D. Já tam vrazil taky poslední betu a nevšiml jsem si, že by se přístroj choval nějak nepřiměřeně, spíš mi přijde, že se chová reálněji, když nemá signál, tak se nesnaží tvrdit, že ho má ;).
Jestli má někdo zájem, půjčím starou Vistu, to se to hledalo, přístroj byl ve městě a v lese pořád bez signálu a bylo to z mého pohledu daleko zajímavější ;).

I mě se tato beta chová bláznivě a přešel jsem zpět na 2.97. Protože mi ukazuje 60 m dopředu, udělám 2 kroky a už ukazuje 20 m na opačnou stranu … To není reálné chování. To mi nedělá ani stařičký eTrex :frowning:

Pochopím změnu přesnosti zpět na 5 - 6 metrů. Ale když má v sobě interní kompas, na který se přepíná, nevidím důvod, proč by se neměla změnit přesnost na metr dva …

Jé, tohle u mého přístroje dělala ta 2.97 a teď se v tom vyznej. Vrátil jsem se k 2.96, pak tam šoupnul 2.98 a jsem v pohodě. Oni totiž v Garminu umí udělat každý přístroj jiný, nebo, že by záleželo na náladě přístroje :o.