Garmin Oregon 2.98 BETA

Kdo si chce na víkend rozvrtat svoji GPS, tak má nyní možnost B)

Changes made from version 2.97 to 2.98:

* Report problems with beta software to [email protected]
* Fixed not acquiring signal from all satellites in view
* Changed EPE to be more dynamic in changing conditions

A jako vždy, firmware je společný pro všechny Oregony řady 400 i 300.

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=4393

EDIT: GPS firmware nám slušně poskočilo až na verzi 3.40.
Šipky v listingu kešek opět nejsou…
Také bych ocenil, kdyby už konečně v kalendáři týden začínal pondělkem :wink:

Upgradováno - doufám že nezklame, dneska bude potřeba. Podle toho, že vydali nový FW a má jen změnu GPS příjmu, tak už by co nejraději vydali final, takže se nezdá že budou dělat nějaké větší změny :frowning: Takže šipky v listingu asi nebudou, pondělí v kalendáři asi taky ne. Přesto si myslím že určité přínosné změny jsou oproti poslednímu stabilnímu FW (POI, Sight’n’Go, …)
uvidíme

Leje a leje, tak to rozhasím. :smiley:

nevite, pokousel se nekdo presvedcit oregonovske vyyyvojare, ze by stalo zato mit pri vyhledavani kesek u nich priznak jakeho ta ktera keska je druhu? nebo jsem prvni a mam to zkusit?

A je tam. Tak jsem zvědav. Dnes a zítra vyzkouším.

Tatam je dvoumetrový optimismus, EPE se během cesty pohybovala mezi 4m (volné prostranství) přes 6-8m v aleji až ke 12-16m mezy vysokými domy.
Měnila se velice svižně, stejně tak indikace síly signálu.
Nový almanach se načetl za cca 15min.

Vstoupili jsme asi konečně do světa reality :smiley:

Jinak jsem nenašel žádný problém (zatím).

den testovani a vse ok, v aute i na sousi ;)) mysliim pesky :wink:

testoval to huž někdo na keších jak se to chová? :smiley: pořád vyčkávám a přežívám na 2.96 :slight_smile:

Vcera jsem kesoval v lese 25km a bez problemu!

agente, klidne to tam vraz, dva dny to mam a beha to bez probleeemu :wink:

Dnes jsem byl v lesich na Ralsku a vůbec žádnou změnu oproti předchozí verzi jsem nezaznamenal. Takže s chutí do toho.:smiley:

JJ, taky potvrzuju, že jsem nepotkal žádný problém.

Zatím bez problémů, udávaná přesnost již není tak optimistická, ale řekl bych, že více realistická. Dnes během celého dne kešování žádný problém, kompas mi s touto verzí zatím nezamrzá.

Moje zkušenosti jsou asi takove. Dva dny testuji v Krušných horách a v mistech s dobrym sinalem se zda vse OK ale v mistech se slabym signalem se mi to zda odost horsi nez predchozi verze a v blizkosti kese a slabsi signal tak to skace sem tam 10 m zadna mira. Dalsi zjišteni v budove se to vubec nechyta i tam kde predchozi verze byla OK. Potom nahodne jsem zjistil ze kdyz si prohlizim ulozene stopy a na nich kešky tak se všechny zobrazuji jako zlute krabicky a to vcetne Waypointu patrici k temto keskam a chovají se i jako Waypointy cili nelze zobrazit popis kese.

Keše jsem měl jako žluté krabičky vždycky (ale až po nalezení, jinak jsou dle typu (kromě Earth)) a když jsem teď zkusil projít poslední stopy, tak na keši se mi listing zobrazí, WP ke keši mám jako modrý praporek se jménem WP.
Při průjezdu po stezce Bezručákem byl záznam stále dobře "na pěšině" cyklostezky. Uvidíme jinde.
Třeba při sestupu z Komárky mi v hlubokém údolí zanikl signál úplně v minulé verzi GPS SW.

Dalši zjišteni je ze to delaji jenom kese nahrane hromadně přes skrýšotlač. Ostatni kese jsou OK a teprve potom bylo upgradovano na fw. 2.98 Přesto mi to nedalo a vratil jsem fw. 2.97 a kešky byly všechny OK. Tak nevím.

Asi je to jen pres ten Skrysotlac, pri stahovani primo z GC.com jako PQ je vse OK.

Mě to samé dělá i GPX z GSAKu a to v předchozí verzi FW.

2.98 teď o víkendu naprosto v pohodě, a to jsem dělal lomy. Zaměřování přes elektronický kompas supr a i přes odrazy dobře zaměřoval.

Problém v poslední době řeším při autonavigaci a tam mám podezření na Atlas ČR 8 NT, protože v7 mi to nedělala. Jedu delší štreku (třeba 100km) a on se tak 2x po cestě zasekne. Ukazuje aktuální rychlost, ale mapa a čas do cíle štronzo.

Jo tak to znam taky aktualni verze beta FW a Atlas 8NT mi dela totez obcas